Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Túledzettség kezelése?

Túledzettség kezelése?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szerintem túledzett vagyok, A tüneteim: fáradékonyság, motivációhiány, erőszint visszaesés,aluszékonyság, energia hiánya, már jó ideje tapasztalom ezt, még nyáron kezdődött, de nem vettem komolyan a dolgot. Edzette ugyanúgy, ahogy addig. Most pedig szinte teljesen felhagytam az edzéssel emiatt, már lassan egy hónapja, esetleg egyszer kétszer volt heti 2 edzés. Nem tudom hogyan tudnék visszarázódni a régebbi formámba. 18/f

2014. nov. 23. 14:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Elég lett volna 1-2 hét pihi és kezdésnek visszavenni az intenzitásból, belőni a kaját és eleget pihenni. Majd onnan megint lehet növelni heti 3-4 edzésre a terhelést.
2014. nov. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, ha időben visszavettem volna, akkor nem rosszabbodott volna a helyzet. De most nem tudom mit csináljak. Nyomjak alapozó edzéstervet? mondjuk heti kétszeri edzés, meg mondjuk heti egy alkalom futás?
2014. nov. 23. 15:56
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mehet heti 3 teljes testes átmozgató edzés, egy edzésen egy izomcsoportra egy gyakorlattal. Majd pár hét múlva nyomjad az osztottat. Mehet heti 1-2 kocogás, de ha tömegnövelés a cél, akkor ne vidd túlzásba.
2014. nov. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget :)
2014. nov. 23. 16:05
 5/6 Fitnessfan válasza:
100%
Szerintem az, aki rendszeresen edz, nem tudja büntetlenül abbahagyni a mozgást. Érdemes ilyenkor más mozgásformát választani, esetleg elmenni úszni, szaunázni, túrázni, vagy bármi, ami kikapcsol, amit szívesen csinálsz, de nincs benne a rendes napi rutinodban. Ha pl. kiverte a biztosítékot a napi konditermi gyúrás, akkor helyette lemenni futni marha jó, mert más: változatosság. Az erőnlétednek meg jót tesz. Ha alapból is futsz, akkor elmenni úszni pl. vagy bringázni, esetleg valami csapatsportot v. párost játszani, pl. teniszezni, nagyon jó. Egyszerűen feldob, kiveszi belőled a fásultságot, az erőnléted meg mégse megy le zéróra, nem borul a szervezeted egyensúlya, hiszen alapból hozzá kell legyél szokva a heti 5- edzéshez, ha túledzetted magad... 1-2 hét pihinél több semmiképp nem kell, viszont az edződdel beszéld meg, hogyan tovább: kaja, edzésterhelés, stb. Ha meg nincs edződ, akkor keress egyet, akivel legalább konzultálsz. Ha fontos neked a tested, akkor szerintem ez a minimum.
2014. dec. 2. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a hasznod választ :)
2014. dec. 4. 16:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!