Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hány éves kortól lehet rendes...

Hány éves kortól lehet rendes súlyzós edzést végezni, anélkül, hogy a csontozatot károsítsd?

Figyelt kérdés

2015. márc. 26. 15:39
 1/8 A kérdező kommentje:
Illetve hány éves kortól kezd el edzés hatására az izom növekedni?
2015. márc. 26. 15:41
 2/8 anonim ***** válasza:

13 évesen lehet saját súllyal edzeni.

15-16 évesen el lehet kezdeni súlyokat használni, de nem egyből batár nagy súlyokat.

2015. márc. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Akkor a csontozatot nem gátolja a növésben? 15 vagyok és szeretnék elkezdeni rendesen edzeni hogy jól nézzek ki.
2015. márc. 26. 15:48
 4/8 anonim ***** válasza:
Elkezdheted, de egy minimális erőszint kellene. Menjen pár húzódzkodás, fekvőtámasz, tolódzkodás. Ha most semmi erőd nincs, kezdheted majd a 20 kilós fekvenyomásokkal. Ráadásul nem árt 2-3 hónap átmozgató edzés. Én először saját súllyal elsajátítanék egy alap szintet. Mondjuk menjen 3x20 fekvő, húzódzkodás, tolódzkodás. Fekvőből több is mehet. Elkezdhetnéd tervezni az étrendet, megírni az edzéstervet. Szeptemberre már menni fognak ezek a gyakorlatok, ha rendesen csinálod. Idén November, December körül meg már le is mehetsz a terembe biztosan. Én annak a híve vagyok, hogy először tudja az ember a saját súlyát kezelni, aztán menjen a vasakra.
2015. márc. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

én mondjuk ott kezdtem, hogy a rúd nem ment ki, nincs abba semmi szégyen


a kaján múlik minden azt tudom mondani

2015. márc. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Mit javasolsz kajának? Vega vagyok. Nem jöhetsz azzal h akk buktam mert egy csomó vega testépítő van. Szal mi a tanácsod? Azt tudom hogy fehérjét azt tolni kell rendesen.
2015. márc. 26. 19:42
 7/8 anonim ***** válasza:
sárgaborsót meg szóját
2015. márc. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ugyan azt ajánljuk mint mindenki másnak. Olvasd el a Sárga kapszulát.


Fehérjedúsabb növények, tojás, túró, fehérjepor.

2015. márc. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!