Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Rostokat miből érdemes könnyen...

Rostokat miből érdemes könnyen bevinni?

Figyelt kérdés
A kérdés adott, bármi amit egyszerű elkészíteni, vagy akár nyersen, és remek rostforrás. Gondot okoz hogy a rizs kicsit megfogja a hasam, és emiatt lelassul az emésztésem, így nehezebb ennem is tőle.

2015. febr. 17. 00:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

én az utóbbi pár hétben ezt ettem, bár kezdek ráunni, nemsokára újítok valamit.


apróra vágott hagyma megpirít, rá a hús, kevergetve megkapatni amíg ki nem fehéredik szépen, ekkor lehúzni a gázról, sózni fűszerezni, ízlés szerint sűrített paradicsom, némi víz, majd jól megfőzni, kb 10 perc után, hozzádobok, turmixgépben leaprított 250-300gramm brokkolit, aztán fő még 10 percet, a lényeg, hogy a kevéske vizet elfője, ekkor összekeverem az előre főzött rizzsel és kész... nem szép, de finom.

2015. febr. 17. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Sima, nyers, vagy pàrolt zöldsèg. Igazàbôl bàrmi: paprika, paradicsom, uborka, salàta, retek, borsò, bab, rèpa, karfiol, brokkoli, karalàbè,zeller stb.
2015. febr. 17. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Illetve ha szereted a csípőset nekem az mindig segít :-)
2015. febr. 17. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
zabpehely, sok zöldség, kevesebb gyümölcs, esetleg még konjac liszt (glükomannán), vagy vannak speciális rostkészítmények, ha nem lenne elég
2015. febr. 17. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
És van valami aminek konkrétan tudjátok hogy nagy a rosttartalma?
2015. febr. 17. 08:20
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha a ch forrasaid teljes kiorlesure csereled akkor hamar meg lesz.
2015. febr. 17. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Rosttáblázatból néztem, hogy a bab lencse ilyesmi is remek rostforrás. Mennyire érdemes ilyesmivel próbálkozni? Vagy esetleg felfújna, és mozdulni se tudnék tőle?
2015. febr. 17. 09:46
 8/11 anonim ***** válasza:

Ezek az emberek nagy %-ánál puffadást, felfúvódást okoznak.

[link]

Itt egy teljes táblázat


Itt pedig részletesen elmagyarázza miért jobb a vízoldékony rost, és mik azok a vízoldékony rostok (pl. pektin):

[link]

2015. febr. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igen ezt a táblázatot néztem én is, viszont lusta voltam normálisan utánaolvasni kivételesen. Nagyon köszi a linket, a válaszokat mindenkinek. Ment a +
2015. febr. 17. 10:57
 10/11 anonim ***** válasza:

LENMAG 100 g-jábanban 24 g nyersrost



[link]


A lenmagban huszonhét olyan hatóanyag van, amely bizonyítottan betegségmegelőző hatású. Nyálkát, pektint, azaz rostokat, esszenciális, telítetlen zsírsavakban gazdag olajat (főleg omega-3), fehérjét, enzimeket, cukrot, szterint, kéksavglükozidot, keserűanyagot és lecitint, számos vitamint (A, B, C, D és E ) és ásványianyagot tartalmaz. Ásványi anyagok közül kiemelkedő a magnézium, foszfor, vas, cink és kálcium tartalma. Igazi szívbarát termék, amely jótékonyan hat az emésztésünkre is.


A LENMAG 100 g-jábanban 24 g nyersrost található ( napi legalább 30 g az ajánlott mennyiség). A rostok vagy másnéven ballasztanyagok a növényi eredetű élelmiszerek azon alkatrészei, amelyeket az ember emésztőenzimjei nem tudnak lebontani. A len speciális védekezőmechanizmust fejlesztett ki, maghéja 8-9% poliszacharidot tartalmaz, amely sok vizet képes megkötni, ezáltal síkos nyálka jön létre. Ezt a hatását érdemes erősíteni azzal, hogy fogyasztás előtt beáztatjuk. Mindenképpen figyeljünk arra, hogy a kedvező hatása a bélműködésre csak akkor érvényesül, ha párhuzamosan nagy mennyiségű folyadékot (tízszeres mennyiséget) is fogyasztunk. Ha bélrenyheség és székrekedés ellen alkalmazzuk, akkor a magokat egészben is fogyaszthatjuk.

2015. febr. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!