Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Milyen táplálékkiegészítőt...

Pszicho88 kérdése:

Milyen táplálékkiegészítőt szedjek? (Nagy dilemmák)

Figyelt kérdés

Kb 3 hónapja kezdtem el edzeni.

180 cm magas vagyok, 60 kg voltam, most 65 vagyok. Heti 3 napot edzek. Nagyon nehezen hízok, pedig rengeteget eszek. Melóhelyen én eszek a legtöbbet és én vagyok a legvékonyabb.

Egy hete kezdtem el szedni a Hyper Mass 5000-et, amiből edzésnapon 2 adagot, normál napokon 1 adagot szedek. Emellé vettem még egy Vitabolic -ot.

A tápkieges boltban hiába kérdeztem a széles vállú eladót mit szedjek ő ezt ajánlotta és megvettem, mert rohadtul nem értek hozzá. A Brutal Geinert ajánlotta még, ami a Hyper Masstól erősebb, de az már nekem túl drága és annyit talán nem ér meg.


Nézegetem a Hyper Mass 5000 zacskója hátán az összetételt és igencsak tele van E betűvel, mindenféle tartósítószerrel, színezékkel, guargumi és egyéb mesterséges anyagokkal. Mióta szedem ezen 2 cuccost a vizeletem nagyon élénk és erős aranysárga színű.


A kérdésem az lenne, hogy vannak e olyan termékek, amik egészségesebbek az átlag termékeknél, vagy csak minimális káros anyag van bennük és ha igen melyek ezek?



Lenne még egy kérdésem a gyors súlygyarapodásról.

Olvasom sok helyen, hogy sokaknak 1 hónap alatt fel jött 3-4-5 kg a tömegnövelő hatása miatt is. Nem hiszem, hogy ennek nagy része izom lenne, ugyanis ennyi izom ilyen rövid idő alatt nem jöhet fel. A gyors elzsírosodás, felpuffadás a későbbiekben mit eredményezhet?

Az illető nem győzhet majd szálkásítani?



Érdemes tömegnövelőt venni, vagy inkább külön- külön érdemesebb megvenni a termékeket? Milyen fehérjét érdemes venni? Tejsavó, vagy állati eredetűt?


Külön- külön mit érdemes vennem?

Fehérje, szénhidrát, például Vitabolic, eddig oké. Kreatint, glutamint már érdemes szednem, vagy majd csak később?



2015. ápr. 6. 00:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Van egy olyan erzesem, hogy neked nincs jol kiszamolt etrended ha az meg van, es nem fejlodsz eloszor emeld a cht, ha nincs akkor amig nem keszited el, felesleges barmilyen kiegeszitore penzt pazarolni. Am ha nehezen szedsz fel sulyt zsirosodastol nem tartanek (ha csak nem vagy vmi ritka szar genetikaval megaldva)
2015. ápr. 6. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Külön fehérjét és külön szénhidrátot vegyél. Sima tejsavófehérje (stillmass, myprotein, mhn whey stb, vagy ha nagyon számít az íz akkor a kg-onként ezeknek duplájába kerülő Scitec is szóba jöhet). És ehhez zabpehelyliszt/zabpehely nem edzés utánra, edzés után közvetlenül pedig Carb-F vagy szőlőcukor, stb.


Az élénksárga vizelet főként a felesleges B2-vitamin azaz riboflavin okozza.


Nem a gyorsaság a lényeg, az a lényeg hogy minél több izmot szedj fel, és minél kevesebb zsírt.


Szerintem kreatint sem és glutamint sem érdemes használnod, majd a 6. hónap után.


Eleinte azért edzel, hogy megtanulj edzeni, és a tested is hozzászokjon.


Amire neked szükséged van (ha szilárd, normál táplálékból nem tudod fedezni az igények): savófehérje, zabpehely, edzés utáni szénhidrát (Carb-F, szőlőcukor, stb.)

ezen kívül fontos az izületek védelme, mivel 1-2 hónap kell míg kifejtik a hatásukat, szerintem nem ártana már most elkezdeni. Advanced Joint Support, builderen megtalálod, 4 havi adag 4990 szemben pl. a Biotech Arthro Guardjával amiből 1 havi adag kb. ugyanennyi.

Omega-3 is hasznos.

Multivitam-miltiminerálnál viszont figyelj a termék jódtartalmára. Ha eddig nem csináltak még akkor csináltass egy TSH-mérést (háziorvos ad beutalót).

Myprotein Alpha Men, Scitec Mega Daily One Plus szerintem nagyon jó, vagy Scitec Euro-Vitamins.


Legyen kiszámolt étrended, és próbáld tartani magad hozzá.

2015. ápr. 6. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
88%

Az étrendet kellene rendbe tenni és nem tápkiegektől várni a csodát. És igen, érdemes külön proteint venni és ahhoz tenni edzés után gyors ch-t. Egyrészt így jobb anyagilag is, másrészt így reggel is tudod egy zsák cukor nélkül tenni a proteint a zabpehelyre.

