Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kézenállás közben (de inkább...

Kézenállás közben (de inkább egyből utána) kis fehér/szúrke csíkokat látok, ami nagyon zavaró, meg egy kicsit fáj a fejem is. Eddig nem volt ilyen gondom, csak mostanában, és nem tudom, hogy miért van?

Figyelt kérdés
esetleg veszélyes? inkább hanyagoljam a kézen állást? vagy esetleg semmilyen probléma nem származhat belőle?

2014. szept. 4. 16:35
 1/2 anonim ***** válasza:

több ok miatt is lehetséges.

a legvalószínűbb,hogy emelkedett a vérnyomásod,vagy sok neked erőben a gyakorlat.

a másik,hogy nem kellően feszes és stabil az egész és e miatt erőlködsz nem a légzésre koncentrálsz.

ebből adódik a harmadik hiba lehetőség nem jó a légzés gyakorlat közben,esetleg még vissza is van tartva.

kipróbálhatod azt is,hogy nem egyből a kézenállással kezded a fordított testhelyzetet,hanem a lefelé néző kutya pózzal,vagy a pike fekvővel.

abban nem kell erőlködni,tudsz a tökéletes légzésre figyelni és a tested is felkészül a fordított testhelyzetre,de nem annyira direktben,mintha egyből kézen állsz.

2014. szept. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ! Ez a pike fekvő, elég érdekes, még nem is hallottam róla, de fogom próbálgatni :)

az erőnléttel (legalábbis szerintem) nincs nagy baj, fekvőből megtudok csinálni egy olyan 30-40 -et egy huzamban (tudom, hogy nem sok, de sokan még ennyit sem csinálnak) meg van elég erőm egy 8-10 kézenállásos kinyomásra (nem tudom mi a szaknyelv erre :D)

Nagyon sokat segítettél, most már legalább van elképzelésem a próblémá(k)ról :)

2014. szept. 6. 11:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!