Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Érdemes úgy edzeni, hogy 1-1...

Érdemes úgy edzeni, hogy 1-1 hónapig nagyon rámenni 2-3 izomcsoportra?

Figyelt kérdés

Kb. 2 éve edzek.

Nem vagyok túl jó, mert nagyon vékony vagyok.

Tavaly láttam 2-3 srácot aki év elejék elkezdett többet hasazni és nyárra rendesen kockás volt a hasuk.


Én most arra gondoltam, hogy jó ötlet e (lenne e értelme) úgy edzeni, hogy egy hónapig pl: heti 2x lenne váll és bicepsz, aztán következő hónapban meg heti 2x pl: mell tricepsz... stb stb.

Lenne egy ilyen időszak aztán edzenék fél évig - 1 évig egyenletesen...


2014. nov. 7. 21:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem.
2014. nov. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem bírnál olyan gyorsan regenerálódni,és túledzés jönne(kivéve ha szúrízól,de persze tudjuk hogy nem).Plusz így is kellene szinten tartó edzés,mert visszafejlődnél.Szóval sok értelme nincs.
2014. nov. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Lenne tartós edzés, csak úgy menne, hogy 5 résre van osztva, hogy mit nyomok és akkor az egyiket berakom újra.

Szóval 6 nap lenne, és ebből 2 ugyan az lenne.


Nem hanyagolnék el semmit.

2014. nov. 7. 21:41
 4/9 anonim ***** válasza:
2-es válaszoló vagyok.Ha vékony vagy semmi értelme nincs ezt az edzésmódszert követni,mert végképp nem fogsz fejlődni.
2014. nov. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Túledzés lenne,stagnálnál.Ha kezdő vagy(2 év nem olyan sok)nincs értelme,nem fejlődsz,naturálban nem is bírnád ki a z edzést,szóval ne próbáld meg.
2014. nov. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem ez egy baromság!

Ha vékony vagy, akkor eszedbe se jusson ötször meg hatszor edzeni egy héten! Pazarlod el a nagy nehezen bevitt, értékes kalóriákat, teljesen szétaprózód magad.

Vékonyaknak heti három súlyzós edzés kell, a többi napon pedig otthon kell minél többet pihenniük. (És persze zabálni kell, mint az állat)


Teljes testes edzés hétfőn, szerdán és pénteken;

1. 4 sorozat Guggolás

2. 4 sorozat Fekvenyomás

3. 4 sorozat Felhúzás

4. 3 sorozat Húzódzkodás

5. 3 sorozat Mellről nyomás állva rúddal

.. és ennyi, belehet nyomni a turmixot, lehet hazamenni zabálni meg aludni!


Vagy egy normális felosztás kell, például;


H: Hát, mell

Sz: Láb

P: váll, kar


H: Hát, váll

Sz: Láb

P: Mell, kar


Itt már jöhet az előlguggolás, a merev lábas felhúzás, a döntött törzsű evezés rúddal, a szűknyomás stb..

2014. nov. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Én a hát mellet soha nem raknám egy napra.

De érem amit írtok.

Kösz a válaszokat.

2014. nov. 8. 15:07
 8/9 anonim ***** válasza:
Persze, nem feltétlenül kell egy napra rakni őket. Annak viszont örülök, hogy megértetted a lényeget; vékonyka, ektomorf, nehezen hízó embereknek kevés és ritka edzés nagy súllyal és alapgyakorlatokkal, és sok pihenő és rengeteg kaja kell!
2014. nov. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egyébként nem nagy etvasz egy hát-mell edzés, simán megcsinálható egy óra alatt;


1. 5 sorozat felhúzás

2. 4 sorozat húzódzkodás

3. 4 sorozat döntött törzsű evezés rúddal

4. 5 sorozat fekvenyomás

5. 3 sorozat döntött padon nyomás kézisúlyzókkal

6. 3 sorozat tárogatás


Nem kell sok gyakorlat, meg sok sorozat, hanem a tömegnövelésre legalkalmasabb alapgyakorlatokat kell minél nagyobb súllyal végezni, és hétről hétre növelni a súlyt/ismétlésszámot.

2014. nov. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!