Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tudnátok véleményt írni, min...

Tudnátok véleményt írni, min változtassak?

Figyelt kérdés
14/F vagyok,a nyárra vagy legalább a jövő évi suli kezdetére szeretnék kockahasat,izmot szerezni,amit fenn tudok tartani...itt van eddig mivel járultam,és fogok hozzájárulni ehhez:Suliközben:Általában heti 2/3-szor másfél órát vízilabdázom,otthon 8 féle hasgyakorlatot csinálok(mindegyikből 80 db-ot),valamint nem mindig de 7-ből minimum 4-szer csinálok olyan "fekvőtámaszt",aminél a karunkat pl.:az ágyra rakjuk,lábunkat előrébb csúsztatjuk és így karhajlítást végzünk,ebből 3-3 percet,ezenkívül majdnem minden héten járok egy óra work energy-re,ez egy aktív "munkavégzőóra",ha nem tudjátok mi eznézzetek utánana meg persze heti 3 tesink van,de az nem sokat ér,plusz általában heti 3x 40 percnyit edzek karra(súlyzó,otthon kis 2 kg-ossal)...étrendem:reggel hétköznap crosant/melegszendvics,tea/tej/kakaó...tírórainál általában szendvics,vagy valamilyen pékáru,ezenkívül suliban mindig kapunk tejet/kakaót/sajtot/túrúrudit...ebéd mindig leves(gyümölcs,zöldség legtöbbször),második gyakran főzelék/hús,krumplival salátával,rizzsel,megpersze a tésztafősztök..(néha nagyi ad egykét kekszet desszertnek,lekvárral megtöltve)...délután edzések előtt nagyon bekajálok,mert elég nehéz sport,bármit megeszek otthon,amit úgy látok hogy kibírhatom vele,néha csoki,stb...1-2 szőlőcukor is képbejöhet gyakran...edzés után általábasn csak müzlit eszem,vagy semmit....napközben teát,gyümölcslét,vizet,szénsavas ízesített vizet iszok,kóla,ilyesmik nagyon ritkán....mekibe már vagy egy fél éve nem voltam...hétvégén ugyanezek,csak reggeli tojás/joghurt/bagett,nincs tízórai...nassolni nem igen szoktam,akkor már inkább gyümölcsöt szoktam enni...nyáron nincs edzés,ilyenkor hétfőtől péntekig futok 4 kilómétert...szóval kiváncsi lennék mit ígértek nekem...megjegyznivaló,hogy 187 centi vok,és 73 kg...nyáron gondoltam hogy majd kondizni fogok...előre köszi a válaszokat....

2015. ápr. 2. 19:34
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
,visszatérve a végére,mármint nyáron mindennap 4 kilómétert a hétköznapokon.......
2015. ápr. 2. 19:43
 2/11 A kérdező kommentje:
és bocsánat az nem work energy,hanem walk energy
2015. ápr. 2. 19:46
 3/11 A kérdező kommentje:
Valamint még elmondanám,hogy a karom tricepsz,bicepsz nagyon szépen alakul,a mell is egészen jó,de én tudom,lehetne jobb is,viszont ahogy indulok lefelé,szépen lassan előbukkan egy úszógumi,amit már nagyon ellehetne tüntetni,nem nagy,de ettől nem látszanak az izmok!! amíg nem veszem le a pólót észre sem lehet venni...de hát ez van..
2015. ápr. 2. 20:00
 4/11 Musclemore ***** válasza:
Akkor szerintem ne vedd le a pólót, lehet pólóban is fürdeni, ez nem jó megoldás?
2015. ápr. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Akkora a tudatlanságod a témában, hogy muszáj elolvasnod az alapismereteket és a Sárga kapszula c. könyvet.
2015. ápr. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
olvastam :-)
2015. ápr. 2. 20:38
 7/11 anonim ***** válasza:
Akkor olvasd el még egyszer, mert úgy tűnik nem sokat értettél meg belőle... :(
2015. ápr. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
visszaadtam a szomszédnak.....
2015. ápr. 2. 20:56
 9/11 BlodDrunk ***** válasza:

Teljesen ismeretlen vagy kondizásban,így vagy fogadj személyi edzőt vagy olvass utána neki bőven.

Mert ez így mindenre jó csak nem izomépítésre.


Kell egy jó edzésterv.

Kell egy jó étrend,(Ha ez nincs akkor nagyon lassú a fejlődés ha van is)

Kell 1-2tápkieg mivel szerintem 14évesen nem fogod megoldani a kaját szilárd formában.(fehérje,gyors felszívodású ch)


1.Tömegnöveléskor(tehát mikor izmot építesz) kalória plusz kell a szervezetednek így fogyni esélytelen max nagyon jól belőtt kajával sikerülhet az,hogy nagyon keveset szedj fel.


2.Szálkásításkor(Tehát,hogy látszanak az izmok és a zsír eltünjön)Kalória minusz kell így meg nem fogsz izmot építeni.


Szóval ezt a 2dolgot rágd át,google segít benne.


Utána nézd meg mire van szüksége a szervezetednek ha tömegelsz vagy ha szálkásítasz.

Ezután próbálj összeállítani egy normális edzéstervet lehetőleg személyi edzővel,aki meg is tudja mutatni a gyakorlatokat(Mert az is sokat számít,hogy helyesen végezd)


Ha ezek megvannak utána már csak rajtad múlik.

2015. ápr. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Így első olvasatra tök ugyan olyan vagy mint a többi tizenéves. Úgyan azzal a szörnyű "étrenddel" és ugyan azzal téveszmével az izomnövelésről és ugyanazzal a céllal, hogy kockahas nyárra vagy suli időre. Így csak az marad, hogy ajánljuk a sárga kapszulát elolvasásra amit úgy sem olvasol el vagy azt mondod, hogy elolvastad de még mindig hülyeségeket kérdezel és pár hét/hónap múlva megunod az egészet mert nem fejlődsz.
2015. ápr. 3. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!