Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Testépítésnek nincs értelme?

Testépítésnek nincs értelme?

Figyelt kérdés
Sziasztok ! Meghívást kaptam egy bírkózóedzésre,elmentem...nos : Annak ellenére hogy bal térdem bedagadt + jobb sípcsontom + jobb kulccsontom váll felőli vége + nyakam balra hajlítom fáj + aznap még derekam is fájt kicsit + 1-2 horzsolást is beszedtem nagyon tetszett. Tetszett,hogy befogadtak egyből,közösen viccelődtünk/hülyültünk jó volt az edzés hangulata és ezáltal a társaság is nagyon. Annyira jó érzés volt,hogy az állandó súlyemelés után csináltam végre valami mást is..A azt mondták jó a mozgáskoordinációm és a súlyzós edzésnek köszönhetően megdícsértek,hogy erős vagyok viszont azt is mondták hogy nincs állóképességem és picit merev vagyok.Sajnos a végletek embere vagyok...vagy mindent bele vagy hozzá se kezdek.16 éves korom óta foglalkozom testépítéssel,most vagyok 20. Annak ellenére hogy mai napi nincs meg kellő alapétrend+semmilyen tápkieg(pénzhiány)mégis elég jól nézek ki ahhoz képest,mert jó genetikám van.19 évesen kezdtem el rendszeresen testépíteni addig csak kihagyásokkal volt+ nem tudtam semmit a táplálkozásról.Amikor elkezdtem rendszeresen testépíteni,akkor a lehetőségekhez mérten elkezdtem rendesen kajálni. Tetszik,hogy jól nézek ki a szar lehetőségek ellenére,és érdekelne milyen jó lennék 5-6 év után ha megvolna a kellő anyagi háttér,de ugyanakkor elmennék bírkózni is mert hiányzik a "szabadságom". Itt arra gondolok,hogy a testépítés kicsit olyan mint egy börtön. Ha maximális izmot akarsz felszedni natúrban akkor emellé nem igazán társulhat más sport,hanem csak célirányos csak ez és kész. Hiányzik a múltam amikor tornáztam,futottam és más egyéb és nem kellett minden kaját számon tartani,de annyi évem van már ebben + pénzt is öltem bele,hogy nem igazán akarnám feladni annak ellenére,hogy tudom hogy a jó külsőn + cipekedésen kívül másban sosem leszek jó.De ha meg a bírkózásban akarok eredményt elérni akkor el kell felejteni az arányokat + az izomtömeget + a félelmet,hogy leépül az izom és a tesépítő edzéseknek is viszlátot kell mondani. Ti mit tennétek a helyemben ? Amolyan Nagy Ferenc Gáborosan vetkőzzem le a "vágyaim rabságát" és kapjam vissza a "mozgás szabadságom",vagy folytassam ezt ?

2014. szept. 26. 19:32
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Félre értés ne essék imádom a testépítést is + még else kezdtem kaja híján igazán + igazi nagy konditeremben sose jártam még(kisvárosi vidéki vagyok) szóval nekem ez is nagyon nagy élmény lenne,csak néha hiányzik,hogy mást is csinálhassak anélkül,hogy félnem kellene az izomveszteségtől+ az arányaim megváltozásától
2014. szept. 26. 19:35
 2/14 anonim ***** válasza:
Ezt neked kell tudni, érezni, hogy mit szeretnél, ne mi mondjuk meg. Ha tetszik most a birkózás, akkor vágj bele.
2014. szept. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Mi mondjuk meg hogy számodra mi a jó? 20 évesen bízzunk benne hogy el tudod dönteni melyik sportot szeretnéd űzni. ha szerinted nincs értelme a testépítésnek akkor minek csináltad eddig. menj és bírkózz. Ilyen egyszerű!
2014. szept. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Van értelme,és nem akarom abbahagyni túlságosan sok munkám van benne csak néha jól esne mást is csinálni :)
2014. szept. 26. 19:40
 5/14 anonim ***** válasza:
Azért ha megnézel pár birkózót ők is elég izmosak, akiket én ismertem azok súlyzóztak is mellette és jó formában voltak. Elkezded és ha majd nem tetszik akkor váltasz. Nem örökre szóló döntést hozol.
2014. szept. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Csináld egyszerre a kettőt. A birkózásnak jót tesz a súlyzós edzés, profi sportolók mind végzik. Mellette persze fektess nagy hangsúlyt a nyújtásra is. Nem fog nagyon visszaesni a méreted, ha nem viszed túlzásba birkózást (heti 6 edzés), de a kettő mellet kellene az étrend.
2014. szept. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Ez eddig oké csak az a baj,hogy van 1 "tanítványom" nálam kezdet el edzeni hozzám jár szépen fejlődik,és nincs szívem elhajtani...meg nem is akarom :S
2014. szept. 26. 19:46
 8/14 A kérdező kommentje:
átvette az egészséges életmódot,barátok lettünk szóval ez így nehéz lenne nagyon...
2014. szept. 26. 19:49
 9/14 anonim ***** válasza:

Én nem hiszem hogy akkora izomtomeged lenne ami birkózáshoz már túl nagy.

Okosan kell edzened és akkor jonni fog az izom. Minél aktivabb vagy annál jobb pl az inzulinerzekenyseged.

Van crossfitter ismerősöm is elég jó formában szerintem és ő is erős de az állóképessége is ott van.

Sandorzsolt is izmos eléggé de renszeresen focizik. Simán csinálhatod a kettőt együtt.

Talán megérné osztottról teljes testre/alsotest felsotest edzesre váltani birkozas mellett.

2014. szept. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
valóban nincs nagy tömeg de sztem az is eltünne kaja híján XD :D
2014. szept. 26. 19:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!