Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kérhetnék segítséget étrenddel...

Kérhetnék segítséget étrenddel kapcsolatosan?

Figyelt kérdés

Remélem nem veszitek rossz néven, hogy némileg Rátok próbálok hagyatkozni étrenddel kapcsolatosan.

Olvastam már milliónyi cikket, hogy lenne érdemes felállítani napi 6 étkezést.

Rólam annyit, régebb úsztam 3 évet, mindennap mozgok meg hasonlóak, de szeretnék komolyabban.

183 cm 78kg vagyok. Van rajtam biztos némi felesleg, mert anno 2 éve 72 kg voltam...


Ha neki állok edzeni, hogy építsem fel az étrendem?

Rögtön egy tömegnövelő legyen?


Csirkemell, hal, durumtészta, rizs és zöldségek lennének előtérben. Estére túró vagy hasonló dolgok.

Reggelire zabpehely, főtt tojás lenne tervezve.


Ha minden stimmel akkor tömegeléshez 200g fehérje és 5-6 tskg szénhidrát menne.


Alkatom szerintem mezomorf lehet, mert mindig 60kg-al is a combom s vádlim vastagabb volt.



2015. márc. 8. 14:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, tömegnevelned kell. Viszont ha mezomorf vagy, nem kell ennyi szénhidrát, sőt a fehérje is sok lesz (kivéve, ha beleszámoltad a növényit).
2015. márc. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Kompletten számoltam a fehérjét, szilárd kajával ezt a mennyiségét be tudnám vinni kiegészítő nélkül is. Maximum edzés napokra egy Vitargo s protein turmix menne.

Szénhidrátot nem tudom mennyi lenne ideális. Nem akarok zsírosodni se nagyon.

2015. márc. 8. 14:40
 3/7 A kérdező kommentje:
Egyébként az is lehet átmenet vagyok az ecto és mezomorf között. Gondolom a plusz tömeg és edzés hozná ki igazán mondjuk 1 év távlatában, mi is konkrétan a valós testalkatom.
2015. márc. 8. 14:44
 4/7 anonim ***** válasza:
Amúgy ennyit valószínűleg meg sem fogsz bírni enni először. Kezd el 3g-al, aztán folyamatosan növeld, de 5-nél többre szerintem nem lesz szükség. Bár ezt neked kell kitapasztalnod.
2015. márc. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Persze, hétről hétre növelem az adagot. Napi 4 átlagos étkezés, amivel most jól lakok távol áll :D
2015. márc. 8. 14:57
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha zavar a felesleg (nem olyan jó dolog felesleggel tömegelni kezdeni.. legalábbis én így vagyok vele, nem szeretek dagadt lenni:D) akkor az elején van lehetőséged rekompozícióra könnyedén, és egész gyorsan.

Csinálhatsz olyat, hogy mondjuk 4 napig nagyobb kalóriamínuszban eszel (-500 kezdésnek jó), majd ezután 3 napig kalóriapluszban.

2015. márc. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Erről nem hallottam még. Gondolom a magasságom miatt nem látszik. Régebb, azért 70 kilóval a mostani potenciálhoz képest gyengébb voltam. Kíváncsiságként a testzsíromat lemérném. Mennyire hitelesek ezek a készülékek? Valami más módszer?
2015. márc. 8. 17:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!