Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Teljes testes edzésnél hány...

Teljes testes edzésnél hány sorozat/ismétlés menjen gyakorlatonként?

Figyelt kérdés
2015. febr. 25. 16:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Amennyiben kezdő vagy 3/4x 12.

Vagy mehet úgyis, hogyha mondjuk 1 hónapig csinálod a teljes testes edzést, hogy első 2 hétben 3x12, utána meg 4x12, csak hogy kicsit megtörje a monotonítást.

Vádlira kicsit magasabb ismétlésekkel dolgozz.

2015. febr. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én inkább többet javasolok 15-20 körül, mert könnyebben fogod megérezni hogy mi a jó mozdulatsor, kialakul tőle az izomérzet, ami a későbbiekben nagyon fontos. Már ha teljesen kezdő vagy.


Ha kihagyás után kezded újra, akkor mehet 12 körül persze.


És még fontos hogy ne úgy lődd be a súlyt, hogy az utolsó ismétlésekbe megszakadj. Csak úgy lazán az elején, aztán meg ahogy érzed hétről hétre növelhetsz a súlyokon 1-2 kilókat

2015. febr. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Aa legfontosabb elfelejtettem. Nem csak kezdőként akarok teljes testes edzést csinálni. Maradnék ezen a módszeren.
2015. febr. 25. 16:29
 4/5 anonim ***** válasza:

--gömb--


Szerintem, ha heti 2 edzés megy, akkor 5 max, ha 3 akkor 3 elég.


Ahogy ugyanis fejlődik az agy-izom kapcsolat (és emelsz a súlyokon), intenzívebb lesz az edzés anélkül, hogy a sorozatok számát emelni kéne. Én tehát nem javaslok többet a fenti számoknál, szerintem könnyen túledzés lehet belőle, vagy vissza kell venni az intenzitásból, de ez valószínűleg nem célravezető.


Ismétlésszámok abszolút variáció tárgya, próbálgatni kell.

Én egy ideje ragaszkodok a magas ismétlésszámhoz,

de mindenkinek más a fizikuma, metabolizmusa, ezért nem lehet egy általános sémát mindenkire ráhúzni.

2015. febr. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha maradnál teljes test edzésen, akkor én ezt ajánlanám hogy kövesd:

[link]


Tök jó edzés, teljes testes gyakorlatilag mind2 nap (kis túlzással), és progresszivitást is biztosít.

2015. febr. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!