Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Lefekvés előtt 3-4 órával még...

Lefekvés előtt 3-4 órával még lehet inni lenmagolajat?

Figyelt kérdés
2014. szept. 28. 13:31
1 2
 11/19 xxDarkxx ***** válasza:

Nem tudom miért ilyenek a magyarok, mindig a vitatkozásra keresik az alkalmat :D

Szóval: csak a "napi összes tápanyag bevitel számít"? Akkor reggelire együnk meg 160g fehérjét, 420g szénhidrátot, meg 60g zsírt, oszt le van tudva napi kaja ;)

A túlzással szeretném érzékeltetni, hogy mekkora butaságot mondtál. Ha egyszerre viszünk be nagy mennyiségű ch-t vagy zsírt, a szervezetünk a "felesleget" zsírként raktározza.

második hozzászóló: SENKI nem mondott olyat, hogy estére nem eszünk SEMMI ch-t vagy zsírt. pl az én utolsó étkezésem este 11-kor van, fehérjét, ch-t és zsírt is tartalmaz, csak nem sokat.

Az viszont tény, hogy éjszaka a szervezetünk nem használ sok energiát, ebből következik, hogy a felesleget ugyancsak zsírként raktározza el. Persze ez is testalkattól függ.

2014. szept. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Azt nem írtam, hogy edd meg egyben a napi kaját. Egyébként a harcosok étrendje kb ez és mégsem híznak vele.

Úgy értem, hogy az tök mindegy, hogy te 6-kor vagy 8-kor vitted be az utolsó adagot, ha ugyanannyi a kalória aznapra. Ennyi. És most pont te vitáztál, de ha akarod folytathatjuk ,de akkor figyelni fogok rád minden kérdésnél, mert sok baromságot tudsz írni. Látom újonc vagy itt, nem ismersz még. De lehetünk rosszban is, nekem mindegy.:)

2014. szept. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 xxDarkxx ***** válasza:

Nem, én nem szeretek vitatkozni, ezért is írtam viccesen :)

Csak annyi, hogy ebben nem értünk egyet. Igen, itt új vagyok, viszont testépítésben már annyira nem. Nagyon sokat kutattam annak idején az étrenddel kapcsolatban.

Ha csak a kalóriadeficit számítana, akkor az is mindegy lenne, hogy mit eszünk. Csokin is el lehetne élni.

De sajna nem így van, ha egyszerre nagyobb mennyiségű gyorsan felszívódó szénhidrátot viszünk be, megugrik az inzulinszint a vérben, elszállítja a lebontott ch-t az izmokba és a májba, amikor ezek "megteltek" elkezd zsírt felhalmozni. Az sem mindegy, hogy mikor... ébredés után a reggeli órákban sokkal érzékenyebb az inzulin termelés.


Kritikát szívesen fogadom, ha tényleg baromságot írtam, utánanézek és átgondolom.

2014. szept. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Ha megvan a fehérjebeviteled, akkor a napi ch egy része lehetne szemét kaja is, akkor sem híznál. De nem ezért nem eszünk cukros szart, hanem azért mert kell a mikrotápanyag is, és ha cukros dolgokkal menne be a ch, akkor nem lenne elég rost, mikrotápanyag. Plusz a som cukorral egy esetleges cukorbetegséget is kockáztatsz. Én meg erre jöttem rá csekély 29 év edzési időm alatt. :)
2014. szept. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 xxDarkxx ***** válasza:

Tényleg nem akarok vitatkozni, most már inkább hallgatok :D

A kérdezőnek már biztos elege van belőlünk xD

2014. szept. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
A vitából is lehet tanulni szerintem.
2014. szept. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
A vita jó dolog.
2014. szept. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 xxDarkxx ***** válasza:

Igen? Éppen lehet jó dolog... ha megfelelő a hangnem.


Szóval én biztos voltam/vagyok benne, hogy csak kalóriadeficit nem elég a megfelelő étrend beállításához, de teljesen nem emlékeztem vissza minden infora.

Hmm nem szeretek ilyet csinálni, de most mégis megteszem. Idézet egy zsírégetésről szóló könyvből: (hosszú lesz :-/)


"Az inzulin egy raktározó hormon

 A túlzott, és/vagy rossz minőségű szénhidrát fogyasztás magas inzulinszintet eredményez

 A magas inzulinszint kedvez a zsírraktározásnak

 A magas inzulinszint lehetetlenné teszi a jelentősebb zsírvesztést


Az inzulinnak egyaránt vannak pozitív és negatív hatásai is testünkre. A testsúly

kordában tartása szempontjából az összes kalória bevitel mellett talán ennek a

hormonnak van a legnagyobb szerepe.

Csak címszavakban, mit is csinál az inzulin? Elszállítja a vérből a vércukrot, mely

zömében az étkezés során fogyasztott szénhidrátokból származik. Minél több

szénhidrátot eszel egyszerre, egy adagban, annál magasabb lesz a vércukorszint.

Emellett minél inkább a cukrok és a finomított élelmiszerek felé billen a mérleg

nyelve az étrendedben, annál nagyobb, és gyorsabb lesz az inzulinszint emelkedése.

