Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan lehet erősíteni a...

Hogyan lehet erősíteni a sípcsont körüli izmokat?

Figyelt kérdés
Futás közben-után sokat fáj a sípcsontom. Nagyon szeretek futni, de félek, hogy nem bírom sokáig ezmiatt. Valaki tudna nekem tanácsot adni, hogy mit lehet ilyenkor , vagy ellene tenni? Vagy egyszerűen ne vegyek róla tudomást.
2015. jan. 13. 21:02
 1/3 anonim ***** válasza:

kikötöd a gumiszalagot,a másik végét a lábfejedre kötöd és húzod engeded a lábadat csak a lábfejedet mozgatva.

de egy rendes heti 3 saját testsúllyal végzett vádli edzés is rendbe rakja az ilyet általában.

hétfő

kétlábas vádli talajról 4x100

szerda

1 lábas vádli talajról 4x amennyi megy.

péntek

1 lábas vádli emelvényről 4x amennyi megy.

2015. jan. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Keress rá a neten, hogy tibialis anterior edzés, vagy tibialis a.-ra gyakorlatok. Igazából súly nélkül is végezhető lábfej emelgetős gyakorlatok lesznek különféle formában.

Nekem is fájt mikor kezdtem a taekwondot vagy egy teljes évig a sok ugrabugrálástól. Azt hittem a csonthártyám gyulladt mindig be, de nem, ez az izom volt fityisz (mint utólag kiderült.)

Futáshoz pedig érdemes nem spórolni a megfelelő cipellővel. Ne adja Isten, hogy csak egyszer gyulladjon be a bokád/térded valami kis apróság miatt és megérted miért.

2015. jan. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat, ki fogom próbálni :)
2015. jan. 15. 18:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!