Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Alap gyakorlatokat mint...

Alap gyakorlatokat mint guggolás, felhúzás, fekvenyomás hova érdemes tenni? Az edzés elejére, közepére, vagy végére?

Figyelt kérdés
2014. aug. 27. 23:18
 1/5 anonim ***** válasza:
én az elejére szoktam
2014. aug. 27. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Alapos bemelegítés után az elejére.
2014. aug. 27. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Felhúzást is?

Én az a végén szoktam a hát-bicepsz napon, arra gondolván, hogy akkor már be vannak melegedve az izmok eléggé. (És persze ott is fokozatosan megyek fel a súlyokkal, nem egyből a legnagyobbal)

2014. aug. 27. 23:40
 4/5 anonim ***** válasza:

Én a legvégén csinálom. Bár teljesen mind1, hogy hol is vannak, ha rendesen bemelegítesz és szépen lassan, lépcsőzetesen emeled a súlyt akkor teheted legelőre is.

Én jobb szeretek kisebb súlyokkal dolgozni, így az ilyen komolyabb erőgyakorlatok előtt jól lefárasztom magam.

2014. aug. 28. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Hány gyakorlatot csinálsz egy edzésen? Milyen felosztásban?


Az a kérdés, mire akarsz koncentrálni. Az egész testes edzésnél én vagy a guggolást, vagy a fekvenyomást tenném előre, a felhúzást a végére, mert azután már nem nagyon lesz kedved semmihez.

Ha mindhárom gyakorlatot ugyanazon az edzésen csinálod, akkor én a guggolással kezdeném, aztán fekvenyomás, hogy addig is pihenjen a lábad, és a végére felhúzás.


Ha kiegészítő gyakorlatokat is csinálsz (izolációs gyakorlatok, pl bicepsz, tricepsz, hasizom), akkor azok menjenek a legvégére, az összetett gyakorlatok után.

Legfontosabb, hogy az alapgyakorlatokban fejlődj, a többi csak egy bónusz, szóval mindenképpen az alapgyakorlatok menjenek előre.

2014. aug. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!