Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ti ilyenkor beleszóltok,...

Ti ilyenkor beleszóltok, kijavítjátok a másikat, hogy ne legyen hülye? Vagy csendben maradtok nagy nehezen?

Figyelt kérdés

Egy évfolyamtársam és a tanárom közötti beszélgetés volt ez ma:


tanár:-na, mit reggeliztél ma?

(megjegyzés: a srác mindig valami érdekes, ínyenc kaját eszik, és ezt gyakran már poénból kérdezik tőle, ma mi volt neki a menü)

é.társ: - á, ma csak egy turmixot ittam. tegnap viszont lecsókolbászt sütöttem.

tanár: - (nevet) milyen turmixot? gyümölcsöset?

étárs: -neeem, ilyen...

tanár: - fehérjeporosat?

étárs: - nem, én olyat nem szedek, hanem csak turmixgépbe beleszórtam túrót, tejet, két tojást. igaz, csak a fehérjéjét használom fel. ja meg cukrot, mert hát az is kell bele.

tanár: - haha, aztán nem fogsz majd beférni az ajtón, olyan izmos leszel ettől!

én, a tanár felé: - bárcsak ilyen könnyű lenne az izmosodás...!

étárs: - á, ezt a turmixot csak edzésnapon iszom reggel.


Állítólag már 1-2 éve edz a gyerek, de egyáltalán nem látszik rajta semmi. Gőze sincs az egészről, ilyenekkel nincs tisztában, hogy szalmonella, felszívódás, vitaminhiány, étrend (mert parizeres zsemlét hoz, meg szalámit, sütiket), stb...

Az én arcomról égett a bőr miatta, de úgy éreztem csak okoskodásnak tűnik, ha most odamegyek hozzá és alaposan felvilágosítom. Mert azért én figyelek az edzésre is, kajára is, szóval mindent kiváló módon csinálok már több éve, van bőven tapasztalatom (ezt nem egóból írom).



2014. nov. 13. 19:36
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
Akkor is okostojás vagy. A haverd azt és úgy kajál, ahogy az neki tetszik.
2014. nov. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én alapvetően az ilyen és hasonló párbeszédek miattvagyok depressziós. Jó, ez így erősnek tűnik, de már tényleg ott tartok, hogy rettegek, ha az edzés - vagy bármi más amihez viszonylag értek - szóba kerül.


A legnagyobb baj az, hogy az emberek nem tudnak vitatkozni. Az a normális, ha vagdalózva veszekszel a másikkal és sztereotipikus, megalapozatlan, át nem gondolt hülyeségekkel traktálod a másikat, ha pedig megpróbálsz érvelni, akkor már előhúzzák a tuti kártyát: hogy őket nem is érdekli annyira, vagy nem is értenek hozzá, szóval szabadon mondhatnak orbitális baromságokat és ronthatják el a napomat.


Depizés off.

A Te esetedben egyértelmű számomra a helyzet: kussolok és próbálok nem figyelni. Ha csak hozzád nem közel állók mondják a butaságokat, jobb nem beleszólni, mert csak rosszul jössz ki belőle.

Ha speciálisan Te vagy a célkeresztben, akkor megfontolandó. Én ilyenkor is jobban preferálom a vízlepergetést, esetleg finom rávezetés arra, hogy idióta, annak függvényében, hogy mennyire fontos számomra az adott ember és mennyire kommunikatív. Utálok olyant győzködni, aki utána olyan érvekkel válaszol, hogy "hát de azért...".

Szóval ja, nem éri meg leállni vitázni, max, ha téged támadnak be.

2014. nov. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ja, a hülyéknek joguk van hülyének lenni, nekünk meg jogunk van csendben tűrni a károkat, amit a hülyék okoznak. Sure.


Amúgy kérdező, megpróbálhatod először kedvesen, jóindulatúan felvilágosítani, megkérdezni mit miért csinál, mit gondol, aztán meglátod, mit reagál. Ha értelmes, akkor be fogja látni, hogy ezt máshogy kell, ha meg nekiáll sértegetni, vádolni, konspirálni és leszólni téged, akkor tudod, kit érdemes elkerülni az életben, mert csak egy utolsó ostoba selejt.

2014. nov. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én nem szólok bele más kajálásába. Ha kérdeznek, akkor elmondom, de tőlem mindenki azt csinál amit akar.
2014. nov. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz vele. Ő dolga.
2014. nov. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én az ilyeneket békénhagyom, max kinevetem vagy elnevezem túróturmixnak. De nem megyek oda okoskodni hogy marpedig vegyél fehérjeport.
2014. nov. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!