Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Az jó, ha egy edzés alkalmával...

Az jó, ha egy edzés alkalmával egyaránt dolgozok magas illetve alacsony ismétlésekkel is?

Figyelt kérdés

Végeznék alacsony 4-6 ismétlést erőre, 10-12 ismétlést izomépítésre, illetve 20-30 ismétlést erőállóképességre.

Mindezt egy edzésen belül.

Így egyszerre megedzem az összes izomsejtet, a lassú és a gyors izomrostokat is.


2015. márc. 27. 19:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem működhet. Mondjuk én fordítva csinálnám, vagyis igazából így edzek. Kis súly súllyal csinálok nagyon sok ismétlést 20-30, ez persze valójában csak bemelegítés, de bemelegítő sorozatból is többet csinálok, aztán a munkasorozatok kb. ilyenek: 15-12-10, vagy 12-10-8, gyakorlattól függően. Ez nem olyan alacsony, de hasonló a szisztéma mint amit írsz, és én majdnem minden gyakorlatnál csinálok ún. bemelegítő sorozatokat a munkasorozatok előtt, ami azért tud szar lenni, ha kontrolláltan csinálod. Aztán vannak kifejezetten alacsony ismétléses sorozatok is, de annak igazából csak alapgyakorlatoknál látom értelmét (pl. guggolás).
2015. márc. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen működhet.

De a biomechanikai ismereteid kicsit korlátozottak, had fejtsem ki neked.

Amikor 4-6 ismétléses sorozatokat csinálsz, akkor a súly kb az 1-ismétleses max 75-80%-a

Egy ilyen nehéz súlynál az összes létező izomrostod bekapcsolodik a munkába. Lassú és gyors egyaránt.

Mert úgy működik a szervezeten belül a "munkábahivás" hogy mindig minimálissal kezded (a lassúakkal) és ha ezzel a szervezet nem bírja a súlyt akkor behívja a gyorsakat IS. De ettől a lassuak ugyanugy maximális terhelést kapnak.

+10-12 ismétléses sorozatok jol jonnek még mert ezzel extra munkát végzel az izmaidra és még a súly se tul kicsi de a 20-30nak már kb semmi értelme. Max pszichológiai mert viszonylag jól bedurransz tole es azt jó látni.

2015. márc. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

20-30 ismétlés felesleges, max.kisebb izmoknál működhet pl.vádli de másnál nem. Egyébként nem feltétlenül jobb erőnövelésre a 4-6 ismétlés.

Én kipróbáltam hogy választok egy súlyt amivel 20 ismétlés éppen hogy megy, ezután nagyobbat amivel 15-7 megy szenvedve, ez után egy nagyot amibe megy 12-4 körül és nyomok bele 7-9et. Utolsónak marad u.ez a súly és annyit nyomok bele amennyi megy (min.12 kezdésnél) és ezután minden héten legalább 1-el többet kell nyomnom ebbe a súlyba. Ez még tartható naturálban és ettől nekem sokkal jobban nőtt az erőm és a megfelelő stimuláció is megvan. Amikor elérem a max.súlyba a 20-at akkor az lesz a legkisebb súly. Példa: fekvenyomás 40kg 20, 45kg 17, 50kg 7 aztán 12. Legrosszabb esetben ha hetente egyet emelsz így 8 hét alatt az 50kgba megy majd a 20 és a 17ed meg a 7,12-es súly nagyobb lesz. Ha belegondolsz ez elég komoly fejlődés 2 hónap alatt. Nekem teljesen bevált, alapgyakorlatoknál most is így edzek.

2015. márc. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!