Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tudtok mondani edzésterveket...

Tudtok mondani edzésterveket hasra és hátra?

Figyelt kérdés

Azt szeretném, hogy a hasizmom szélesedjen, és az a kevés zsír is lemenjen róla(ott egészen alul van egy kevés, ha kell képfeltöltésre rakhatok fel képet róla ha az segít elindulni, hogy milyen edzésterv is kéne, de majd szóljatok!).


A hátamnál szintén egy kis szélesedést szeretnék elérni.

Annál pedig az a helyzet, hogy jobb oldalt, halvány lila gőzöm sincs hogy hogyan, de széles, lehet látni elölről hogy ott felfelé haladva szélesedik, de ez akkor fog igazán jól kinézni, ha bal oldalt is olyan széles lenne.



2014. okt. 18. 19:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Hasadról a zsír nem a hasedzéstől fog eltűnni, hanem a megfelelő étrendtől. Emellett ha edzel hasra, nő az izom, hamarabb látszik meg. Nem tudom mit értesz a szélesedésen.

Hátra a legjobb gyakorlat a felhúzás. Evezést tudom ilyesmire ajánlani főként egykezes evezéseket, legyen az gépen, vagy egykezes súlyzóval. Valószínűleg domináns a jobb oldalad, szintre kell hozd a balt. Edzésnél jobban figyelj a gyengébb oldalra a gyakorlat kivitelezése közben, és a szabályos végrehajtásra, az izom égésére. Ha kell ehhez menj lejjebb súlyokban.


Talán nem ajánlom a felhúzást, mert nehéz helyesen kivitelezni, főleg ha ilyen kiegyensúlyozatlanságod van.


ÉS: érdemes lenne orvoshoz elmenni a problémával, mert az is lehet hogy gerincferdülés, vagy valami egyéb testtartási probléma okozza. Szóval elég összetett a probléma, első az orvos legyen, mond el neki a problémát, és hogy lehet e ilyesmi az oka. Ha azt mondja minden rendben, akkor csak az edzésre kell odafigyelj, nekem a mellizmomnál nagyobb a jobb, mert bal karral nem helyesen kiviteleztem a melledzést vagy fél évig.


Súlyokból vissza, és tökéletes végrehajtás. Balra akár többet is edzhetsz kicsit.

2014. okt. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Kösz!

A szélesedésen(a hasnál) azt értem, hogy a kocka már-már tégla :D

Vagyis a szó szoros értelmében szélesebb.

A gerincferdülés mitől lehet?

Abban nem vagyok biztos, hogy ferde, mert én szerintem valami tünete csak lenne, pl hogy fáj, bizonyos mozdulatok nehezebbek a normálisnál stb.

De ez csak tipp, én nem értek hozzá, csak nem tartom valószínűnek, de persze ezt az orvos fogja megmondani...

2014. okt. 18. 19:58
 3/11 anonim ***** válasza:

Nekem is gerincferdülésem van, semmi fájdalom emiatt nem jelentkezik, viszont sokkal jobban kell figyeljek a testemre edzés közben (pont emiatt is, amit te írtál).

Gerincferdülés fingom nincs mitől lehet, én amióta eszemet tudom van, jártam gyógytornászhoz, na az nagyon jó volt, viszont most edzeni alig van időm, de már látom hogy vissza fogok nézni.


A hasas dologra annyit tudok mondani hogy az nagyrészt genetika. Nekem kis apró kockáim vannak, hát na, ezzel kell élni :D

Kicsit oldalhasra tudnál dolgozni, talán az hatna ilyesmire (pl hasprést úgy csinálni hogy összehúzódásnál jobb könyökkel a bal térd felé közelítessz, és utána fordítva)

Itt elég sokminden van:

[link]


hátra is nézhetsz gyakorlatokat, megjegyzem ilyen egyenetlenségnél a külön kezes (egykezes súlyzós) gyakorlatok jobbak.

2014. okt. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Értem.

Hát, szerintem akkor mindenképpen el kell mennem az orvoshoz.

#1! A felhúzás az mi?

Én tornázok, és van olyan gyakorlat, hogy felhúzás, de az két személyes. :D

2014. okt. 18. 20:23
 5/11 anonim ***** válasza:

Hát... ez lenne az, de ezt nehéz helyesen végrehajtani, legtöbb ember akit látok termekben, meg ismerek nem jól csinálja. Könnyű megsérülni közben, nagy a terhelés a derekán az embernek, ha rosszul csinálja. Ha pedig ilyen problémád van mint leírtál, semmiképp nem ajánlom egyelőre, mert ugyanúgy le fog maradni a bal oldalad.

[link]


ez a legjobb gyakorlat talán amit csinálhatsz a szintre hozás érdekében:

[link]


ez pedig egy jó kis videó evezésről, és el is mondja hogy mikor mi dolgozik jobban, és miért jó:

https://www.youtube.com/watch?v=7QHtbh_z3xw

Itt viszont egyszerre dolgozik a két kezed, ezért érdemes a gyengébb oldaladra figyelni közben, hogy mindenképp dolgozzon.


Még egy módszer, ha a bal oldalt "előfárasztod" pl Egykezes döntött törzsű evezéssel (csinálsz egy nagy ismétlésszámú bemelegítő sorozatot hátedzés legelején, ÉS még egy sorozatot kb 10 ismétléssel, és csak utána állsz neki a rutin hátedzésednek)


Így kb ezek jutnak eszembe, remélem sikerült valamit segíteni, és használni is fog. Sok sikert!

2014. okt. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Mindenképpen segített minden válasz, mivel most már el tudok indulni valahonnan. :)

Köszönöm szépen a segítségeteket!

2014. okt. 18. 20:46
 7/11 A kérdező kommentje:
Vagyis segítségedet! Bocs. :D
2014. okt. 18. 20:47
 8/11 anonim ***** válasza:
2014. okt. 19. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Most vettem észre, hogy a csuklyásizmom pedig BAL oldalt nagyobb!!

Na erre mit mondasz?

Tudsz erre is mondani valami jó edzéstervet?

2014. okt. 24. 20:13
 10/11 A kérdező kommentje:
Amúgy szerintem gerincferdülés kizárva...
2014. okt. 25. 21:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!