Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Box mellett izomtömeg növelés?

Box mellett izomtömeg növelés?

Figyelt kérdés
1 éve boxolok, előtte kenuztam, és mióta abbahagytam a kenut alig nőttem valamit. Izomra gondolok. Kenun sokat súlyzóztunk, most viszont boxon sokat futunk, ugrálunk, meg ilyesmik, de ez mellett sokszor súlyokat is használunk, például súlyt a kézbe, és úgy árnyékolunk, vagy sokat edzünk gömbsúlyzóval. Szóval ilyen kardio szerűség. Ha tömegnövelőt vennék, és ugye rendszeresen használnám, akkor gyorsabban jönne fel izom, vagy nem a kardio edzés miatt? Kicsit belekeveredtem ebbe az egészbe már, de remélem érthető. Válaszokat előre is köszi.

2015. jan. 25. 01:13
 1/8 tkodit ***** válasza:

Kalóriatöbblet szükséges az izmosodáshoz (jó arányú tápanyagokkal persze), de ha nincs meg az izmoknak a megfelelő stimulus, akkor kalóriatöbblettel sem fogsz izmosodni.


A tömegnövelő meg egy túlárazott, túlcukrozott lötty, amiben nyomokban található fehérje is. Akkor már inkább szilárd kajából egyél többet.

2015. jan. 25. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy többet eszem apámnál és anyámnál együttvéve...xd
2015. jan. 25. 01:20
 3/8 anonim ***** válasza:
68%
Mi olyan ku/rva vicces neked?Kiszámolod a jelenlegi kalóriabeviteled és két heti bontásban elkezded növelni a bevitt kalóriát egészen addig amíg el nem kezd nőni a tömeged.A tömegnövelő meg cukor,ilyet ne igyál,szilárd kajából old meg,táplálék kiegészítőből sima fehérjét vehetsz.
2015. jan. 25. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Pörölyfej Béla ***** válasza:
100%

Boxhoz nem feltétlenül lenne jó a hagyományos testépítő edzés. Itt ütőerőt kellene növelni igazából, de még jól is nézhetsz ki.


Alapgyakorlatokra menj rá:


Guggolás

Felhúzás

Fekvenyomás/Tolódzkodás

Mellről nyomás/vállból nyomás egykezesekkel

Evezés/húzódzkodás

Bicepsz állva kétkezes rúddal vagy francia rúddal

Vádli állva (pipiskedés)


Akkora súllyal nyomj amivel megy 8-10 ismétlés, elég ha az ötödik ismétlés után "nehezedik" a súly. Rámehetsz a maxodra is és nyomhatsz relatíve kis ismétlésszámban nagyobb súllyal is. Ez kezdőnek nem ajánlott.

Izomtömeg növeléshez nem feltétlenül elég ha sokat eszel. Tudd is, hogy mit eszel!

Például kellene neked:

Testsúlykilogrammonkénti 2 Gramm fehérje, 1 Gramm zsír, a ch-t, a szénhidrátot pedig neked kell kitapasztalni, hogy mikor indul meg a növekedés. Heti 0,5-1kg növekedés lenne az optimális. Ne egyél meg minden vackot tömegelésnél, mert be fogsz zsírosodni mint az állat, ha olyan fajta vagy. Szálkásításnál amikor ledobod zsírt, akkor ch-t csökkents, kb. annyira, hogy 0,3-0,5 kg fogyás legyen hetente.


Olvass utána a dolgoknak: Sárga kapszula, Alapismeretek


Meg még amit ajánlok, hogy gondosan melegíts be edzés elején és nyújts is le. Gondolom minimum heti 3x bokszolsz, szóval elég lesz 2 súlyzós edzés is, szinten tartáshoz meg egy is elég. De ha nagyon megy 3x is gyúrhatsz. Aki meg azt mondja, hogy a konditól belassulsz a ringben, arra ne hallgass. Le kell nyújtani, intervallum futásokat végezni, meg sokat zsákolni és semmi ilyen nem lesz.

2015. jan. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"Heti 0,5-1kg növekedés lenne az optimális"


He??? Havi, nem?

2015. jan. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Pörölyfej Béla ***** válasza:
100%
Elírtam, bocs. Csak már a következő mondatokon járt az agyam.
2015. jan. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Jah, sejtettem:D
2015. jan. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Pörölyfej Béla ***** válasza:
100%
Legalább kijavítottál. Nem olvastam vissza, aztán lehet, hogy ott marad a hülyeség.
2015. jan. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!