Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Egy 4 perces tabata burpees...

Egy 4 perces tabata burpees edzést kezdtem ma el. Így elsőre rendesen haza vágott alig sikerült végig csinálnom. Kíváncsi lennék a tapasztalatokra az ilyen villám edzésekről?

Figyelt kérdés
Állítólag nagyon hatékonyak még órákkal később is égeti a zsírt./www.youtube.com/watch?v=gmuSgwCNSgE

#fogyás #tabat
2015. márc. 23. 14:04
 1/6 A kérdező kommentje:
2015. márc. 23. 14:05
 2/6 anonim ***** válasza:

a burpee önmagában egy nagyon megterhelő gyakorlat.


Tabatában nincs sok értelme, mert túl komplex gyakorlat, nem véletlenül választanak egyszerűbb mozgást ehhez, pl kettlebellel is swinget csinálhák tabatában, nem a snatcheket. Érted? snatch komplex, de a swing egyszerű. a börpi is összetett, de a guggolás egyszerűbb. viszont amíg nem tudsz rendesen guggolni, helyes formában, és 20 mp alatt 20 ismétlést csinálni, addig a tabata nem neked való.

2015. márc. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én inkább a négyütemű fekvőtámaszt kombinálnám ugrókötelezéssel. 20 fekvőtámasz, aztán fél perc ugrálókötél dinamikusan. Ebből csinálj 3 kört.
2015. márc. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hatékonyak, bár egy 25 perces T25, vagy egy 30 perces Insanity mégjobb, és sokkal tovább égeti még azsírt edzés után.
2015. márc. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Egy próbát azért teszek ezzel az edzéssel.Az interneten több cikkben,ódákat zengenek a burpeesről.De persze azért utána nézek az általatok ajánlót edzés formáknak is.Ugrókötelezésről is csak csupa jót hallottam.Lemértem 20mp alatt csak 17 tudok még csak guggolni:).A formával nem lehet gond mert járok edzőterembe heti 3 alkalommal.És erőemelő az edző aki tanította.
2015. márc. 23. 14:57
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia, 4-es vagyok. A burpee tényleg nagyon jó, az Insanityban amit ajánlottam van ilyen, csak más gyakorlatokkal kombinálva. Pl van 4 gyakorlat, és ebből az egyik mondjuk a burpee. Kezdő szinten 30, haladón 45 másodperc egy gyakorlat. A lényeg hogy ezalatt az idő alatt minél többet megcsinálj. A 4 gyakorlat után van 30 másodperc pihenő és utána újra indul (3 kör van) aztán jön a következő szett. Ilyesmi gyakorlatok vannak benne: burpee, hegymászó, jumping jack, fekvőtámasz, helyben futás, power jump, magasba ugrás...stb.
2015. márc. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!