Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Van értelme szerintetek heti...

Van értelme szerintetek heti 5 napos edzéstervet úgy összeállítani, hogy A és B hét legyen?

Figyelt kérdés
Sajnos, jelenleg nincs elég időm pihenni, így arra gondoltam, hogy úgy állítok össze egy edzéstervet, hogy variálom a könnyebb és a nehezebb gyakorlatokat. Pl: A hét: nehéz váll - könnyű mell - így tovább, másik héten könnyű váll - nehéz mell...
2014. okt. 26. 13:44
 1/9 anonim ***** válasza:
Lehet így is, de ha nincs sok időd pihenni, akkor elég lenne egy 4 napos edzés is, úgy több időd lenne regenerálódni.
2014. okt. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ezt úgy hivjak periodizácio. Minden ismétlésszámmal más képességet fejlesztesz.

Kozephaladóként jol johet hogy minden héten más ismétlésszám.

Egyik héten alacsonyabb volumen de nehezebb súly másik héten könnyebb súly de nagyobb volumen.

2014. okt. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Kell az 5 napos bontás...

Nem az ismétlésszámokat akarom variálni, csak a gyakorlatokat. Pl a nehezebb mell napon egyenes, ferde, és negatív padon is kétkezessel, a könnyebben mondjuk a negatívon egykezes súllyal (ez csak egy példa...)

2014. okt. 26. 14:24
 4/9 anonim ***** válasza:
Attól még nem lesz könnyebb az edzés, mert más gyakorlat megy. MINDEN gyakorlatot lehet komoly súllyal és komoly intenzitással végezni, nem gyakorlatfüggő.
2014. okt. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Mondjuk izolációs gyakorlatokat nem végzek túl komoly súllyal, inkább még jobban odafigyelek a precíz végrehajtásra, mint egyébként.

Ahogy fentebb írtam, nekem pl. kétkezes rúddal sokkal nehezebb a negatív nyomás, mint mondjuk két egykezessel, pedig egykezesekkel szabályosabban hajtom végre a gyakorlatot.

2014. okt. 26. 17:40
 6/9 anonim ***** válasza:
Két egykezessel nyomni az nem izolációs. A tárogatás az inkább, de a nyomógyakorlatok nem izolációsak, akkor sem, ha az egykezessel megy. De mindegy, csináld ahogy elgondoltad, majd meglátod, hogy jó e.
2014. okt. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Az két külön mondat, csak azért hoztam ezt, mert ezzel tudom szemléltetni, hogy mire gondolok...

Úgy fest, már nem tudom magam írásban normálisan kifejezni... :D

2014. okt. 26. 17:51
 8/9 anonim ***** válasza:
Értem, de akkor "könnyű napon" csak izolációs menne? Azért az sem jó. Célszerűbb lenne úgy ahogy Marci is írta.
2014. okt. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem feltétlenül, csak számomra könnyebb gyakorlatok. Vagy pl. nekem jót tesz az elölguggolás, de nem akarom kihagyni a hagyományost sem. Így egyik héten az egyik lenne, másikon a másik. És úgy akarom összerakni, hogy nehéz hát után könnyű kar jöjjön, így minimalizálnám a túledzést egyes testrészekre.
2014. okt. 26. 18:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!