Naturálban max havi nettó 1kg izom jöhet, az is csak az elején ilyen ütemben. Havi 3-5 kilónál már sok zsír lesz. Azt eredményezi, hogy utána rengeteg zsírt kell majd leadni, amivel szálkásításkor sok izom is lemegy majd.

Kreatint majd kb fél éves edzési múlttal vesd be, addig anélkül is gyors a fejlődés. Vitamin pedig mindig kell.

2015. ápr. 6. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Edzés utánra gyors ch (carb-f, vagy mivel gyanítom hogy Biotechbe voltál, Carbox (ott az van) meg mellé egy tejsavó fehérje. Ebből vannak natúr, ízesítetlenek is amibe csak az van ami kell, anyagilag is jobban kijön, és reggelre is tudod enni a fehérjét csak. A gyors ch az meg csak edzés utáni turmixba menjen a fehérje mellé. Emellé persze elengedhetetlen a jól kiszámolt étrend is. Ahogy elnézem az írásod magas ch-ra lesz szükség. A táplálékkiegészítő önmagában nem fog csodát tenni, csak jó étrend mellett van értelme.
2015. ápr. 6. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget mindenkinek.

Most akkor már még nagyobb kérdőjelek vannak bennem.

Kinek mi a véleménye a felkelés után, éhgyomorra edzésről?

Kell e, érdemes e enni valamit a reggeli edzés előtt?

Ha reggel edzek konkrétan miből használja az energiát a szervezetem?


A BioTech -ben vásároltam, igen.

2015. ápr. 7. 10:31
 6/18 anonim ***** válasza:

Reggel aerob edzés előtt nem fontos enni. Mehet éhgyomorra.

Súlyzós előtt nem ártana egy kis zab és fehérje. Vagy tojás+ pufirizs stb. De ilyenkor kell kb 1 óra emésztésre edzés előtt.

2015. ápr. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Értem. Ezzel viszont csak annyi a gondom, hogy napi 12 órát melózok. Talán kihagyom az edzés előtti kaját, nem lenne rá időm várni 1 órát, míg emésztődik a cucc reggel. Egy órával korábban kéne kelni, viszont az alvás is jó lenne, korábban pedig így is korábban kelek az edzés miatt kb. 1,5 órával.:)


Gondolkodtam mi lenne, ha este lefekvés előtt innék egy adag Hyper Mass5000-et. Ittam is tesztelésképpen és az alvás igen nehezen ment. Lefekvés után még 2 órával is csak forgolódtam az ágyban. Aztán a maradék időben is néha- néha fölkeltem. Ami furcsa volt, hogy reggel elég sok energiám volt és nem is voltam fáradt, ahhoz képest milyen pocsékul aludtam. Próbaképp jó volt, de valószínű hosszútávon se tenne jót, meg pár alkalom után kialvatlan lennék tőle.

Olyan szer van, amit este kell bevenni és másnap reggel éhgyomorra is lehet edzeni? Esetleg valami reggeli csodaszer, ami nagyon gyorsan szívódik és 20 percen belül már lehet is edzeni?

2015. ápr. 7. 12:28
 8/18 anonim ***** válasza:
Cukros tömegnövelőt ne igyál este. Edzés előtt akkor menjen bcaa és utána tolhatod az edzést.
2015. ápr. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Rendben, akkor azt inkább kihagyom.

Köszönöm a segítséget.

BCAA -t mindenképp veszek.


Ennél még monitort és mobilt is könnyebb volt venni, de ennyi féle porról, kapszuláról eldönteni, hogy most melyik lenne a jó rohadt nehéz.


Azért az íz is fontos valamennyire, hogy ne a rettegés fogjon el edzés vége felé, hogy nemsoká jön a hideg zuhany, meg a gyomorterror.:D

Amúgy is érzékeny a gyomrom mindenre.

Nem cigizek, a cigitől is fájt a gyomrom. Nem iszok szénsavasat, de tejet se nagyon szabad innom, mert szintén gyomorfájást okoz.

Évek óta csak vizet iszok és sokkal jobb a gyomromnak is. Azt is olvastam valahol, hogy vízzel hígítva jobban felszívódnak az ilyen porok, mint például tejjel.


Néha látom, hogy írják a termékek véleményezésénél, hogy tölt visszafelé, a fehérje, vagy tömegnövelő.

Gondolom a felszívódásra gondolnak. Melyik termékeknél lehet ilyen folyamatos visszatöltődést érezni?

Aki már tapasztalt ilyet leírhatná.

2015. ápr. 7. 14:00
 10/18 anonim ***** válasza:

Mindennek megvan a tudománya, ezért érdemes utánajárni. Te legalább kérdeztél.

Vízzel tényleg gyorsabban szívódnak a tápkiegek, mert nem lassítja be a tejcukor, tejzsír.

Betöltődést valamennyire a ch tartalmú tömegnövelőktől èrzel és a kreatintól. De ezek azèrt nem csodaszerek. :)

2015. ápr. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!