Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Erősödés, izmosodás?

Erősödés, izmosodás?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 14éves vagyok. Szoktam otthon edzeni súlyzóval (egykezes). Ami 7-8 kg és kb 50ig birom. De hogy kell azt megcsinálni, hogy kb 2-3hónap alatt már nagyon izmos legyen a karom? Most is látszik ès jól is. De nagyon jól látszodjon úgy szeretném. Köszi.
2015. márc. 27. 16:22
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Hát ez nem így működik. Olvass sokat a témában. A Sárga Kapszulát olvasd el, meg az alapismereteket, utána kérdezz még, ha van kérdésed. És a kizárólagos bicepszezéstől nem lesz 40-es karod, főleg ha nem növeled a terhelést. A terhelés növelés pedig nagyobb súly használatot jelent, nem a nagyobb ismétlésszámot.
2015. márc. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Úgy érted... pl. 2x 50 emelés kis pihenés után 2x 60 kis pihenés után 3x70.. stb? Amúgy nem szedek be gyógyszert ami erősít, mert hamis
2015. márc. 27. 16:53
 3/25 anonim ***** válasza:
Te nem is jutnál gyógyszerhez, mert illegális, tiltja a törvény. És nem jó. Ha már egy súlyba 12 ismétlésnél többet tudsz húzni az nem igazán jó, mert túl könnyű. Képzeld csak el, hogy azt a könnyű súlyzót felemeled ezerszer. Elfáradhat a karod, de nem fog történni semmi. Tudod miért? Azért, mert s növekedéshez növelni kell a terhelést. A terhelést azért növeljük, hogy apró mikrosérüléseket okozzunk edzésről-edzésre az izomban. Amikor pedig eszel, akkor a test a bevitt tápanyagból javítja ki az izmaid sérüléseit, de a megjavítás mellett még hozzá is tesz még egy kis izomtömeget. Így odarakódik mindig egy kis plusz izom és így nő meg az izom. A pihenés is nagyon fontos, ugyanis a szervezet ekkor javítja meg magát. Lényegében ennyi. Keress rá a Fegyencedzésre, hogy teljes testet tudj edzeni. Nem kell hozzá eszköz, ingyen letölthető, otthon is csinálhatod.
2015. márc. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Amúgy 66kg körüli vagyok. A felső testem jó, csak a lábam azt még fogytatni kell egy kicsit. A bal lábamon kicsit látszik, jobb lábamon nem. Nem is èrtem..
2015. márc. 27. 17:01
 5/25 A kérdező kommentje:
Csak 3-5x bitom magammal huzoszkodni. :( kb. 10kéne. De ha 8-12 kell akkor több kg legyen rajta? Pl. +5kg? Mert csak 10-12 birás a jó?
2015. márc. 27. 17:06
 6/25 A kérdező kommentje:
8-12 = súlyemelés, nem húzoszkodás
2015. márc. 27. 17:10
 7/25 anonim ***** válasza:

Igen több kellene rá. Szerintem 10 kilóval jól ellennél már.

Húzódzkodásra ezt ajánlom:

[link]


Mondjuk nem jó ötlet 14 évesen súlyzózni. Inkább húzódzkodj, fekvőzz, tolódzkodj. Nem kellene 10-12 bicepszhajlításokkal tönkretenni a könyököd. Még fiatal vagy, nem fejeződött be a csontosodás.

2015. márc. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
*10-12 kilós bicepszhajlítás
2015. márc. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
7# nem úgy szoktam súlyzózni, hogy a könyökömet térdemre rakom, hanem felállok ès a karom térdeig ér és a nyakamig húzom. Gyakorikérdèsen hogy kell fénykèpeket feltölteni? Mert negmutatnám hogy áll az ügy. Kar, has, hát izmot megmutatnám.
2015. márc. 27. 17:27
 10/25 anonim ***** válasza:
A sárga kapszula egy könyv ami a testépítésről és a helyes táplálkozásról szól.
2015. márc. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!