Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Valaki nem tud egy jó tömeg...

Valaki nem tud egy jó tömeg növelő étrendet? 46kg vagyok (nő) szeretnék 55kg lenni. Persze mellette kondi terembe járok. Szeretném a tömegemet növelni kérlek a butaságokat ne ide irkáljátok mindt pl (fél disznó stb).

Figyelt kérdés

2015. jan. 21. 01:00
 1/6 anonim ***** válasza:

A fél disznós dolgot nem értem.

fehérje: napi 90 gramm - tojás csirkehús hal túró bab

szénhidrát: napi 200-300 gramm - rizs, teljes kiőrlésű dolgok, zab, durumtészta

zsírok: 40-60 gramm - telítetlen zsírokból lehetőleg pl.: olivaolaj


Nyilván mindent nyersen mérve, neten, csomagoláson megtalálod milyen összetevőknek mennyi a tápértéke. Cukrokat kerüld, szénhidrátot is cukor formájában kerüld.

A szénhidrát, és zsírok alakulása képlékeny, figyelned kell a tested reakcióit. Ha havonta 0,5 kg körül gyarapodsz, az szín izom. Ha ez 1 kilónál több, akkor biztos hogy zsír is van. Nem tudom igazán egy nő egy hónap alatt mennyi izom építésére képes, férfiaknál 1kg ot szoktak MAX emlegetni, és mivel egy nő tesztoszteron szintje jóval alacsonyabb csak tippelem a fél kilót.


Az étkezéseket 6 részre oszd el, 2-3 óránként egyél, és edzés után mindenképp legyen szénhidrát dús étkezésed (esetleg étrend kiegészítőt használhatsz). Ha googlin rákeresel hogy "tömegnövelő étrend" találsz példát, illetve tömegeléshez a kalóriaplussz is fontos. Erre is vannak kalória kalkulátorok (keress nőit), de ezt csak irányadónak vedd az elején, ezzel állítsd be a szénhidrát, és zsírbevitel mértékét. Utána figyeld a tested reakcióit, és növeld / csökkentsd a kaját.


Edzésterved ha rendben van, ezzel szép eredményt érhetsz el már hónap alatt.

Csak kíváncsiságból: milyen magas vagy?


És sok sikert!

2015. jan. 21. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a segítséget!

169cm magas vagyok!

2015. jan. 21. 08:16
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha egy kicsit gyorsabban szeded fel a súlyt az se lenne gond, mert egy kis zsír rád férne. :)
2015. jan. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Min tudhatjuk,hogy neked mennyi tápanyag kell,mert egyénfüggő.
2015. jan. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
*Mi nem
2015. jan. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
azért az arányokat belõhetjük, ahogy az 1# meg is tette...
2015. jan. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!