Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért baj az, hogyha nem...

Miért baj az, hogyha nem tartok be semmilyen étrendet és rossz kajákat eszek? Azt tudom, hogy baj, de ez pontosan miért rossz nekem? Hátráltat (biztos nem zsírosodok tőle, mert még mindig vékony vagyok)?

Figyelt kérdés
17/F

2014. dec. 22. 17:26
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Nem fejlődsz, mert nem kapnak elég tápanyagot az izmaid.
2014. dec. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
44%
Ez az egész étrend szöveg egy nagy kamu, mint ahogy kiegésztítőknek sincs értelme, csak a gonosz kapitalista cégek terjesztik ennek az ellenkezőjét. Egyél zsíros kenyeret hagymával, de fontos, hogy fehér kenyér legyen (érted, mert fehér és abban sok a fehérje), ajánlatos még a szalonna, kolbász, disznózsír, libazsír magában, csipsz, csoki, gumicukor és szerintem még igyál energiaitalt is meg kólát, ezek azért jók, mert ezekkel nem a kapitalista táplálékkiegészítő cégeket pénzeled.
2014. dec. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
36%
Vitamint ne szedjél, mert attól veseköved lesz!
2014. dec. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Egyébként, ha elolvasod a Sárga kapszula c. könyvet, abban is benne van.
2014. dec. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Mint tudjuk, az izmok fehérjékből épülnek fel, kalóriaplusszos állapotban. Fehérjének is a legjobb az állati eredetű fehérje, itt is leginkább az állatok húsai (tehát nem a bőr, belsőségek, de ezen ne vitatkozzunk) tojás stb.


Szénhidrátnak meg főként a lassú felszívódású összetett szénhidrátok jobbak, de ez nem csak a testépítésre igaz, hanem az egészséges táplálkozásra is. Kivétel az edzés utáni szénhidrát, akkor nem árt a glikogénraktárakat visszatölteni.


Hogy a szar kaja miért hátráltat? Mert van egy x kalóriamennyiséged, amit egy nap megeszel úgy, hogy testednek megadod ezzel a megfelelő arányú tápanyagokat.


Egy péksütemény főként cukorkupac, transzzsírsav, egyszerű szénhidrát (liszt) és egyébb izesítő anyagok. Az inzulinszintet gyorsan emeli, viszont hasznos tápanyag (jófajta zsír, állati fehérje) semmi nincs benne.


A gyorskaják, ha még azt is hiszed van bennük némi fehérje, még talán tudod is, mert rajta van a tápanyagtáblázaton, azt senki se tudja, milyen fehérje. Többnyire szója, ami nem olyan jó. De ez igaz a húskészítményekre is.


A gyros és hasonló kaják is, ha még nem is húscafatokból készűl, rengeted olajjal készítik, és biztos vagyok benne, a legolcsóbb növényi olajokat használják, amik közelebb állnak a müanyaghoz, mint az ételhez.


A lényeg, hívhatnánk őket szinte üres kalóriának is testépítés szempontjából, mert ami kell (fehérje) azt a legkevésbé tartalmazzák. Hízni meg azért lehet hogy te nem hízol, mert ekto vagy és nem eszel eleget. Hogy feltornázd a kalóriamennyiséget, nálad szóba is jöhetne az ilyen szemét kaja, de a minőségi fehérjebevitelt nem kerülheted meg.

2014. dec. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 Pörölyfej Béla ***** válasza:
Nem hasznosul megfelelő mennyiségű tápanyag, az izmoknak meg fehérje kell. Egy ideig megy rossz kajával is, feltéve ha nem csoki csipsz kombinációra gondolsz, hanem átlag magyar étrendre.
2014. dec. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
72%

Normál házi koszt mellett is lehet fejlődni. Megfejeled fehérjeporral aztán kész. A szervezeted úgy is kívánni fogja, hogy még-még. Ha elhanyagolod a köztudottan egészségtelen eledeleket akkor nem lesz gáz.

Viszont: Penge étrenddel ha elérsz valamit 2 év alatt, akkor az gyengébb étrenddel, de nem szutykokat fogyasztva majdnem 3 lesz.

2014. dec. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Azért baj,mert bármilyen hihetetlen ez 17 évesen,ha minden jól megy,akkor te is leszel egyszer 50-60 éves ember.És miért lennél ennyi idősen civilizációs betegségektől,ráktól,cukorbetegségtől,magas vérnyomástól,egyéb problémáktól szenvedő egyén a rossz és gyulladás fokozó kajálás miatt,ha egészséges kajákkal élhetnél probléma mentes,egészségileg sokkal minőségibb 80 évet.Röviden ezért fontos a normális táplálkozás.
2014. dec. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
AZT KIFELEJTETTEM, hogy fehérjeturmixot iszok rendszeresen.
2014. dec. 22. 21:57
 10/19 anonim ***** válasza:
Ha nehezen hízol akkor kb ehetsz mindentcsak a fehérjére figyelj hogy meglegyen. Am meg mindenki jön itt a nagy étrendekkel, én csomó gyereket látok a kondiba szipiszupiétrendel és semmit nem fejlődnek meg ugyanúgy zsírosodnak mert nem teszik oda magukat az eddzésen. Eddz keményen és egyed ami van,hanem hízol akkor meg egyél még többet ha teheted húsbol. gondolom nem fitness bajnoknak készülsz. Egyik szobatársam minden szrt össze eszik, nem számol semmit + heti 3-4x elmegy bebszni de lejár eddzeni napi kb 2 órát a kondiba meg utánna megiszik egy fehérjét és a gyereknek full szálkásan van 42-es karja. Zsírba konkrétan nem hízíik a gyerek. Most magyarázzátok el neki hogy tartson étrdendet, kb kinevetne.
2014. dec. 22. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!