Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Edzés közben mire figyeljek,...

Edzés közben mire figyeljek, hogy ne tegyem tökre az ízületeimet?

Figyelt kérdés
Ettől az egytől tartok, hogy a sok súlyzózástól tönkreteszem az ízületeimet. Hogyan lehet ezt megelőzni?
2014. nov. 12. 14:13
 1/9 A kérdező kommentje:
*tönkre
2014. nov. 12. 14:17
 2/9 anonim ***** válasza:

Figyelj a tartásodra, avagy húzd ki magad, de ez elég alap.

Minden gyakorlatot szabályosan végezz és olyan súllyal amiből 8-10-et egyformán szabályosan megtudsz csinálni.

Negatív mozgás során is tartsd a súlyt és ne hagyj mindent a gravitációra, azaz amikor visszaengeded a súlyt akkor is feszüljenek az izmaid.

Láb gyakorlatoknál van még néhány speciális dolog amire figyelni kell, hogy mondjuk térdhajlításkor a térd mindig kifele nézzen és min. vállszélességű terpesz mindig legyen meg...

Fekvenyomásnál terhelés alatt ne mozgasd a nyakad/vállad - én egyszer így húztam meg a nyakam, egy hétig fájt és nem tudtam hátranézni :D

Ja és mindig melegíts be rendesen, esetleg nyújts edzés után.

2014. nov. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne csak esetleg nyújts a végén, hanem mindig.
2014. nov. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Jó én csak önigazolásként írtam így, mert én nem szoktam csak bemelegíteni, de igaz fontos a nyújtás is.
2014. nov. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Ízületvédő kell?
2014. nov. 12. 15:39
 6/9 anonim ***** válasza:
55%
Hogyha tudod magadról hogy hajlamos vagy pl derékfájásra vagy gyakran "ropognak a csontjaid" akkor nem árt ha szedsz, megelőzésre is jók ezek, de nem feltétlenül kell.
2014. nov. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi a tanácsot! Sajnos hajlamos vagyok rá, azért kérdeztem. Amióta hideg van azóta főleg recseg ropog mindenem. Eddig nem éreztem szükségét, de most lehet, hogy nem ártana. Egy kicsit fájdogál a térdem és a könyököm is.

Te mit ajánlasz? Melyik ízületvédőt érdemes megvenni?

Megmondom őszintén belevesztem a kínálatba, így aztán nem vettem semmit :-D

2014. nov. 12. 17:38
 8/9 anonim ***** válasza:
Én J-X Complex-et használok mert olcsó, de Biotech Arthro Guard-ról nagyon jókat hallottam, hogyha elfogy szerintem olyat veszek legközelebb.
2014. nov. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Megnézem!
2014. nov. 13. 10:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!