Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha magas ismétléssel szétgyilk...

Ha magas ismétléssel szétgyilkoljuk az izmokat, akkor az miért nem fejlődik úgy, mint az alacsonyabb 8 ismétlésű nagyobb súllyal?

Figyelt kérdés
2015. jan. 15. 14:10
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
Ez így ebben a formában nem teljesen igaz. Van kifejezetten magas ismétlésszámos edzés, sokan esküsznek rá, hogy izomfejlesztésre jobb mint a hagyományos tíz ismétléses. Persze akkor ha helyesen végzed. A magas ismétlésszám itt nagyjából azt jelenti, hogy először akkora súlyt kell választani amivel épphogy megy 15 ismétlés, és a cél az, hogy fokozatosan eljuss 20-hoz. A progresszivitás itt is megvan, a súly is elég nagy ahhoz, hogy fejlődj, és állítólag ez a magas intenzitás fokozott tejsavtermelődést okoz, ami azzal jár, hogy nő a növekedési hormon szintje, a relatíve kicsi súlyok miatt pedig az ízületeket se terheli annyira. Olvass utána!
2015. jan. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:

Azért mert a látható izomnovekedés az az amikor a gyors osszehuzodasu izomrostjaid nonek meg. Ehhez 4-8 es 8-12 ismetlestartomanyokban kell dolgozni hogy a leheto legtobb izomrostot stimulald.

Ha ezeknel magasabb ismetlesszamot hasznalsz akkor kisebb sulyt használsz ami abban nyilvanul meg hogy jobban bekapcsolodnak a lassu izomrostok és kevésbé használod a gyors izomrostokat mert a lassuak is birjak. Es a szervezeted nem fog bekapcsolni annyi gyors izomrostot ha nincs ra szuksege.

A lassu izomrostok novekedese meg olyan minimalis hogy eszrevehetetlen. Es azoknak meg inkabb az aerob edzes az optimalis a novelesehez.

Tehat magas ismetlesszam az mindket oldalrol a rosszat hozza ki. Nem eleg nagy a suly hogy megfeleloen stimulald a gyorsakat es nem csinalsz eleg ismetlest hogy megfeleloen stimulald a lassu izomrostokat.

2015. jan. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:

Az nyilván nem jó, ha valaki 5 kilóval guggol 142-őt, de itt nem is erről van szó. Annyira nem kicsi a súly, hogy ne tudj tőle fejlődni, csak úgy kell csinálni, hogy a 15. ismétlésnél már ne menjen több, akárhogy is akarod. A következő sorozatnál már úgyis csak max 10 fog menni, aztán már lehet, hogy csak 6, vagy annyi se. Aztán ha megy adott súllyal a 20 ismétlés, akkor lehet növelni úgy, hogy megint csak 15 legyen a max.

Van akinek ez sokkal jobban bejön. Jó ellenszer a monotonitás leküzdésére is, és javul az izom tápanyagellátottsága is. Jó lehet még pl. magas embereknél, ők így jobban ráéreznek az izomra, mert javul az agy-izom kapcsolat. Ugyanezért akkor is hasznos lehet, ha pl. valamelyik testrészed nem fejlődik annyira, vagy pl, ha sérülés miatt kímélni akarod az ízületeket. Pár hónapig csinálod így, és ha visszatérsz a hagyományos alacsony ismétlésszámos edzéshez, akkor garantáltan nagyobb súlyokkal tudsz majd dolgozni. A legjobb szerintem váltogatni a kettôt.

2015. jan. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:

Persze lehet tole fejlodni de most arról beszeltunk melyikkel lehet jobban.

Amikor valtogatod az ismetlesszamokat az a linearis periodizacio amit lehet tervezett rendszerben is csinalni sok program irodott ez alapjan de az mindegyikbe kozos hogy. Magas ismetlesszam a 8-12 nek szamit.

Azt nem mondtam hogy nem lehet fejlodni vele csak azt hogy a 4-8 és 8-12 minden esetben jobb Ha már úgyis edzel. Olyan ez mintha lenne 10000 ft-od es valahogy lehetoseged lenne venni 1 kg aranyat es 1kg ezustot ennyiert. Mindakettovel gyarapodsz de az egyikkel jobban ezert erdemesebb azt valasztani

2015. jan. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
Igen, de az is egyénfüggő, hogy ki melyiktől tud jobban fejlődni. Én magas vagyok, ezért ezzel a módszerrel jobban fejlődök. Jobban érzem az izmot, tudok csak arra a területre koncentrálni, amit meg akarok edzeni. A 8-12-es ismétlésnél dolgozott egy csomó segédizom is, pl egykezes evezésnél a hosszú karom miatt a vállam, így nem nőttem annyira.
2015. jan. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
// csak megjelölöm követésre a kérdést, mert érdekel a téma köszi. Folytassátok!!
2015. jan. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:

De attol egy gyakorlat nem lesz rosszabb a celizom megedzeseben hogy mas izmok is bekapcsolodnak. Nem kikapcsolni kell a seged izmokat hanem fesziteni minden izmot amit tudsz és a biomechanika majd elintézi a dolgot ha szabalyos a gyakorlatkivitelezes.

A jobban fejlodsz-t hogy erted? Kulsore vagy gyorsabban erosodsz? Mert ha csak kulsore akkor lehet azert mert jobban bedurransz de az izomtomeged nem no olyan gyorsan.

2015. jan. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:

Nem is lehet kikapcsolni a segédizmokat, ez egyértelmű, de kezdőszinten a magas ismétlés kisebb súllyal, sokat segít abban, hogy megtanuld a gyakorlatot helyesen elvégezni, hogy azt az izmot dolgoztasd legfőképp amit edzeni akarsz (Az előző példánál maradva, nem vállból rángatni,amire a hosszú karom miatt egyébként is hajlamos vagyok, hanem hátból húzni a súlyt. A hátam egyébként is a gyenge láncszem, a vállam rendben van)

Jobban be is durran az izom ez is tény, és emiatt a tejsavas közegben több növekedési hormon termelődik, jobban fejlődök. Én. Hogy másnál hogy működik, azt majd mindenki kitapasztalja magának. A 12-es ismétlésnél nem tudtam annyira megdolgoztatni az izmot, ez SOKKKAL intenzívebb. Az első sorozat alatt jól bedurransz, szépen megérzed az izmot, a következő kettő már csak hab a tortán, és az egyébként is már a hagyományos 8-12 körüli ismétlésszámon belül van.

2015. jan. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:

De a sulyokban valo fejlodes is gyorsabb?

A novekedesi hormon elettani szinten nem anabolikus. Nem tudod ugy stimulalni hogy barmilyen hatasa legyen a testkompoziciodra.

Persze jobban erzed az izmot a tejsavtermelodes miatt. De kevesebb izomrostot stimulalsz es jobban is csinalhatnad.

A szabalyos edzes pedig persze nagyon fontos. De attol nem kel rogton 20-as ismetles.

2015. jan. 15. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
Amit te mondasz az igazabol az elofaradztas egy technikája. Az elofarasztast pedig vizsgaltak es az jott ki hogy az utana kovetkezo sorozatokban kevesbe dolgoztak az izmok mintha nem lenne elofarasztas.
2015. jan. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!