Az, hogy az elszállított vércukor hova kerül - no ezt fejtegetjük a továbbiakban!

Egy dolgot nagyon jegyezzen meg mindenki, már így az elején: a folyamatosan

magas inzulinszint gyakorlatilag lehetetlenné teszi a zsírvesztést.

Mitől alakulhat is ez ki? A túlzott szénhidrátfogyasztástól, legyen szó akár egyszerű,

akár összetett szénhidrátokról. A túlzott szénhidrátfogyasztásra hirtelen nagy

mennyiségű inzulin kibocsátásával válaszol a szervezet, hogy a vércukorszintet

visszabillentse a megfelelő tartományba.


Azonban a szép az, hogy akkor is lehetséges az inzulinszint ilyen jellegű megnövekedése,

ha a kalóriák mennyiségén nem, hanem a minőségén változtatunk.

Mikor is történik ez meg? Ha olyan étrendet követsz, mely csak minimális rostot

tartalmaz, tehát túlnyomórészt könnyen és gyorsan emészthető, egyszerű vagy

finomított szénhidrátokat eszel. Ilyenek az üdítők, dzsemek, fehér kenyér,

sütemények, pogácsák, kekszek, sósperecek és ropik, csipszek, valamint különféle

gyümölcslevek. Ismerős?

Ezek az ételek könnyen lebomlanak glükózzá (ebben a formában található meg

vérünkben a cukor), ezért gyorsan emelik a vércukor szintet 110 mg/ml fölé. Ez

az az érték, ami alá az inzulin le akarja „szabályozni” a vércukorszintet.

Mi tehát az eredmény? Inzulinkibocsátás. Hirtelen, óriási inzulinkibocsátás.

A kalóriadeficit dacára. Na EZT hagyják figyelmen kívül azok, akik csak kalóriát számolnak,

pedig ezt nagyon fontos megérteni!

Na de miért is jelent ez problémát? Oké, magas lesz az inzulinszint, ez elszállítja

a vérből a vércukrot, hol itt a gond? Működik a rendszer, nem igaz?

Nos, mikor az inzuliszint megnő, a vérből eltávolítja a túlzott mennyiségű glükózt,

elsődlegesen az izmokba és a májba. Ameddig ezek a raktárak nem telítődnek,

addig a glükóztöbblet mindig bennük tárolódik el. De ezek hamar megtelnek,

főleg ha az illető nem mozog. Amint ezek a raktárak megteltek, találd ki, hol

tárolódik el a többlet? Bingó, a zsírsejtekben!


Ne feledd: az inzulin bármi áron el akarja szállítani a vérből a vércukrot, hiszen az ő

feladata az, hogy a kritikus szint alatt tartsa a vércukorszintet. A mozgás, és különösen

a súlyzós edzés segít abban, hogy a glikogénraktárakból glikogént ürítsünk, így több

szénhidrátot tudunk glikogénként tárolni. Ez logikus, ha belegondolsz: több mozgással

több energiát tudsz felhasználni anélkül, hogy tartanod kellene a zsírosodástól.

Mindazonáltal sajnos amennyiben gyorsan felszívódó szénhidrátok alkotják

étrendünk jelentős részét, az inzulin elősegítheti a zsír felhalmozódását akkor

is, ha ezek a raktárak még nem telítettek. Hoppá, erről eddig nem volt szó, nem

igaz?

Hányszor hallhatjuk, hogy valaki még akkor is évről évre hízik, ha nem eszik túl

sok kalóriát? A fő bűnösök: finomított szénhidrátok, a rostmentes étrend és az

egyszerű szénhidrátok. Ez a típusú táplálkozás folyamatosan nagymértékű

inzulinkibocsátást okoz, mely zsírfelhalmozódáshoz vezet, valamint — ahogyan

azt később látni fogjuk — megakadályozza a zsírraktárak lebomlását. A magas

inzulinszint ráadásul az étvágyat is megnöveli (Hányszor volt olyan érzésünk, hogy

egy nagy adag süti után még „kívánósak” voltunk?).

A magas inzulinszintnek ugyanis további érdekes hatásai is vannak. Ekkor szervezetünk

több lipoprotein lipáz (LPL) enzimet termel, mely védi a zsírsejteket attól,

hogy lebontásukon keresztül testünk energiát nyerjen belőlük. Nem valami jó hír,

ugye? Tehát nem elég, hogy az inzulin a zsírraktárakat fogja gazdagítani, közvetve

még azt is megakadályozza, hogy valami kis zsírt eltüntessünk a zsírraktárainkból."

2014. okt. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
semmi újat nem írtál le, ezt eddig is tudtam, csak ott a bibi, hogy túl van ez gondolva. Számít picit az inzulinszint, de nem ekkorát. Ha deficitben vagy akkor is fogysz, ha egy része a ch-nak nem összetett. Még egyszer írom, nem azt dumáltam, hogy cukron kell élni, de kevés belefér, nem ezen múlik a forma, ha megvan a célzott kalória és a nagy része tiszta kajából. Ennyi, nem kell ezt túlaggódni.
2014. okt. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!