Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ez így jó egy diétás étrendnek...

RonnieRoland kérdése:

Ez így jó egy diétás étrendnek? Férfi,22 éves,182cm,104kg,30% testzsír.

Figyelt kérdés

Csináltam egy minta étrendet.


Reggeli:10dkg zabpehely, 3dkg fehérjepor, 1db alma

Tízórai:10dkg csirkemell, 6.25dkg rizs, 5dkg brokkoli, 7,5dkg uborka

Ebéd:10dkg csirkemell, 5dkg brokkoli, 7,5dkg uborka

Uzsonna:10dkg csirkemell, 6.25dkg rizs, 5dkg brokkoli, 7,5dkg uborka

Vacsora:10dkg csirkemell, 5dkg brokkoli, 7,5dkg uborka

Lefekvés előtt: 150gram natúr joghurt, 1db alma



2015. febr. 7. 20:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Lefekvés előtt az alma helyett inkább turot nyomass amúgy a többi a fasza. bár a zöldségből nem kell mindig ugyanazt ennI:D
2015. febr. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem jó, a két 62,5 g-os rizst elosztanám két-kétfelé, így mind a négy főétkezésedben lenne egyforma mennyiségű rizs.

Zsírszegény túró jó választás estére, lefekvés előtt.

2015. febr. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
nem tudom, szerintem reggelinek az 1kg zab 300gramm fehérjeporral elég sok... tovább nem is olvastam... vagy csak nem ismerjük a mértékegységeket?
2015. febr. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem tudom nálam 10dkg 100grammnak fele meg és 3dkg 30gramm

1kg=100dkg=1000gramm

2015. febr. 7. 22:31
 5/6 anonim ***** válasza:
bazki és tényleg... jólvan na este volt :D
2015. febr. 8. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

nos ez kb 200g szénhidrát, ez az alkatodtól és emésztésedtől függ, hogy ezzel fogsz e szálkásodni, én eléggé hízékony vagyok, hasonló súllyal én most eszem 100gramm alatt szénhidrátot, így van meg a heti kb 0.5 súlycsökkenésem. Ezt majd neked kell kitapasztalnod, hogy megfelelő e, vagy csökkentened kell rajta.

A fehérje beviteled kb 130gramm körül van, szerintem nyugodtan megtoldhatnád inkább ezt a szénhidrát kárára.

zsírból pedig 10-13gramm van ebben az étrendben az nagyon kevés, főleg telítetlen zsírokra de szüksége van pl a szívednek.

szóval szerintem nyugodtan vegyél el a ch-ból még és adj picit a zsírhoz és a fehérjéhez.

a napi fél kg zöldség pedig szép meg jó, de egy idő után, ha csak ezeket akarod letuszkolni, nem fog menni, meg fogod utálni őket nagyon.


ha a reggelit leszámítva csak 2 étkezésbe akarsz szénhidrátot, akkor inkább tízórai és ebéd legyenek azok, mert a ch-t szinte azonnal energiává hasznosítod, uzsonnában, már nem biztos, hogy szükséges ez.

Az alma pedig estére nem kell fruktóz.

2015. febr. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!