Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A lassú tömegnöveléshez napi...

A lassú tömegnöveléshez napi mennyi makró tápanyag kell? És kalória mennyiség?

Figyelt kérdés
52kg mezo alkat

2015. febr. 2. 20:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Erre így nincs képlet. Ha még egy laborban megis állípítanák, hogy neked pontosan mennyi a kalóriaszükségleted, attól az még napról napra eltérő lehet (többet mozogsz valamiért egy nap, kevesebbet pihensz stb..). Törekedni kell a havi 1kg növekedésre, más megoldást nemtudok mondani.
2015. febr. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez a legrelatívabb módon megkérdezett kérdés ezzel kapcsolatban. Eleve ez a 2g/ttkg fehérje 5g/ttkg ch és 1g/ttkg zsír is egy elég sematikus étrend a tömegnöveléshez, ez az emberi átlagot veszi alapul. De vannak olyanok, akik már alig 1,5g/ttkg fehérjénél fejlődnek, vannak, akik minimális zsírt visznek be, a ch meg főleg elég képlékeny, mert mindenkinek más az anyagcseréje, mindenkinek más mennyiség kell. Tehát ha nem tetted volna hozzá, hogy "lassú" tömegnövelés, akkor sem lenne hozzá egyértelmű válasz.


Tömegnövelni pedig mindenki hatékonyan akar, megértheted tehát, hogy nem osztják be a tömegnövelést további alfajokra, hogy lassú, gyors, középlassú...


Kezdj el tömegnövelni a megadott séma szerint, beállítod magadnak a ch-t, mert ezt úgyis mindenkinek meg kell tennie, sem ember, sem netes kalkulátor nem mondja meg neked pontosan, hogy mennyi fog kelleni, csak a tapasztalat.


Aztán ha te mindenképpen lassan akarsz tömegelni, akkor kezdd el addig csökkenteni a ch-t, amennyivel még éppen van fejlődés, bár szerintem ez nem célszerű, már csak azért sem, mert nehéz lesz követni.

2015. febr. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
És hogyan tudnám kiszámolni hogy napi mennyi a kalória szükségletem? És a havi1kg-os növekvést értve akkor úgy kell belőnöm a kcalplusz-t hogy havi 1kg "hízzak"(kalóriabázis nyelvén mondva) vagy akkor a hízás szó helyett növést mondanék.
2015. febr. 2. 20:37
 4/7 anonim ***** válasza:
Előbb mondtam, hogy hogyan. Van a sematikus tömegnövelő étrend, azt elkezded, és úgy hangolod a ch-t, hogy az adott össz fizikai aktivitás mellett az említett súlygyarapodási ütem meglegyen. Magyarul tapasztalatból kell belőnöd. Látni fogod, hogy elég-e a kaja, vagy esetleg túl sok. Ezt ennél pontosabban neked semelyik online kalkulátor nem dobja ki.
2015. febr. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Oh köszönöm a 2. választ nem láttam ameddig nem írtam egy kommentet
2015. febr. 2. 20:41
 6/7 A kérdező kommentje:
pont eszt se a3. at :DD
2015. febr. 2. 20:42
 7/7 anonim ***** válasza:
75%

Szorozd be a testsúlyod 33-mal ez kb megadná neked mennyi kalóriát használsz el egy nap. Egyél ennyit 2 hetig és minden nap mérd magad.

2 hét után nezd meg hogy nőtt e a tömeged.

Ha nött a tömeged akkor a kaloria elég. Ha nem,akkor növeld a kalóriabevitelt 10%-kal majd 2 hét múlva megint nézd meg. És így tovább.

Pepecselős dolog de ezt kell csinálni ha lassú tömegnövelést akarsz. Hosszútávon okosabb módszer.

2015. febr. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!