Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tömegnövelő étrendnél az baj,...

Tömegnövelő étrendnél az baj, ha utolsó előtti étkezés után hagyok 5 órát az utolsóig (túróig), mert akkor fekszem le?

Figyelt kérdés
Az baj ha tömegnövelő étrendnél az utolsó étkezés vagyis a túró, és az utolsó előtti étkezés között 5 órát hagyok, mert akkor szoktam lefeküdni, de amúgy az előtti étkezések között 3 órát hagyok. Vagy az utolsó étkezést is 3 órára rakjam úgy, hogy 2 óra múlva fekszem le utána?

2015. ápr. 4. 23:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Te valahol olvastad, hogy lefekvés előtt kell enni az utolsót, jelen esetben a túrót? Vagy milyen megfontolásból igyekszel ilyesmit betartani ?

Szerintem lefekvés előtt legalább másfél órával-2 ne nagyon egyél semmit. Így pedig te is tökéletesen betarthatod a 3 órás ciklusokat és a gyomrod sem lesz teli elalváskor. Cseppet egészségesebb ám.

2015. ápr. 4. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Egy ismerősöm mondta, de akkor valószínűleg ő is rosszul tudja, mert ő is most kezdte. Köszönöm a választ!:)
2015. ápr. 4. 23:42
 3/4 anonim ***** válasza:
én mindig lefekvés előtt eszem a túrót, és semmi bajom tőle. De ez véleményem szerint nem ilyen kőbe vésett. Mindenki úgy csinálja, ahogy jól esik neki. De egy tipp: az sem tragédia ám (sőt, én úgy szeretem a legjobban beosztani, ha tehetem), hogy 3,5 (akár 4) órát hagysz a kaják között és akkor kijön. Persze minden attól függ, hogy éppen milyen a napi időbeosztásod, de nem kell ennyire ragaszkodni az órákhoz, nyugodtan lehet benne 1 órás ráhagyás. Szóval az egészet vedd egy kicsit lazábban ez a lényeg :)
2015. ápr. 5. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Tyler913 ***** válasza:

Alvás előtti utolsó étkezésnek túró a legjobb,de hogy azt pontosan mikor jó bevinni,az egyénfüggő. Valaki nem alszik jól teli hassal,de én pl. ha 8-kor enném a túrót,és 11-kor feküdnék,hogy 7-kor keljek,az már 11 óra tápanyag nélkül,úgyhogy inkább lefekvéshez közelebb fogyasztom (max 1 órán belül).


Inkább oszd úgy be a napodat,hogy ne maradjon ki 5 óra. Vagy abban az időben dobj be még valamit,pl. pár főtt tojást.

2015. ápr. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!