Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mi véleményetek, ezekről?...

Trafó Lászlo kérdése:

Mi véleményetek, ezekről? szombat-bicepsz-tricepsz-has vasárnap-láb-has hétfő-hát-váll kedd-mell-has

Figyelt kérdés

szombat

Bicepsz-Tricepsz és kevés has


Bicepsz állva francia rúddal

20kg :15,12,10,10,10,10

36kg: 8,8,8,8,8

Alkar

20kg:15,12,10,10,10,

25kg:10,10,10,10,10

Scotpad

20kg:15,12,10,10,10

36kg:10,10,10,10,10

Tricepsz

homlokhoz engedés

20kg:15,12,10,10,10

25kg:10,10,10,10,10

Fekpadon szűknyomás

30kg:15,12,10,10,10

40kg:10,10,10,10,10

tricepsz csigán

10kg:15,12,10,10,10

20kg:8,8,8,8,8

hasazás ,felülés 18kg-al mellkason,hasazás csigás gépen(harangozás) stb..és edzés után futok,zsírt akarok égetni.

Akit érdekel a többi napi edzésem,privátban leírom,mert itt nagyon hosszú lenne:)


2014. okt. 6. 20:21
 1/8 A kérdező kommentje:

legfontosabb lemaradt,kb 2 éve sportolok,futok,súlyzós edzés,étrend rendben van,jelenleg napi csak 30-40g szénhidrát megy,fehérje,zöldség,vitaminok,amiket még eszek,szénhidrátok lassú felszívódásúak.

Minden edzés után iszok 25g iso whey zero-t és utána eszek kevés fehérjét, minimális szénhidráttal. meg edzés előtt 40-50 percel L-Karnitine

2014. okt. 6. 20:29
 2/8 anonim ***** válasza:
napi 30-40g ch? én nem vagyok egy kifejezett expert mivel csak mostanában kezdtem, de lány vagyok, 60kg és majdnem egy étkezésre eszem ennyit...
2014. okt. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
igen olyan kevés,mivel elég nagy túlsúlyom volt,de még mindig van rajtam zsír,és azt akarom ledolgozni.
2014. okt. 6. 21:31
 4/8 anonim ***** válasza:

igen, de a drasztikus ch-megvonás egyrészt nem egészséges, másrészt nem is vezet hosszútávon fejlődéshez.


a bevitt szénhidrátok 40%-át az agyad használja el, ez azon kevés szerved egyike, amelyik szinte kizárólag glukózzal táplálkozik (extrém durva esetben képes máshogyan is működni, de ezt nagyon nem érdemes kiprovokálni). Ezen kívül a ch egyrészt a májban raktározódik, másrészt az izmaidban, glikogén formájában. Az izom nagy mennyiségű glikogént tárol, és szüksége is van rá, főleg, ha jól megdolgoztatod. Ha a szervezeted nem kap elegendő ch-t, elkezd leesni a vércukorszinted, ami egy jel a májnak, hogy glukóz kéne a keringésbe (innen pedig az agyba megy elsőnek, tehát, nem az izmaidba...). A máj el is kezd a glikogénből glukózt mobilizálni, és a keringésbe küldeni. Ha azonban ez elfogy, (és elég hamar elfogy, ha nem pótlod, miközben dolgoztatod a tested) akkor bizony a szervezeted arra szorul, hogy egyéb, -nem ch - alapanyagokból állítson elő glukózt, ami az alapvető működésedhez szükséges. na most, glukózt elő lehet állítani pl. aminosavakból. Zsírból nem! (ez csak az energiát biztosítja a folyamathoz). Hol van sok aminosav? az izmokban, fehérje formájában. Tehát, az izom elkezd fehéréjéket lebontani, aminosavakat küldeni a májba, ahol megindul a glukoneogenezis. Végeredményben az izmaid szépen elfogynak. Persze, ha elég magas szintű a fehérjepótlás, akkor ki lehet ezt küszöbölni, de csak egy bizonyos határig! Nullához közeli állapotra csak a kifejezetten versenyre készülő testépítők szorítják le a ch-t, ők is csak verseny előtt, és persze, rajtuk van elég izomtömeg, amiből akár egy kicsi le is mehet.


Általában a ch 3-4g/ ttkg. Diéta alatt 2,5-2! Ha nem hisze, beszélj személyi edzővel, vagy olvasgass pl. itt: [link] , vagy hasonló oldalakon :) remélem, tudtam segíteni


ja, és még annyit, hogy én már fogytam 13 kg-t nagyon kevés ch-val és ehhez képest kemény edzéssel és nem csinálnám mégegyszer! senkinek nem tanácsolom!

2014. okt. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a linket,és a részletes leírást,én is leadtam elég sokat durván 40kg lement ,de télen visszajött 10,ebből szerintem 6-7kg zsír,és ezt akarom letakarítani,és akkor is kevés volt a szénhidrát,de akkor 60-100g volt a ch,mostanában alig eszek és nem korog a gyomrom pff

94kg vagyok 180 magas és 35

kb 1,5 éve edzek súlyokkal,csak ugye itthon kezdtem,nem is azért,hogy fejlődjek,hanem,a mozgás miatt.

Tudom milyen,ha izomból fogy valaki,átéltem,le is gyengültem,túlzásba vittem annó a futást,volt hogy 2x futottam egy nap:)) 14km

2014. okt. 6. 22:09
 6/8 A kérdező kommentje:

linked nem jó

413.6 gramm szénhidrát kell,a testsúlyom csökkentéshez:)))

és 65g fehérje,ez nem jó!

2014. okt. 6. 22:20
 7/8 anonim ***** válasza:

Igen közben megnéztem én is, valamit összekavartak pedig ez egy nagyrészt megbîzható oldal.

Általában a fehérje 2g/ttkg, a ch pedig ahogy írtam 2-2,5/ttkg ( de egyéntøl függően változhat)

2014. okt. 7. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
közben,kaptam választ,de nem itt,túledzem magam,nagyobb súlyokkal kevesebb sorozat kell,ezt a választ kaptam ma!
2014. okt. 7. 18:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!