Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Aki saját test sullyal edz...

Aki saját test sullyal edz annak is ugykell mint ha kondiba járna?

Figyelt kérdés

en itthon edzek, es ugye egy izmot heti 1x kell edzeni, na de en mikor kezdtem az edzest, akkor heti 3X edzettem 1 izomra.

sokkal erosebb voltam mint most.

mert mar ataltam a heti 1re.

es akkor sokkal jobban ment a fekvő stb...

álljak vissza a heti 3ra? vagy maradjon az 1 esetleg 2? nemakarpm tuledzeni magam, mert nem fejlodtem sokat 4honap alatt (kulsoleg)de erőben nagyon is. esetleg vmi tipp?

bocsi a elso osztalyos helyes irasert de telorol vagyok es sietnem kell mert ismeröstöl kertem el egy percre :)



2014. nov. 17. 20:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Először is az étrendnek kell jónak lenni, ha ez megvan, akkor érdemes a testépítő jellegu edzéstől fejlődést várni (most mindegy hogy adott esetben saját testsúllyal edz az ember). Ez Ugye azt jelenti, hogy egy edzésen a lehető legjobban "kikészíted" az adott izmot, utána jön az akár egy hetes regeneráció.

A te esetedben úgy tűnik nem adtál akkora impulzust az izmoknak, hogy egy hétig kelljen regenerálódni, ilyenkor kell is a több edzés, különben a szervezet nem kap elég ingert a fejlődésre.

Vagy sokkal jobban meg kell nyomni az edzéseket, vagy visszaállsz a heti 3-ra. Saját sulyos edzésnél egyébként ez egyáltalán nem olyan eretnekség, mint pl amit én csinálok most (minden nap teljes test, súlyzóval).

2014. nov. 18. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az elsővel egyetértek. Izomfejlődéshez megfelelő tápanyag és izomstimuláció szükséges. ÉS kapcsolat van köztük és nem VAGY.

Általában az mondható, hogy egy izom regenerációjához kb. 3 nap szükséges. De van olyan jó lábazás is, amihez egy hét kell. Ezt lehet tényleges stimulációnak hívni. Hiába fogsz heti háromszor ugyanarra az izomra edzeni, ha az edzésed fingnyit ér. :)

2014. nov. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!