Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Aki magas az nehezebben...

Aki magas az nehezebben izmosodik?

Figyelt kérdés
Úgy látom, hogy az alacsonyabb testmagassághoz mindig arányosabb, izmosabb test tartozik. Nagyon kevés az igazán magas, szépen kidolgozott, izmos test. Ez miért van így?

2014. okt. 15. 11:50
 1/6 csabika1971 válasza:
100%
Mert a hosszabb csontokon jobban elterül az épített izomzat. Ezért az alacsony testépítőkön sokkal előbb meglátszódik az edzés hatása, mint a magasakon. Attól függetlenül is, hogy az adott hónapban egyenlő izmot építettek.
2014. okt. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Igen, ez így van. Én is 190 magas vagyok, és 73kg -ról fejlődtem 1 év alatt 83-ra. Annyira nem volt feltűnő a változás, de vannak ismerőseim a konditeremben akik elég alacsony növésűek és sokkal jobban fejlődnek látszatra, súlyra meg alig pár kiló. Ezt leszámítva nagyon örülök a magasságomnak :))
2014. okt. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ja, ez mondjuk logikus.


e ugyanezzel a logikával akkor, aki magas, az tömegeléskor kevésbé zsírosodik és aztán könnyebben szálkásodik nem?

2014. okt. 15. 12:10
 4/6 Tyler913 ***** válasza:

Ahogy előttem írták,egy nagyobb csontozaton sokkal jobban eloszlik az izom. Tehát ugyanannyi tömeg látványosabb egy alacsonyabb emberen,miközben egy magasabb ember nem építi gyorsabban az izmait. Emiatt ha egy 175 és egy 195 centis férfi elkezd edzeni,valószínűleg az alacsonyabb fog hamarabb jól kinézni. A magasabb talán több tömeget építhet fel,de az jóval több időbe telik.


"e ugyanezzel a logikával akkor, aki magas, az tömegeléskor kevésbé zsírosodik és aztán könnyebben szálkásodik nem?"


Nem.

2014. okt. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Tyler 913,


akkor úgy fogalmazok, hogy kevésbé látszik meg rajta ha zsírosodik. Nagyobb felületen oszlik el ugyanaz a zsír.

Én is magas vagyok, rajtam pár plussz kiló meg se látszik.

2014. okt. 15. 15:44
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez más tészta. Van aki magas és kövér, de van magas és sovány is. Tehát a zsírosodásra való hajlam magasságtól független. Persze vannak egybeesések.
2014. okt. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!