Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Az anabolikus szteroidok...

Az anabolikus szteroidok segíthetnek izomsorvadásban szenvedőknek?

Figyelt kérdés

7 éve edzem, egész életemben sportoltam, kiskoromban kezdődött a focival aztán kűzdősporttal stb. stb. Most a testépítés áll hozzám legközelebb.

Mindig is éreztem, hogy nehezebben fejlődök, mint mások de nem érekelt. Aztán egy genetikai vizsgálat során(3 évig vártunk az eredményre) beigazolódott, hogy örököltem édesapám betegségét.

Nem azért írok, hogy a könnyebb utat keressem meg hasonlók, csak érzem, hogy hiába edzek rendszeresen, lassan romlik az állapotom, csupán a folyamatot szeretném lelassítani, esetleg megállítani.

Köszönöm a válaszokat!



2015. ápr. 7. 20:18
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:

Biztos hogy segít valamit, de rengeteg szövődménye van.

Aki profi annak is megvannak az emberei akik elég drágán, de jó cuccot adnak neki.

Ha te akarsz venni akkor bármit kaphatsz, és nem feltétlen a sós vízre gondolok.

2015. ápr. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
100%

"Rengeteg szövődménye van" te is sokat érthetsz hozzá, egyébként könnyen beszerezhető jó hatóanyagú termék.(szerintem)


Tudod egyáltalán mi az az izomsorvadás?

2015. ápr. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 *Glissade* ***** válasza:
77%

Ohhh ez borzalmas lehet! Miért nem mész el egy magánorvoshoz?

Megbeszéled vele, hogy te nem akarsz kerekesszékbe kerülni, sportolsz, szeretnéd megelőzni a bajt.

Stb.


Kérdezd meg mit javasol! Lehet, hogy valóban nincs még szükséged szteroidra, csak te kaptál vêrszemet a testépítő mivoltad miatt.

2015. ápr. 7. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
79%

Hm, elég szomorú látni, de a hazai helyzet alapján tényleg csak arra fordítanak igazán figyelmet, aki már állapota alapján nagyon szükségeli az ellátást.


A testedzés és a megfelelő étrend mindig is jók az ilyen betegségeknél a folyamat lassítására, amelyiknél lehet megállítására, visszafordítására. A mozgásszegénység pedig egyértelműen ront rajta.


Ilyen furcsa tapasztalataim nekem is vannak egyébként, amik után már néha nem tudom, kiben lehet bízni. Tegnap például beszéltem egy labororvossal, mondta, hogy a trigliceridekben leggazdagabb italok, azok az alkoholos italok. Vissza is kérdeztem, mondom zsír van a piában? Mondta, hogy igen, igen, olyan hangnemmel, hogy én nem vagyok labororvos, mit tudhatom én :)


Az okot magyarázta egyébként rosszul, hogy miért hat a vérzsír és a koleszterinszintre rosszul a piálás, de lényegtelen végül is. Illetve hát illene tudnia, de ártani ezzel annyira még legalább nem árt. Remélhetőleg.

2015. ápr. 8. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 A kérdező kommentje:

Sajnos tényleg ez a helyzet, ameddig úgy nem látható rajtad a betegség addig sz.rnak a fejedre.. Az nem érdekli őket, hogy ha most esetleg segítenének, akkor az az ember 5 év múlva is teljes életet élhetne esetleg, mert visszafordítani nem lehet a betegséget csak lassítani a folyamatot.

Sokszor kapom meg az emberektől, hogy nekem milyen jó a genetikám meg stb.. Mert még most aránylag sportos a testalkatom, bár most egyre romlik az állapotom azt veszem észre magamon.Pedig ha tudnák mennyit teszek érte, hogy ilyen legyek. És nekem panaszkodnak, hogy nekik szar a genetikájuk, mert könnyen híznak vagy éppen nehezen. Szerintem ebben a sportban az enyémnél rosszabb genetikát senki ne akarjon..

Ezzel azokat az embereket szeretném motiválni, akik mindig a genetikájukban keresik a hibát, a sportban nincs olyan, hogy rossz genetika, ha tudod mi a célod és teszel érte, nem adod fel 1-2-3 év után mert 3 hónapja nem történt semmi változás akkor igenis lesz eredménye a sportnak.Mindig jobb ha csinálja az ember, mintha ülne a tv előtt.

2015. ápr. 8. 11:22
 16/35 *Glissade* ***** válasza:
40%

Az állami orvosi éllátásnak nem az a célja, hogy meggyógyuljanak az emberek!

Ezért nem fizetik meg az ápolókat, azért vannak romokban a korházak stb.

Természetesen felelősséget senki nem vállal ezért, sem az oda került betegekért.

Én úgy gondolom, hogy csak a gyógyszerek utána profit miatt tartják még fent, ill. azért, hogy az emberek ne jöjjenek rá, hogy tulajdonképpen kirakták őket az útszélére...

2015. ápr. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 *Glissade* ***** válasza:
Hiába ugatom az embereknek, nem hisznek nekem, vagy nem érdekli őket.
2015. ápr. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
Teljesen igazad van Glissade, csak azért vannak fenntartva, mert kiszedik belőle az állami esetleg eu-s pénzeket + a gyógyszerlobbi miatt.
2015. ápr. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 *Glissade* ***** válasza:
De ezzel nem Magyarországot akartam ocsárolni, lehet külföldön is ez a helyzet...
2015. ápr. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 *Glissade* ***** válasza:
Kérdező, tehát vagy összesporólsz egy becsületes a szakmája iránt alázattal dolgozó, segítőkész orvosra, vagy mész a levesbe!
2015. ápr. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!