Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szálkásításnál megmaradt...

Szálkásításnál megmaradt erőszint=nincs izomvesztés?

Figyelt kérdés
Tehát, erőszint=izom?

#izom #erő #fehérjét iszom
2014. dec. 14. 14:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
nem feltétlen
2014. dec. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Pedig sokan ezt mondták
2014. dec. 14. 14:10
 3/14 anonim ***** válasza:
nem feltétlenül jó az hogy erőszint=izomban nézed a dolgot. én fogytam pár hónap alatt 13 kilót, baromi egészségtelenül, nagyon kevés kajával és nagyon sok edzéssel. nem vettem észre számottevő erőszintcsökkenést, aminek ezer oka lehet, pl hormonális hatások, pszichoszomatikus mechanizmusok stb. sőt, még emelni is tudtam a súlyokon, és csak utólag jöttem rá, hogy lement rólam egy rakás izom...szóval egy bizonyos ideig még a szervezeted, főleg az agyad, ahol ugye tudatosul az "erőszint" kompenzál. ezért, ha heti 1 kg megy, akkor már figyelj oda, hogy biztos jól csinálsz-e mindent. ne felejtsd el, hogy a mindennapi működésedhez is szükséges ch, sőt zsírbevitel is. nem minden megy a zsírdepóba, rengeteg fontos alkotó, pl. sejtmembránok, koleszterin stb. szintetizálódik zsírokból, szénhidrátokból. ezen kívül az agy hihetetlen mennyiségű glukózt éget el, egy normális, tehát nem kalória pluszos ch bevitel 40%-át is elérheti ez az arány. szóval inkább fokozatosan csökkentsd a ch-t, ne rögtön vegyél vissza drasztikusan. nem tudom, hogy mekkora fogyásról van szó, de mindig aranyszabály a fokozatosság :)
2014. dec. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
És honnan jöttél rá h ment le rólad izom?
2014. dec. 14. 14:45
 5/14 anonim ***** válasza:
hát, mondom, bizonyos idő elteltével azért már beütött az erő csökkenése is, plusz hát olyan voltam mint egy etióp menekült. azt pedig nem nehéz belátni, hogy ha a szervezeted éhezik, akkor nem fog fenntartani egy olyan szövetféleséget, (=izomszövet), amelyik zabálja a tápanyagot, tehát takarékra fogja tenni. fáradékony leszel, mivel arra törekszik hogy a lehető legkevesebb fizikai munkát végezd el. amit írtam, az időleges jelenség, ami viszont fontos lehet diétában. persze mint sok minden más, ez is egyénfüggő, tehát lehet hogy te már rögtön megérzed a gyengülést, ahogy lemegy egy kis izom, sőt, az is lehet, hogy mivel erre koncentrálsz, ezt az oldalt fogod túlszenzitizálni, vagyis azt fogod érezni, hogy kevesebbet bírsz, pedig nincs is jelentős izomvesztés. ez mind azért van, mert az "erőszint", nem egy olyan paraméter, amit tudsz naponta mérni, ellenőrizni. főleg az edzés közben érzed, hogy mennyit bírsz és ebbe beleszól egy csomó pszichoszomatikus tényező is.
2014. dec. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Igen ha nem vesztesz erőt akkor izmot se vesztesz.

Aki fölöttem írt az se vesztett izmot, sőt talán még kicsit szerzett is az erőnövekedés miatt, csupán összetévesztette a zsírt az izommal. De az izomtömege sose volt nagyobb.

Ha lehetne ilyet csinálni hogy megtartod az erőt de az izmot leégeted akkor az összes profi sportoló aki olyan sportot űz amiben súlycsoportok vannak. ezt csinálná a világon kb.

Most lehet jönni azzal hogydehát vanaki erősebb mint valaki más és mégse izmosabb.

Ez a dolog egyénen belül fontos.

Egyénen belül erőszint=izom.

Nem lesz úgy nagyobb izomtömeged hogy kisebb az erőszinted mint volt és nem lesz úgy kisebb az izomtömeged hogy nagyobb az erőszinted mint volt.

2014. dec. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Pedig olyan is van, hogy erőszint növekedés izmosodás nélkül :). Az idegrendszered fejlődhetett- hozzászokhatott, de izomból nem tudhatjuk mennyit vesztettél. MIt mutat a tükör?
2014. dec. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nincs igazad Marci!

Az erőszinted, az hogy például mennyivel tudsz felhúzni anélkül is nőhet, hogy izmosodnál. Javulhat a technikád, az ideg-izom kapcsolat, erősödnek az ízületek is...

2014. dec. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez hülyeség, nem lehet párhuzamot vonni az erőszint és az izomtömeg közé, mert azt több dolog befolyásolja még ezen kívül. Ez nagyon idealizált.
2014. dec. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
de ha egyszer ugyan akkora súlyokkal dolgozok szálkásítás végén, mint szálkásítás elején akkor szerintem nem veszettem izmot. vagy még ilyenkor is?
2014. dec. 14. 17:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!