Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Milyen módon, étrenddel,...

Milyen módon, étrenddel, edzéssel tudnám magam kidolgozni?

Figyelt kérdés

15 éves vagyok elég nagy súllyal rendelkezek 140 kg-mal és 192 cm-vel sajna évek alatt csak híztam és híztam . És ezt szeretném átalakítani izommá. És azt szeretném tudni hogy mennyi idő , milyen étrend , milyen rendszeres edzés és stb.. kell . Szívesen rászánnám az időmet lenne akaratom. Étrend az már neccesebb mert bekéne állítani egyet de nem tudom hogy miből kell mennyit enni stb... Aki esetleg ezt a "testépítés" dolgot űzi az kérem segítsen. Tudom sokan mondják hogy fogyni kéne de én mindezt izommá szeretném alakítani nem elégetni . Szóval aki ért hozzá az írja le nekem ezeket :

-Mennyi időt kell rászánni (suliba járok)

-Milyen étrendet kell használni (pl.. fehérje ilyesmi)

-Milyen edzéssel.

Köszönöm előre is a válaszokat!



2014. dec. 29. 22:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Zsírból nem tudsz izomzatot csinálni . Étrendet és edzés tervet nem fogok neked írni olvasd el a sárga kapszulát abba sok minden benne van.
2014. dec. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Keress rá: sárga kapszula, olvasd el, minden benne van amit tudnod kell.
2014. dec. 29. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Valóban, olvasd el a sárgakapszulát :) zsirt nem lehet átalakitani izommá :) napi 2,5g*ttkg fehérje, 2g*ttkg ch és 0,5g*ttkg zsir... heti 3 súlyzós és 2-3 aerob edzés kéne.. hogyha lenne még kérdésed nyugodtan irhatsz
2014. dec. 29. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

Én fokozatosságot javasolnék, mert a hirtelen jött nagy fellángolás hasonló gyorsasággal le is tud csengeni. Vállalj be először keveset, de azt rendszeresen. Pl. menj el minden héten 2x kocogni (csak lazán). Aztán heti 1 úszást is vegyél be hozzá. Aztán a heti 2 kocogásból legyen futás. Aztán az egyik futás helyett lehet kondizás.

Mérsékeld a csoki/cukor fogyasztást és tarts mértékletességet.


Az elhízásod hátterében nem állhat valamilyen betegség? Vérvizsgálaton mikor voltál utoljára? Intenzív terhelések vagy jelentős étrendváltoztatás előtt azért keresd fel legalább a háziorvosodat, és nézzetek egy vérképet. Ez később egy előtte-utána összehasonlításhoz is jól jöhet.


A sárga kapszulát itt találod, ennek elolvasását én is ajánlom:


[link]

2014. dec. 29. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Konkrétan én eddig azt hittem zsírból lesz az izom . Akkor mégis miből ? Elfogom olvasni a kapszulát de előtte lemagyarázná nekem valaki . Hogy miből lesz izom én úgy tudtam hogy fehérjét kell bevinni meg testsúly növelőket kell szedni de speckó ez nekem nem kéne.
2014. dec. 30. 17:26
 6/9 anonim ***** válasza:

Az is le van írva a könyvben.


(Egyébként szégyen, hogy Magyarországon ennyit ér a biológia oktatás, hogy alapvető dolgokat nem tanítanak meg a gyerekeknek az emberi test működéséről!)

2014. dec. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Konkrétan ami biosz tanárunk másfél hónapot hiányzott és rinyált hogy nincs jegyünk :D
2014. dec. 30. 23:12
 8/9 anonim ***** válasza:

Zsírból nem lesz izom, és izomból se zsír. A bevitt táplálékból lesz zsír, ha több táplálékot fogyasztasz mint amennyit el tud égetni energiaként a tested.

Ezt az energiát hívjuk kalóriának. Minden boltban vett élelmiszeren feltüntetik az összetételét, és ott leírják mennyi kalóriát tartalmat.


Nem fogok nagyon tudományos megközelítésben írni, nézzétek el nekem. Ezeknek megvan a maga biokémiai pontos magyarázata, de anélkül érthetőbb, még ha nem is 100%ig pontos amit írok.

Szóval:

ahhoz hogy a tested működjön, úgy hogy nem is csinálsz semmit, nem mozogsz csak fekszel is kell egy adott mennyiségű kalória. A szíved dobogása, az emésztés, a pislogás, a légzés, az agyad működése, mind mind kalóriát igényel. Ezen felül ha te mozogsz, az izmaidnak is mind energiára van szükségük. Ha egy nap az elfogyasztott kalória kevesebb, mint az elhasznált, akkor a szervezeted "éhezik", és emiatt túlélő üzemmódba áll át.


