Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Elérhető a szálkás test...

Elérhető a szálkás test harcosok étrendjével nagy izomvesztés nélkül?

Figyelt kérdés

Most a télen tömeget növelek, de ezt tavasszal le szeretném dobni és a szálkás testemet akarom a tükörben látni. (Jelenleg 73kg vagyok a 175centimhez és 18éves)

Nem igazán figyelek most a kajára, viszont keményen edzek a testsúlyommal. Nemtudom mennyit fogok még hízni, de szerintem olyan 76 körül fogok alakulni.

Sajnos nem vagyok valami jó anyagi helyzetben, hogy majd jó pár héten keresztül csirkerizs kombót tudjak enni a szálkásítás alatt.

Ha elkezdenék majd a harcosok étrendjével fogyni, akkor lemenne a felszedett izom is rendesen, és egy csontsovány sz*r lennék? 70Kg ideális lenne, csak ugye szálkásan. Most 73 vagyok elég zsírosan.

Mit gondoltok? Hagyjam a fenébe és inkább spóroljak pénzt a csirkerizs kombóra?



2014. nov. 30. 23:17
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
Valószínű nagy izomvesztés lenne szar kajával, igen. Diétában amúgy nem csirke+rizs kell, hanem inkább csirke+zöldség és kevés rizs. És ez csak egy elv, bármilyen testépítő tiszta kaját lehet enni, csak számolni kell vele.
2014. nov. 30. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 A kérdező kommentje:

https://www.youtube.com/watch?v=gg79AZoevls

Mondjuk ez eléggé motiváló. Ilyen formával meg is lennék elégedve. Ugye a csávónak nem látszik a hasizma a videó elején, de nekem egy nagyon picit ki van rajzolódva a felső 4 kocka szóval a csávóhoz viszonyítva jobban állok.

Nem súlyokkal edzek, és nem az a célom hogy versenyszintű testépítő legyek. Minden álmom egy szálkás test.

2014. nov. 30. 23:39
 3/39 anonim ***** válasza:

Youtube-on sok minden fent van, egyrészt nem kell mindent elhinni, másrészt ami valaki érvényes, nem biztos, hogy rád is.

A csávónak alapból volt egy izomtömege, és nem tudni milyen edzésmúltja van. A zsír lepucolásától látszik izmosabbnak, de az az izomtömeg amit szálkásan látsz, rajta volt zsírosan is. Azt előbb fel kell építeni, tehát nem előrébb vagy, hanem hátrébb. Szálkásítás alatt nem lehet izmot növelni, csak ha még életedben nem edzettél és totál izomtalan vagy, akkor jön fel minimális, de minél izmosabb vagy annál nehezebb jön a további tömeg.

2014. dec. 1. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:

a harcosok étrendje nem azt jelenti, hogy akármit ehetsz... az is egy szépen összeszedett étrend, és pontosan leírja mikor milyen tápanyagokat kell fogyasztanod...

ha csak simán nincs pénzem elven elkezdesz minden szart összezabálni, és közben ráfogod, hogy te a "harcosok étrendjét" követed, mert csak fél infód van róla, hogy mi is az, azzal a hozzáállással, ezt fogod elérni:

[link]

2014. dec. 1. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 A kérdező kommentje:

Igen, amiket mondtok azokat mind tudom. " A zsír lepucolásától látszik izmosabbnak, de az az izomtömeg amit szálkásan látsz, rajta volt zsírosan is."

Igen, ezért akarom énis lepucolni a zsírt, hogy jobban látszódjon minden.

"Azt előbb fel kell építeni, tehát nem előrébb vagy, hanem hátrébb."

Ezért próbálok hízni a télen.

"Szálkásítás alatt nem lehet izmot növelni, csak ha még életedben nem edzettél és totál izomtalan vagy, akkor jön fel minimális, de minél izmosabb vagy annál nehezebb jön a további tömeg."

Ezzel is tisztában vagyok, a tömegeléshez/szálkásításhoz kajálni kell, a kettő egyszerre nem lehetséges. Augusztus óta rendszeresen edzek, külső változást nem vettem nagyon észre (egy picit kirajzolódott a tricepsz és talán nagyobb is lett valamivel) de teljesítményben nagyot fejlődtem.


"a harcosok étrendje nem azt jelenti, hogy akármit ehetsz"

Régebben olvastam itt gyakorin, hogy a tag szépen csinálja a dolgokat harcosok étrendjéből, aztán este megeszik egy fél tortát a szemét kaja mellé, miért nem halad? :)) Azért ennyire nem vagyok buta.

Még nem olvastam el teljesen a könyvet, nyáron belekezdtem de aztán valamiért félben hagytam. Mielőtt hozzákezdenék ehhez azért rendesen áttanulmányoznám.


[link]


[link]


A képek most készültek, 73.3 kg jelenleg.

2014. dec. 1. 14:07
 6/39 anonim ***** válasza:
Ide még mehet tömeg bőven. De ez a sport a türelemről szól. Akik fél év alatt akarnak mindjárt elsőre csúcsformát hozni, azok sokszor elvéreznek. Akik igazán jól néznek ki azok mind évek óta edzenek, vagy a súlyzós edzés előtt volt valami más sportmúltjuk.
2014. dec. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 A kérdező kommentje:

Értem.. Télen még tuti fogok hízni, aztán amennyit sikerül felszedni azt tavasszal megpróbálom lepucolni valamennyire.

Amúgy ha tömegelek akkor nem csak zsír jön fel? Nem csokitól meg kólától hízok, de nem is egy profi testépítő tömegnövelő étrendjétől. Próbálok sokat enni rendes kajákból.

2014. dec. 1. 18:21
 8/39 anonim ***** válasza:
Ha ezek mellett erosodsz akkor nem. De ha te most azalkasitanal akkor nem mondana meg senki hogy edzel.
2014. dec. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
minél kevésbé figyelsz a kajára, az eredmény annál mérsékeltebb lesz
2014. dec. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 A kérdező kommentje:
Igen, ezért gondoltam először a tömegnövelésre aztán a szálkásodásra, mert téényleg eléggé vékony lennék akkor.. de ha közben hízok és erősödök és utánna szálkásodok le akk sztem nem lesz gond.
2014. dec. 1. 20:08
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!