Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A profi testépitök miért...

A profi testépitök miért kardiónaz rögtön ébredés után?

Figyelt kérdés
Sok videoban hallotam ezt már.Még a reggeli tejsavó előtt lenyomnak egy kardió edzést.Egy naturál sportoló 8 óra alvás után tápanyagra kiéhezetten biztosan nemcsinálna ilyet:) Kimondatlanul tudjuk,hogy profik atomra kokszolnak.Kizárólag a kokszal nem kerulnek katabolizmusba a reggeli kardiózás kozben.Mégis miért hangoztatják a reggeli kardiót?

2015. márc. 19. 07:12
 1/9 anonim ***** válasza:

En is mindig reggel kardioztam amikor csinaltam, volt hogy heti 5 napon, 1 orat, aztan nem koxoltam soha.


Az elmelet az hogy reggel az alacsony vercukorszint miatt hamarabb kezdodik el a zsiregetes. Hogy aztan ez igaz vagy nem azt nem bizonyitotta be meg senki.

2015. márc. 19. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
58%
Igen, az alacsony vércukorszint miatt talàn picivel több zsír hasznàlódik fel. De igazából a napi energiamérleg ami számít. Tehát legyen meg a kardio, az időpontjának fontossága pedig vitatható.
2015. márc. 19. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Szintiszoli123 ***** válasza:

Úgy van, ahogy Monzet írja.

Lehet még egy előnye (persze az intenzitás és az időtartam függvényében): javul az inzulinérzékenységed, mire eljutsz a reggelihez. Az ugyanis, hogy "tápanyagra kiéhezetten", kicsit elavult broscience-es sarkítás. A tested fehérjére és zsírra valóban éhezik reggel. A CH már gázosabb a reggeli rossz inzulinérzékenység miatt. Kis kardió után viszont könnyebben megy oda a CH, ahová szánod.

A fentiek függetlenek attól, hogy tömegelsz vagy szálkásítasz.

2015. márc. 19. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ha ezt én mint natúr gyerek megcsinálnám akkor nem izomleépülés lenne az eredménye?Nekem kalapácsal verték a fejembe,hogy az első dolgom reggel mindig a Tejsavó bevitele legyen.
2015. márc. 19. 10:33
 5/9 anonim ***** válasza:
55%
Kicsit túllihegett ez a reggeli izomvesztés. Ha tutira akar menni az ember akkor kis bcaa jól jön előtte. De igazából akkor vesztesz több izmot, ha a napi kalória deficit túl nagy mértékű. Tehát nem a reggeli kardiotól függ elsősorban.
2015. márc. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ez az izomvesztes dolog egy nagy marhasag.


Semmi bajod nem lesz tole. A testepitok koreben rengeteg tevhit kering, ez az egyik.

2015. márc. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"?Nekem kalapácsal verték a fejembe,hogy az első dolgom reggel mindig a Tejsavó bevitele legyen."


Biztos valami marketinges volt...

2015. márc. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
dehogy:)
2015. márc. 19. 15:27
 9/9 anonim ***** válasza:
Akkor csak hülye a témához.
2015. márc. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!