Meg kell jegyezzem hogy az emberi szervezet arra van kitalálva, hogy túléljen. Így ha kevés tápanyaghoz jut, trükkösen nem (csak) a zsírhoz (a test raktárkészletéhez) nyúl, hanem az izmaidat is elkezdi bontani. Ez azért ravasz húzás, mert minél kisebb egy izom, annál kevesebb energiát tud fogyasztani. Szóval gondol a jövőre: ha nincs tápanyag, akkor csökkentem a tápanyag igényemet.


Viszont, ha jól, és megfelelő tápanyaggal látod el a szervezeted, ÉS mellette sokkolod az izmaidat terheléssel (edzés), akkor a szervezeted érzi a munkát, és hogy könnyebb legyen elvégezni, ÉS mert van elég, és megfelelő tápanyag az izmot építi.

Úgy lehet leegyszerűsíteni a dolgot, hogy a Fehérje az izom építőeleme. Ebből áll. Az állatok húsát eszed, akkor fehérjedús ételt eszel. A Szénhidrátra szokás úgy tekinteni hogy az pedig az izom üzemanyaga, ettől vagy képes összehúzni. A zsír pedig zsír, raktározó szerepet tölt be a szervezetben, és két fajtáját különböztetjük meg (legalábbis testépítő szempontból): telített, illetve telítetlen. A telített zsírokat kerülni érdemes, ezek a leggyakrabban használt zsíradékok az életedben: napraforgó olaj, disznózsír, stb. A telítetlen zsírok viszont egészségesek, és a szervezet is könnyebben emészti meg őket. Ilyen például a halolaj, olivaolaj, kókuszolaj.


Erről a témáról kb ennyit. Viszont könyörgök hogy olvasd el legalább 3x a sárga kapszulát, és ezt:

[link] (több oldalas, lapozz)


A "testsúly növelők" NEM testsúly növelők akármilyen furcsa is. Ezek a porok fehérjéből, szénhidrátból, zsírból, és még pár dologból állnak. Ezek TÁPLÁLÉKOK. Nem teljes értékűek, mint amit nap mint nap eszel, ezért TÁPLÁLÉK KIEGÉSZÍTŐK a nevük. Önmagukban SEMMIT nem érnek, ellenben a köztudattal. Nincs bennük szteroid, illetve semmilyen doppingszer. Kaja, por formában. Arra jók, hogy edzés után folyékony formában tudj gyorsan, és olyan tápanyagot bevinni a testedbe, amire PONT akkor (edzés után) szüksége van. Ezek nélkül is lehet tömeget növelni, és fogyni is. Viszont ahhoz hogy tömeget növelhess, vagy fogyhass egy megfelelő ÉTREND kell (másnéven diéta). Megfelelő étrend nélkül, viszont táplálék kiegészítővel fejlődni NEM lehet. Viszont megfelelő étrenddel, tápkieg nélkül LEHET. Ha arányokról kéne beszélni akkor ezt mondanám: 90% étrend, 10% tápkieg.

Egyszerűen mondva a tápkieg csak egy kis plusszt ad hozzá a munkádhoz. A nagy erős bácsik meg akik reklámozzák, azok doppingolnak, és nem a tápkiegektől nagyok, és erősek.


Ha elolvasod a sárga kapszulát, és amit linkeltem, illetve értelmezed, akkor tudsz magadnak összeállítani egy megfelelő étrendet a célod eléréséhez, illetve edzéstervet. Nem kell félni messze nem olyan bonyolult ez a téma, 0 ismerettel, csak ezeket végig olvasva egy óra alatt minden röhögve megvan. Viszont ez a kettő a minimum amit tudni kell.


Huh késő van már ilyen regényhez. Igyekeztem mindent a lehető legegyszerűbben leírni, utólag nem olvasom át, nem szerkesztgetem, ezért lehet benne egy két elütés, megfogalmazási hiba. Folytatólagosan írtam, tessék elnézni.


Neked pedig sok sikert, és kitartást a célod eléréséhez! További kérdéseidet szívesen fogadjuk MIUTÁN elolvastad a megjelölt forrást.

2014. dec. 30. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Azért a kondizással várj,mindenképpen a súlyfelesleget kellene először eltüntetni.Le kellene menned minimum 70 kg-ra de az ideális olyan 65 lenne.Onnantól mehet a tömegelés.Kitartással bármit ellehet érni.
2014. dec. 31. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!