Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ilyen táplálkozással lehet...

Ilyen táplálkozással lehet izmot növelni?

Figyelt kérdés

Kollégista vagyok,körülbelül napi 500 ft-ot tudok szánni ételre...és mivel lehet főzni itt a koleszban úgy szoktam megoldani hogy ebből a pénzből mindig veszek vlamit amiben sok a fehérje... átlagban ez a módszer így áll...

ami változatlan:

reggeli:100 g zabpehely 3d tejjel+a kolis reggeli

suliban: körülbelül 5 szendvicset viszek

ebéd:amit amit a konyhán főznek


és amit én szoktam csinálni magamnak pluszba kb 3-4 óra fele

Hétfő 250g Rántott Sajt és 2 tojás vacsira

Kedd 250g Foghagymáshús 150g rizzsel+ 2tojás.vacsira

Szerda Bonito Ruszli pácolt hering hagymával 315 g+2 tojás vacsi (ez általában pihenőnap)

Csütörtök 250g Bolognai spagetti+150 g Cottage cheese + 2tojás vacsira


fehérje port nem nagyon tudunk már venni mert így is elég fizetni a koleszt!


előre is köszönöm 17/F



2015. febr. 28. 14:34
 1/4 bethdarkness666 válasza:
13%

Kajával is lehet izmokat növelni, de az ért a mindennapos, vagy legalábbis heti többszöri rendszerességű mozgás, szerintem sokkal jobb. :)


én most elkezdtem tornázni, napi 70 guggolás, 70 felülés, ennyit csinálok csak, és a szokásos kajákkal vagyok. Mégis izmosodtam, nem olyan rengeteget, de egy hónap alatt az is jó. :)

2015. febr. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nincs sok pénzed, akkor oszd be jobban!


Tej teljesen fölösleges, te meg megiszol hetente másfél litert, annak az árából máris vehetnél fél kg húst pl.


Ugyan ez van a sajttal, ha szereted és nincs sok pénzed, akkor edd "fűszerként", vagyis egy-egy vékony szelettel dobd fel a kajádat, de ne legyen főfogás, a rántott sajt helyett egyél sült húst.


Tojás is nagyon jó, de ha nincs pénz, akkor nem kell 50 Ft-okat költeni 5-6 gramm fehérjéért, ugyanis kb. annyi fehérje van 1 db tojásban.

Ha jól számolom, akkor megeszel 8 tojást egy héten, ami kb. 400 Ft-ba kerül és kb. 40-50 gramm fehérjét tartalmaz, ha veszel fél kg húst, abban kb. 100 gramm fehérje van.


Szándékosan nem írtam, hogy milyen húst, mert ha kevés a pénz, akkor nem kell a csirkemellhez ragaszkodni, megteszi bármilyen, éppen akciós hús.

A húsok többségének minimum 20%-a fehérje, ezzel nyugodtan lehet számolni.


Amúgy meg mit teszel a szendvicsbe?

Arról semmit nem írtál, pedig a darabszámnál többet érne...

2015. febr. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
74%

#1 kérlek adj tanácsot inkább a fogyókúra kategóriában, tudom hogy segíteni szeretnél, de nem értesz hozzá.


Igen, még ilyen limitált erőforrásokkal is igen nagy változást tudsz elérni. A Sárga kapszula c. könyv elolvasását tudom neked ajánlani, ingyenes és le tudod tölteni. Az alapdolgokkal tisztában leszel így.


Hozz össze 1.5 gramm/testsúlykilógramm fehérjét, számold a növényit is. Tudod komplettálni a növényi fehérjéket, erre azért van szükség mert nem ideális az aminosavak aránya a legtöbb nyövényi fehérjének. pl: bab,borsó+kukorica; hüvelyes+rizs,búza; tej,yoghurt+zab

Vegyél a piacon tojást, és valami olcsó zöldséget.

Húsnak csont nélküli szárazabb disznó vagy csirke, persze akciósan 1100/kiló az már jó ár.


Szénhidrát az össze fog jönni a növényi dolgokból, kerüld a finomított forrásokat. Próbálj ki 5 gr/tsk szénhidrátot először.


Kolis kaját is bele tudod számolni, mert nagyjából egy adag ugyan annyi kalória szokott lenni, x pénzből kell kihoznia a konyhának.


Zsír is összejön a tojásból, húsból esetleg. E mellé menjen lenmagolaj. Nem tudom merre laksz, de egy kis utánajárással biztos találsz olcsón.


Nem írtad az edzést, de abban is tudok segíteni.

2015. febr. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Pörölyfej Béla ***** válasza:
Jó lesz, fogsz fejlődni. 1,5g fehérjével is elég sokat lehet fejlődni.
2015. febr. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!