Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Még mindig érzem a combomban...

Még mindig érzem a combomban az izomlázat, pedig egy hete edzettem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Egy hete volt láb edzésem és ma mennék megint de egy kicsit még érzem az izomlázat. Csütörtökig konkrétan alig tudtam menni. Szokott lenni izomlázam de ennyire brutális nem. Kihagyjam most vagy mit csináljak? Köszi a választ!

2015. jan. 17. 12:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Mehet nyugodtan a lábazás.

Huzamosabb kihagyás után csináltad? Mert olyankor érdemes kicsit lazábbra venni a témát, hogy ennyire ne öld meg magad.

Mindenesetre regenerálódott már az izom, mehetsz nyugodtan edzeni, kicsit kevésbé gyilkold le, fokozatosan nehezítsd az edzéseid, és akkor nem lesz ilyen.

2015. jan. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kaja megvan minőségre, mennyiségre? Rengeteget számít regenerálódás szempontjából
2015. jan. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A héten majdnem rendben volt a kaja kb 80%-ban. Nem hagytam ki hosszabb időt. Talán az játszhatott közre, hogy nem tudok 8 órát aludni. Lenyújtom a lábam de így is nagy izomláz van. mit lehet tenni esetleg ellene?
2015. jan. 17. 12:19
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen, a pihenés az fontos tényező, minimum 8 óra naponta ajánlott. Szoktak mondani ilyen meleg vizes fürdőt am, meg nemtom még miket, én az ilyesmit nem szoktam csinálni, átvészelem, és kész. Googlizz rá amúgy, rengeteg ilyet írnak, hogy mi kell izomlázra.

Nyújtás pedig bizony bizony!

Még amit mondok a hirtelen terhelés növelése okozhat ilyesmit, ezt az edzéstervben kell keresni.

2015. jan. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Túl sokat edzettél rá. egy kicsit vegyél vissza. az az ideális edzésmennyiség,amitől másnap érzel egy kis izomlázat,de nem annyit hogy fájdalmas legyen. mert ebből rövidebb idő alatt tud regenerálódni az izom...egy hét pihenő után elvileg simán rá lehet edzeni,csak vegyél vissza volumenből meg az intenzitásból. Ha elég mondjuk 5-6 munkasorozat hogy másnap izomlázunk legyen,akkor mi frásznak 8-10-et csinálni csak hogy "tutira" menjünk. az utóbbi csak túledzést eredményez!
2015. jan. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Továbbá ilyenkor butaság lenne a nagy súlyt erőltetni! kis súllyal lassú ismétlésekkel,a bukást elkerülve célszerű ilyenkor edzeni. majd amikor legközelebb edzed ugyan ezt az izmot,észre fogod venni mennyi feltöltődött energiával,és akkor jöhet a nagyobb súly és az intenzitás,persze ezt is csak ésszel.
2015. jan. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!