Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tömegelésnél napi 90 gramm...

Tömegelésnél napi 90 gramm zsír, ami nálam 1,28 g/tskg nem sok?

Figyelt kérdés

Mai étrendem kb így oldódott meg:

2,6g/ttskg fehérje

5,6g/ttskg szénhidrát és a zsírt már leírtam, szerintetek ez így jó lesz, vagy zsírból próbáljak meg visszavenni? Ma bebűnöztem egy egész teljeskiőrlésű sonkás,tonhalas pizzát:) Vagy maradjak a jól megszokott kevés olivaolajos csirkénél, és ezeket a napokat hanyagoljam? Testalkatomról annyit, hogy nem vagyok valami zsírosodó típus, de izmot eléggé könnyen építek. Most vagyok 70 kiló, 0 zsírral, nemrég diétáztam 72 kilóról, nyárra olyan 80 kiló szeretnék lenni, kb 8 kilót akarok felszedni izomba a maradék kettő lehet zsír. Tápkiegek amiket használok: Myomax Hardcore, L-glutamin, Multi-Pro, Hot Blood, wpp. (szálkásításnál, bcaa, l-carnitine, scitec isolate és szigorú diéta 3g-4g/ttkg fehérje és minél alacsonyabb ch, zsír meg kb 0,5 g/tskg sincs olyankor. Ja és igen, mi van akkor, ha a kalóriatöbbletet műzliszelettel vagy csokival lököm meg, persze nem lefekvés előtt:)

18/f



2014. okt. 18. 22:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Figyeld a tested reakcióit. Minden ember más, és más mennyiségű tápanyag kell.

Sztem túl sok sz*rt szedsz, egyszerűen nem kell ez a rengeteg baromság. Ráadásul myoban van glutamin, és bcaa is, szóval az felesleges, és kreatin is. Hot blood meg szintén nem kell, csak szedd össze magad és menj el edzeni, esetleg egy kvt tolj be.

Tipikusan azok a dolgok ezek, amik nélkül is nagyon szépen tudnál fejlődni, és még tízezreket se hajigálnál ki az ablakon. Persze a reklámok erősebbek az én szavamnál, meghát ottvan az életérzés hogy állat vagy ezektől.


Többen ezért most meg fognak kövezni, de nem érdekel, tényleg felesleges mindez.

Legyen jó a kajád (és jó, mint látom, mert figyelsz rá), és legyen valami egyszerű fehérje + szh kiegészítőd. Meg persze vitamin, hát anélkül megdöglik az ember :D


Kalóriatöbbletet pedig egyszerűbb telítetlen zsírral megoldani, csak vigyázni kell ne legyen túl sok.

2014. okt. 18. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Tápkiegek miatt már többen megköveztek, osztályba mindenki mondja hogy a koxos gyerek, pedig én hasznosabb dolgokra költök, mint az évfolyamom 90%-a elbassza a zsebpénzét bagóra, meg piára, és ők jönnek, hogy mennyit költök ezekre egy hónapban:D Aminósavakból visszaveszek és hot bloodot se fogok többször venni,így is csak mikor teljesen kivagyok suli után olyankor használom. Ha elfogy ez a doboz myomaxom lehet veszek még1-et és utána átállok fehérje, ch-ra és befejezem a kreatin kúrát is, maximum idősebben 20-21 évesen visszatérek rá, most ez a tervem. Szerintem egyedül az l-carnitinet hagyom majd meg mint aminosavat szálkásításnál, de sokan azt mondják azt is el lehet hagyni.

Úgy eddigi eredményem kb 59 kiló voltam 10 hónapja és most vagyok 70. 1-3 hónapba csak úgy szaladt rám a tömeg, mielőtt elkezdtem edzeni nagyon keveset ettem, jó ha megvolt napi 1500 kalória, nem tudom eddig hogy maradtam életben:D

Nem értem a korosztályom, mikor azt mondják hogy impotens leszek a fehérjétől, meg tönkremegy a májam, és a vicc h tavaj vettük a makrotápanyagokat bioszból, és ígyis IQ nullák. :D Kakaóscsiga gengszterek:)

2014. okt. 18. 23:30
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezek nem koxok, nyilván te is tudod, meg aki ért hozzájuk. Régen én is azt hittem minden ilyen kox. Ez szimplán a reklám miatt van amit a profi testépítők közvetítenek. Ő arcukkal reklámozzák ezeket, mintha ők ezektől nőnének akkorára. Pedig ők a koxolástól nőttek meg, amit mindenki tud. És mivel az ő arcuk van ezeken a termékeken, összekötik az emberek a kettőt.


Na mind1 nem is ez a lényeg. Kreatin abbahagyása után tapasztalhatsz kis "összeesést", az normális. Én a kevesebb több elvet vallom, ezeknek a cuccoknak nagy részét ránk sózzák, és elhitetik, hogy nagyon hasznos, sőt, KELL. (még igazat megvallva a fehérje meg a szh por se kéne amúgy, de ez azért tényleg dob sokat legalább)

Jó munkát, és sok sikert!

2014. okt. 19. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Szintiszoli123 ***** válasza:

Nem sok. Nálam 1,32 megy. Mellette 4,2 most a Ch és 2,2 a fehérje. Ennyivel stagnálok.

Semmi baj nincs abból, ha nem a CH-t, hanem a zsírt emeled. Sőt. Jobban csúszik a kaja, kisebb a térfogat, lassabb a CH, később leszel cukorbeteg.

Ez még bőven nem az a mennyiség, aminél a triglicerid szint miatt kéne aggódni.

Oriza 3 gramm Ch-n és 2 gramm zsíron van.


A pizza kapcsán: bármit ehetsz. Ha a napi, néhány napi, heti kalóriamérlegedbe, a hasnyálmirigyed inzulin-kapacitásába és a sejtjeid inzulinérzékenységébe belefér, akkor se nem árt, se zsírosodni nem fogsz tőle.

Én a flexible dietingben hiszek és annak a helyességét tapsztalom. Ha a szükséges rost és mikronutriens már benn van, akkor a fentiek figyelembe vételével csak a makrók számítanak. Ettől persze még lehet csak tisztán is étkezni, de az eredménye valószínűleg nem lesz jobb.

2014. okt. 19. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

*5 g ch-n :$


Amúgy ja, a tapasztalatok általában azt igazolják, hogy az edzéshez nem elhanyagolható glikogénbetöltöttség egy bizonyos szint után már zsírosodásra csap át, ha extrém magas (>6g*ttkg) a szénhidrát. A magasabb zsírbevitel viszont az inzulinszint fickándozását is mérsékli, ami elvileg egészséges.


Mindegy, igazából csak talányokban merünk beszélni, mert mások szerint meg egyél csokiparányt edzés előtt, és vadállat leszel. Én meg pl. azt vettem észre, hogy a tojásos-szalonnás-kolbászos-zöldséges ketogén jellegű reggelim után tök jókat edzek, miközben aznap kb 5 gramm ch-t vittem be, zöldségből.


Az meg mindegy, hogy lefekvés előtt, vagy máskor eszel csokit.

2014. okt. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!