Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha laktózérzékeny vagyok...

Ha laktózérzékeny vagyok felszívódik a tejsavófehérje?

Figyelt kérdés
Pár hete mindig fáj a gyomrom, ha tejterméket eszem. Nem tudom, hogy kazein vagy laktóz érzékenység, de a tejsavófehérjénél is enyhén fáj a hasam, ezért lehet laktóz. Ilyenkor amit megeszek tejsavófehérje felszívódik, csak a laktóz nem, vagy egyáltalán nem szívódik fel semmi? Most csak ezt tudom szedni, mert egy hét múlva lesz csak pénzem, hogy másik fehérjét vegyek. Baj, ha egy hétig még ezt szedem? Érdemes majd kipróbálnom a tejsavófehérje izolátumot, vagy vegyek tojás/növényi fehérjét?
2015. márc. 15. 16:30
 1/4 Szintiszoli123 ***** válasza:

1. Próbáld először az izolátumot. Próbálj más tejsavó konc termékeket is. Vegyél 25-30 grammos mintákat.

2. Ha csak a gyomrod fáj, akkor kazein, ha fosat, akkor laktóz vagy kazein.

2015. márc. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Eddig csak a túrótól volt hasmenésem. De bélgörcsöket érzek szinte minden tejtermék után.
2015. márc. 15. 16:44
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha egyszerűen nem vagy kibékülve a terjszármazékokkal, akkor ne fogyaszd. Van azért már alternatíva.
2015. márc. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

3as: és mi?

(Vegán fehérjét próbáltam, de nem jött be annyira.)

2022. ápr. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!