Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha magas ismétléssel szétgyilk...

Ha magas ismétléssel szétgyilkoljuk az izmokat, akkor az miért nem fejlődik úgy, mint az alacsonyabb 8 ismétlésű nagyobb súllyal?

Figyelt kérdés
2015. jan. 15. 14:10
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
A maximális izomnövekedéshez változatos edzés kell. A különböző intenzitásfokozó technikák mellett, a gyakorlatok és a felosztás váltogatásán túl, az ismétlésszámokkal is lehet variálni. Nem látom be, hogy ez miért lenne hülyeség. Ha hónapok óta 6-8 ismétlésszámmal dolgozol, akkor már attól is fejlődni fogsz, hogy megváltoztatod az edzésmódszert, mert ez egy teljesen más típusú edzés. Emellett számos előnye is van, ha belátod, ha nem. Sok profi edz ezzel a módszerrel.
2015. jan. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én valami olyasmit is olvastam, hogy azért szükséges váltogatni a magast az alacsonnyal, mert az egyik a fehéret, a másik a vörös izomrostokat
2015. jan. 16. 10:34
 23/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én valami olyasmit olvastam, hogy azért szükséges a magas és az alacsony ismétlés is, mert az egyik a fehér, a másik a vörös izomrostokat edzi. Erről tudtok valamit bővebben?
2015. jan. 16. 10:39
 24/29 anonim ***** válasza:

Ennek az edzésmódszernek ehhez nem sok köze van. Amiről te beszélsz, az egyrészt arról szól, hogy pl. A has és a vádli izomzata túlnyomórészt vörös izomrostokból áll, ezért

magas, akár száz feletti ismétlésnél fejlődik. A vörös izomrostok a hosszú monoton terheléssel, a fehér izomrostok pedig a rövid, intenzív terheléssel bírhatóak fejlődésre. Másrészt ha pl. neked genetikailag magas a fehér izomrost arányod, a teljes izomzathoz viszonyítva, akkor kiváló hosszútávfutó lehetsz, és fordítva, ha a vörös százalékos aránya magas, akkor jó erőemelő, vagy testépítő válhat belőled.

De majd jön a Marcii és megmondja :P

2015. jan. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

Igen ahhogy irtak jobban jár az akinek több vörös izomrostja van. Az nagyobbra tud nőni. A vádli fejlődese meg inkább tapadastol fugg az egy mitosz hogy tobb benne a voros izomrost.

A változatos edzésre visszatérve. Valo igaz hogy valami változtatás más dolgokat fejleszt de akkor nincs semmi ertelme a valtoztatasnak ha ezáltal gyengul a másik.

És mint mondtam sok edzesprogram epul a valtoztatasra de egyikben sincs 20-as ismetlesszam mert nincs tul sok ertelme 12 folott vegezni őket. És kezdőként(maximum 100kg felvenyomas/140 kg guggolas/ 180 kg felhuzas) nincs tul sok ertelme mert ekkor a fejlodes lineáris. Es ha valaki nem fejlodik az vagy azert van mert nem edz rendesen vagy nem eszik eleget vagy nem alszik eleget.

Haladóbb szinten már van ertelme valtogatni de azt is jobb egy tervezett rendszerben csinalni.

Ha maximalis izomnovekedes a celod soha sincs ertelme ilyen magas ismetlesszammal edzeni. Akarmennyire valtoztat ez. Mert ez csak elveszi a terhelest a gyors izomrostokrol. Es ha fejlodni akar valaki a terhelest novelni kell valamilyen modon.

A profik pedig rossz pelda mert a profi testepites arrol szol ki tudta a legjobb koxot szerezni kinek a legjobb a genetikája emellett persze zabalni kell meg a szart is kiedzeni magadbol de az hogy az edzes megfelelo e mar nem olyan fontos.

2015. jan. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
Úgy látom nem jön senki, hogy igazságot tegyen :) majd beírok Bunny bácsinak az edző válaszolba :D
2015. jan. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
Irj bunny ugy is nagyon ert hozzá :)
2015. jan. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
tudtam, hogy ezt fogod mondani :-) azért írtam :-P
2015. jan. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Haha :D
2015. jan. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!