Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha nincs izomlázam, nem jól...

Ha nincs izomlázam, nem jól csináltam?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tegnap csináltam meg nőként az első súlyzós edzést, 30 perces nőknek való kezdő edzésterv. Elvileg az a jó súly, amivel tudok csinálni 10 ismétlést, de 15-öt nem, vagy csak nagyon nehezen. Nálam ez a 4 kg volt, nagyobb súlyként pedig néhány gyakorlathoz a 6 kg-t használtam, egyoldalas gyakorlatokhoz pedig a 7 kg-t, a csaj is ezt nyomta a videón.


Éreztem, hogy kezdésnek bőven jó, égett is, fájt, izzadtam, de mára nem lett izomlázam. Emeljem a súlyt? Tükörben néztem, hogy mindent jól csinálok-e.


Eddig mondjuk eveztem, tehát mozgatva voltak az izmaim. Ha hatásosnak éreztem, akkor maradjak még ennél, vagy így nem ért semmit?


Köszönöm, ha válaszoltok!


2015. jan. 22. 11:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
6%
Az izomláz azt jelenti, jól csináltad. Tegyél rá :)
2015. jan. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

a kezdõ 2-3 hónapos edzésterveknek az a lényege, hogy az ízületeid, inaid, izmaid, hozzá szokjanak a terheléshez, hogy kis súllyal megtanuld helyesen kivitelezni a gyakorlatokat, hogy késõbb osztott ezésnél elkerüld a sérülèseket.

+ mindemellett az izomláznaksemmi köze a fejlõdéshez.

2015. jan. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
elsôre ne hallgass veszélyesen hülyeséget ír.
2015. jan. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Gasistar válasza:
0%
Igyál maori-t!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2015. jan. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

szerintem nem lehet az izomlazat mercenek venni az elejen. Ket fele izomlaz van: az elso amikor az izomrostokban a munka es a felszabadulo szenhidratok kovetkezmenyekebb felgyulemik a tejsav a harantcsikolt izmokban. A masodik amikor un. mikroszakadasok keletkeznek az izom feluleten, tulzott igenybevetel miatt. A ketto kozti kulonbseg az, hogy az elso kevesbe hasitoan faj es hamarabb elmulik.

Nekem egy kiados edzes utan ugy kb 24ora utan kezd jelentkezni az izomlaz, elotte pedig olyan faradtsag erzes van bennem, es akaratlanul is reszket az adott izomcsoport.

Amugy kezdokent nem igazan kell tulzasba vinni a dolgokat, az elejen meg kell megtanulni helyesen vegezni a gyakorlatot es a legzestehnikat. Kulonben rossz beidegzodesed lesz, es az hosszu tavon rossz dolog, es kart is okozhat.

Visszaterve az izomlazra, kezdokent mig meg nem szokod a sulyt es a helyesseget lesz izomlazad, csak legy turelmes, es ha nem lesz akkor sincs gond, emeld a sulyt vagy az ismetlesszamot a kovetkezo edzesnel.

Ne terheld tul magad egy adott edzesen, mert az is karos. Etrend is nagyon fontos, es estleg vitaminok.

Bocs a hosszu kommentert :)

2015. jan. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

hulyeseget irtam az elso izomlaznal, ugyanis a tejsav csak egy mellektermek, ami a cukrok bomlasanal termelodik

Megelozheto a nagy izomlaz bemelegitessel, fokozatos terhelessel es fokozatos terhelessel

2015. jan. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megnyugtattatok kicsit. :) Akkor maradok most még ennél, nem szeretnék kitolni magammal. Egyébként 16 órája edzettem kb, aztán ettem jó sok csirkemellet :D Étrendem az elvileg rendben, működik. Kérdésem már csak annyi, hogy jó, ha minden 2. nap edzek csak? Így egyik hét 3 alkalomra, másik 4 alkalomra jön ki.
2015. jan. 22. 11:26
 8/12 anonim ***** válasza:

Az a lényeg hogy edzés végére fáradj el, érezd hogy elnehezül pl a karod (kar edzésnél). Eleinte tényleg jó a 15 körüli ismétlésszám, 1-2 hónap után növeld 8-12 ismétlésesre a súlyokat. Figyelj az izomérzetre, memorizáld hogy milyen mozdulatnál jó, és nem lesz gond.


Amit az 5ös írt arról nem tudnál valami cikket betenni? Pont most volt ilyenem, hogy mell-váll-bicepsz után külön külön napokon volt izomláz, másféle fájdalommal, és hosszal. Érdekelne a téma!

2015. jan. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

#5os vagyok

igen, egyelore eleg ha minden masodik nap edzel, kell szokd a terhelest, majd ugy 1-2 honap utan, valthatsz 4 napos edzesre, majd 5 naposra is, ekkor mondjuk ajanlott mar osztottan edzeni



#8as, szerintem ez az izomlaz egyenfuggo is, attol fugg mennyire es hogyan dolgoztad meg az izmaid...a kisebb izomcsoportokban hamarabb elmulik az izomlaz, ezert lehet bicepszet 2x vagy akar 3x is edzeni egy heten, a vall az meg egy erzekeny izom, es ha tulterhelest kap, vagy akar egy picit is meghuzodik/tulterheled akkor az hosszu tavon faj, es lehet h nem az edzes utan, hanem napokkal kesobb amikor mar begyullad. Csak tippelni tudok h mi lehet a problema nalad

Amugy en mell tricepsz napot szoktam tartani, hat bicepsz napot, (mert ezek hasonlokepp mukodnek), bar van akinek az egy tolo es egy huzo izomcsoport edzes jon be, nem tudom hogy helyesebb...

A vall napot azt altalaban labnappal hozom ossze.


A tejsav csak akkor okoz izomlazat ha elegendo mennyisegben gyult fel az adott izomban es nem mozdul el/szivodik fel hosszabb ideig. Lehet hogy minden izomcsoportnal mas az idointervallum amikor mar bajt okoz(?)

Izomlazrol olvastam meg azt is, hogy valami a kalciummal, de mar nem emlekszem pontosan...

itt a link: [link]

2015. jan. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Csak random volt hogy épp úgy jött össze, nyilván jobb mell tricepsz, hát bicepsz.

Azért érdekes a történet, mert az edzést követő nap a mellemben volt izomláz. A "szokásos". Következő napra az elmúlt, és előjött a bicepszbe, na az elég fájdalmas volt. Ám csak az azt követő nap jött a slussz pojén, hogy az alkarom is izomlázas lett, de az viszont rendkívül fájt és 2 napig összesen.


Vállba meg semmi izomláz, pedig azt nagyon kinyírtam. Vállamat egyszerűen nem tudom izomlázasra dolgoztatni (nem mintha annyira fontos lenne, csak hogy bírja anélkül is)


Egyébként írtam ki kérdést is róla:

http://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__testepites__6491..


Szóval csak érdekel hogy mi miatt is lehet ez, esetleg kívánt / nemkívánt állapot, vagy utal e valamire?

2015. jan. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!