Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tömegelésnél ebben az esetben...

Tömegelésnél ebben az esetben mit csináljak?

Figyelt kérdés

Egy 6 hónapos szálkásításon vagyok túl, egy hete újra tömegelek.

Viszont már az első héten 1,1 kg-al többet mutat a mérleg.

Direkt alacsony ch-val, 2,5-el kezdtem a tömegelést.

Ennél lentebb már nem látom értelmét vinni a ch-t, de nagyon zsírosodni sem szeretnék.


Eddig úgy csináltam, hogy heti 3 edzés mellett a pihenőnapokon heti 2 kardiót nyomtam.

Arra gondoltam, hogy felemelem a kardiót heti 4-re.

Jó megoldás lehet?



2014. nov. 17. 09:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Első héten nem gáz egy nagyobb ugrás, fölösleges a kardión változtatni mert nem fogod tudni hogy most a kaja miatt vagy a több kardió miatt változik a súlyod.
2014. nov. 17. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Miért nem probléma az első héten? Itt mindenütt azt olvastam, hogy 0,3 kg-nál ne legyen több a heti tömegnövekedés, nekem meg ennek majdnem a 4-szerese jött fel.
2014. nov. 17. 10:09
 3/7 anonim ***** válasza:

Én spec 75-re szálkásítottam le most, mikor elkezdtem tömegelni 3 napra rá már 77-et mutatott a mérleg most pedig 2 hétre rá 76 vagyok és nem változtattam semmin. Én kalóriára számolok mindent, de a 2,5-es szorzó nem tűnik soknak úgyhogy nem hiszem hogy gond lesz belőle.

0,3kg-ot a folyamatos gyarapodásra mondjuk hogy az a jó hetente, de mikor átállsz szálkásításról tömegelésre, akkor előfordulhat ilyen ingadozás. Mint mikor egyik nap többet eszel vagy tartasz egy csalónapot azt sem másnap reggel látod a mérlegen hogy na az a csoki volt az a +200g.

2014. nov. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha kaloriaplsuzban vagy es eszel sok ch-t akkor a glikogenraktarak betöltődnek(ami jo dolog)

A glikogen pedig vizet tart vissza ezért volt ekkora a tömegnövekedes. Mostmar nem lesz ekkora ütemű

2014. nov. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Akkor ezek szerint ez teljesen normális? És 1 hét múlva már ugyanennyi ch-val és mozgással nem fog ennyi többlet lenni?

Csak mert idáig én erről sehol nem olvastam, mindenütt csak azt írják, hogy heti 0,3 kg-nál ne legyen több.

2014. nov. 17. 13:09
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem is lesz. Ez pont olyan mint mikor szalkasitas 1. Heteben sokkal jobban csokken a testsuly.
2014. nov. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat mindenkinek!
2014. nov. 17. 13:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!