Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Testépítésnek nincs értelme?

Testépítésnek nincs értelme?

Figyelt kérdés
Sziasztok ! Meghívást kaptam egy bírkózóedzésre,elmentem...nos : Annak ellenére hogy bal térdem bedagadt + jobb sípcsontom + jobb kulccsontom váll felőli vége + nyakam balra hajlítom fáj + aznap még derekam is fájt kicsit + 1-2 horzsolást is beszedtem nagyon tetszett. Tetszett,hogy befogadtak egyből,közösen viccelődtünk/hülyültünk jó volt az edzés hangulata és ezáltal a társaság is nagyon. Annyira jó érzés volt,hogy az állandó súlyemelés után csináltam végre valami mást is..A azt mondták jó a mozgáskoordinációm és a súlyzós edzésnek köszönhetően megdícsértek,hogy erős vagyok viszont azt is mondták hogy nincs állóképességem és picit merev vagyok.Sajnos a végletek embere vagyok...vagy mindent bele vagy hozzá se kezdek.16 éves korom óta foglalkozom testépítéssel,most vagyok 20. Annak ellenére hogy mai napi nincs meg kellő alapétrend+semmilyen tápkieg(pénzhiány)mégis elég jól nézek ki ahhoz képest,mert jó genetikám van.19 évesen kezdtem el rendszeresen testépíteni addig csak kihagyásokkal volt+ nem tudtam semmit a táplálkozásról.Amikor elkezdtem rendszeresen testépíteni,akkor a lehetőségekhez mérten elkezdtem rendesen kajálni. Tetszik,hogy jól nézek ki a szar lehetőségek ellenére,és érdekelne milyen jó lennék 5-6 év után ha megvolna a kellő anyagi háttér,de ugyanakkor elmennék bírkózni is mert hiányzik a "szabadságom". Itt arra gondolok,hogy a testépítés kicsit olyan mint egy börtön. Ha maximális izmot akarsz felszedni natúrban akkor emellé nem igazán társulhat más sport,hanem csak célirányos csak ez és kész. Hiányzik a múltam amikor tornáztam,futottam és más egyéb és nem kellett minden kaját számon tartani,de annyi évem van már ebben + pénzt is öltem bele,hogy nem igazán akarnám feladni annak ellenére,hogy tudom hogy a jó külsőn + cipekedésen kívül másban sosem leszek jó.De ha meg a bírkózásban akarok eredményt elérni akkor el kell felejteni az arányokat + az izomtömeget + a félelmet,hogy leépül az izom és a tesépítő edzéseknek is viszlátot kell mondani. Ti mit tennétek a helyemben ? Amolyan Nagy Ferenc Gáborosan vetkőzzem le a "vágyaim rabságát" és kapjam vissza a "mozgás szabadságom",vagy folytassam ezt ?

2014. szept. 26. 19:32
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Kajálni kell, azt nem kell abbahagynod.:-)
2014. szept. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Ne próbálj általános igazságokat levonni a saját problémáid alapján. Lehet, hogy Téged zavar a rossz állóképesség, de ettől még ez a saját, egyéni problémád. Olyan, mintha azért jelentenénk ki a maratonfutásról, hogy értelmetlen, mert nem lehet izmosnak lenni mellette.


Ha úgy értetted a kérdést, hogy számodra nincs értelme, akkor oké, de a kifejtés nélkül egyértelműen egy általános érvényű problémaként tünteted fel ezt.

2014. szept. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Ez az egesz dolog a "jaj, leesik az izmom, ha nem ugy edzek ahogy a nagy konyvben meg van irva" egy nagy baromsag.


Nyugodtan eljarhatsz birkozni, mellett ha van energiad akkor csinalhatod a testepitest, egy gramm izmot sem fogsz emiatt vesziteni. Ne rohogtess mar, tudod kinek kell ettol felni? A profiknak, maximum. De te attol baromi messze vagy.


En is evekig csak sulyzos edzest csinaltam, kajara is odafigyeltem es nalam a penz nem akadaly. Volt eredmenye, de meguntam. Most heti 3x sulyzos edzes, 1x elmegyek egy orara thai-boxolni, meg ha van idom futok 1x 5 kilometert. Semmivel sem nezek ki szarabbul mint korabban, sot, viszont nem kopom ki a tudomet ha fel kell szaladni a masodik emeletre lepcson.


Nyugodtan csinald amihez kedved van, a mi szintunkon meg jot is teszel vele magadnak.

2014. szept. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Csináld a kettőt egyszerre. Így sokoldalú leszel, nem fásulsz be és pluszba hasznos dolgokat tanulsz. Akkor menj gyúrni amikor nincs birkózóedzés. A konditermek általában bő nyitvatartási időkkel rendelkeznek, tehát olyan órában mész amikor akarsz.
2014. szept. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!