Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kérhetnék segítséget?

Kérhetnék segítséget?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok,10. osztály,kicsit feltünő hogy 170cm vagyok és alig van valami izom a karomon,tesi tanárom mondta hogy kezdjek valamit magammal mert év végén meg fog buktatni,ezt nagyon komolyan veszi,tavaly két o.társamat meghúzta év végén,és én nem akarom pont tesiből megbukni,szóval a lényeg az lenne hogy a segítségeteket kérném,mivel kezdjem? mondjatok gyakorlatokat,miből mennyit,futás esetleg?

2014. szept. 12. 23:47
 1/10 anonim ***** válasza:
5%

A futástól kitartó leszel és nem izmos.

Gondolom nem akarsz költeni rá de ha mégis akor vegyél proteint és edzél rá terembe vagy fekvőz mindenap csinálj 300-at egyél rendesen amikor kevés a 300, akor emeld fel 500-ra

2014. szept. 13. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%
ÉS az 500 fekvőtől izmos lesz? 500 fekvő mellett hiába kajálsz jól, nem azt a terhelést kapja az izom amitől a mérete fog változni. Szeretem mikor vak vezet világtalant...
2014. szept. 13. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 HarciCsiga ***** válasza:
91%
Klikk szerintem még most hagyd abba az okoskodást nem értesz hozzá! Ez valamilyen szinten koklerság
2014. szept. 13. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%

Furcsa egy kérdés ez.Csak azért nem buktathat mert nem vagy izmos.Max ha nem tudod megcsinálni az előírt gyakorlatokat.A tornaórán elvárt követelményekre meg nem nagy kunszt felkészülni .

Amikor én jártam iskolába akkor 40 fekvőtámasz már ötöst ért.Minden hétköznap reggel vagy délután megcsinálsz annyit amennyit bírsz.Év végére meglesz a 40.

Volt még ez 2 km -es futás az gondolom most is van.Futásra meg futással tudsz fölkészülni.

2014. szept. 13. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 - palilaci - ***** válasza:
Neked erősödni kell. A tesitanárod meg jó nagy farok ha azt mondta megbuktat mert nem vagy izmos. Keress rá Pavel - A meztelen harcos c. könyvére és szerezd be valahonnan. Ha betartod az ott leírtakat nagyon jól meg fogsz erősödni viszonylag rövid idő alatt.
2014. szept. 13. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
86%
Egyszerű megkérdezed a tanárt mit javasol év eleje van ha flegmán válaszol vagy nem akkor megmondod otthon szüleid bemennek az igazgatóhoz érdeklődnek azért mert nem vagy izmos nem lehet megbuktatni csak ha nem tudód a követelményt teljesíteni de ő azért tanár
2014. szept. 13. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Elhiszem hogy van ilyen bunkó tanár, de ha nem is érte, amúgy sem árt ha izmosodsz kicsit, eljött az ideje.:)

Én a súlyzózást ajánlom, nekem nagyon bevált ( bár én lány vagyok). Teszteld le melyik súlyzó a te méreted. ( ha meg kell feszítened az izmaidat erősebben ahhoz, hogy fel tudd emelni, tökéletes) és azzal csinálj annyit amennyit bírsz legalább kétnaponta. Egyél sok fehérjét, mert segíti az izmok felépítését, de mivel vékony lehetsz a szénhidrátokat sem kell hanyagolnod. Mikor érzed hogy túl könnyű a gyakorlat, növeld a súlyt. ( célszerű variálható súlyzót venni). Ha így csinálod, a karod biztosan izmos lesz, de figyelj az ízületeidre is, olvass utána hogy pontos a gyakorlat, mert sérüléseket is lehet könnyen szerezni ha nem jól csinálod. A tested többi részének edzését most nem írom le, ha akarod írj privátban :)

2014. szept. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!


Megfogadom a tanácsokat,remélem be is válik.

2014. szept. 13. 12:55
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyire vagy fejlett(testi szinten), és hogy melyik gyakorlatokból akar megbuktatni, vagy melyek nem mennek neked, de a köv. oldalon van egy nagyon jó progresszió : [link]


Ezt bármelyik gyakorlatra használhatod. Van kezdő, haladó, és "mester" szint is.

Szóval csak ki kell próbálni, nagyon sokat kell gyakorolni.

Egy példa, ha nem megy a fekvőtámasz, akkor gyakorold a fekvőtámaszt. Ilyen egyszerű. De tegyük fel nem megy egyetlen ismétlés sem a teljes fekvőtámaszból. Akkor mit csinálsz? Egy könnyebb változatát csinálod, pl. térden.

Ajánlom a Fegyencedzés c. könyvet, nagyon jó progresszió van benne 6 alapgyakorlatra, ami az egész testet megedzi. Próbáld ki.

2014. szept. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a tanácsaidat!
2014. szept. 14. 20:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!