Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Terdfajdalom, mit tegyek?

Terdfajdalom, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nagyon vekony,hosszu labaim vannak es hetente 1x megedzem oket de mindig ra 1-2 napra fajnak a terdeim.alaposan bemelegitek biciklin majd labnyujtoval es labhajlitoval folytatom ezutan a labtolo es a guggolas amire alaposan ramelegitek a gyakorlatokkal elotte.mit tanacsoltok mit tegyek hogy fejlodjon is a labam es ne menjen tonkre?nem dolgozok nagy sullyal:)koszi

2014. dec. 7. 00:21
 1/8 Musclemore ***** válasza:

Ízületvédő, mást nem-nagyon tudok mondani.

Figyelj a gyakorlatok helyes kivitelezésére, ne csapódjon ki a térded, meg ilyenek, kontrolált izommunka, nem ledületből kicsapod labnyujtónál.

2014. dec. 7. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A tej és tejszármazékok kivonása az étrendből, ízületvédő és a rázó-ütődő mozgásformák elhagyása.Amíg nem vagy teljesen tünet mentes csak saját testsúllyal edz lábra heti kétszer.
2014. dec. 7. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"A tej és tejszármazékok kivonása az étrendből,"


Azt meg mégis miért?

2014. dec. 7. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ízületvédő, a fejlődéshez étrend, ha az még nincs rendben.
2014. dec. 7. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az a baj,hogy az ízület bemelegítése ilyen esetben olyan,mint az érettségi:Kell,de nem elég.Ha hajlamos vagy a térdfájdalomra,akkor melegítheted 2 órán keresztül is,akkor is fájni fog.Ha tudsz még levenni a súlyból,akkor vegyél le,nekem ez használt,meg az ízületvédőt megpróbálhatod,jobbat én sem tudok.
2014. dec. 7. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Dogmatix91 ***** válasza:
Egy neoprén térdvédőt esetleg szerezz be. Én Rehbandet használok, melegen tartja a térdet és kicsit meg is támasztja. Nem olcsó (7500Ft/db), de én nem spórolok ha az egészségemről van szó. Ezt a márkát használják a profi CrossFitesek, súlyemelők, erőemelők is. Guggolásnál meg inkább kifele menjen a térd, mint befele mert szétszakadnak a szalagjaid. Az ízületvédő ilyen esetben alap, lehetőleg valami komolyabbat (pl. Animal Flex) szerezz be amíg ilyen panaszaid vannak.
2014. dec. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Először is, minden edzés előtt használj a térdeidre

Trec Nutritiontól Red Hot Gel (300 ml) izom bemelegítőt, kend fel a térdedre és köré, jól masszírozd bele, bemelegítés előtt 10-15 perccel.


Használhatsz valami térdbandázst vagy térdfogót, amit előttem is ajánlottak.


Ezen kívűl 1-2 hónapig Arthroxon kúra, Animal Flex jobb lenne, csak sok helyen már nem kapható.


Ennyit tehetsz érte, tuti helyrehoz.

2014. dec. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Valószínűleg nem jól csinálod a gyakorlatokat. Lábnyújtásnál ne használj nagy súlyt, mert az nyírja a térdet, inkább csinálj több ismétlést és lassítsd le a negatív szakaszt. Simán lehet, hogy nagyon vicces súlyokat kell használnod. Nem számít, vedd vissza a súlyt nyugodtan! Guggolásnál és lábtolásnál fontos, hogy a térded ne kerüljön a lábfejed vonala elé a negatív szakasznál. Én mióta figyelek erre, azóta nem fáj a térdem. Guggolásnál ezt nem biztos, hogy megtudod csinálni szabadsúllyal, szerintem használj Smith-gépet. A pozitív szakasznál pedig arra figyelj, hogy ne rúgd ki a térded, azaz ne nyújtsd ki teljesen a lábad, egy picit maradjon rogyasztva. A súlyt is érdemes ésszel megválasztani. Szerintem 8, de inkább 10 ismétlés alá ne menj!


Vegyél egy jó ízületvédőt, ami minimum glükozamint, kondroitin-szulfátot és MSM-et tartalmaz, de vehetsz komplexebb cuccot is. Ez menjen kúraszerűen 2-3 hónapig. Ami még bevált nekem az a kollagén. Ezt nem is kell kúraszerűen használni, mehet mindig.

2014. dec. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!