Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Megfelelő az étrend tömegelésn...

Megfelelő az étrend tömegelésnél a 65 kilómhoz?

Figyelt kérdés

135g fehérje

350 g Ch

70 zsír


Ectomorph testalkatú vagyok, viszonylag nehezen hízom. Ch-t zabpehelyből és rizsből viszem be(többnyire), fehérjét húsokból, túróból, esetleg tojásból ( plusz ami a rizsben, zabpehelyben van).

Zsiradékból, pl kókuszzsír, tökmagolaj salátához stb...)

Napi 6 étkezés.

Heti 4 edzés, mellette futás(heti 2-3)

Megfelelő így az étrend? Mennyi lenne egy normál súlygyarapodás 1 hónap alatt?( pl 1 kiló, vagy annál több is jó még?)



2015. ápr. 8. 18:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Minek futsz főleg hogyha ekto vagy? Nem tömegelsz?
2015. ápr. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
kardió miatt. Vagy hanyagoljam? heti 2-3 alkalom intenzív 10-15 perc kb.
2015. ápr. 8. 18:55
 3/6 anonim ***** válasza:
Énszerintem fölösleges nagyon mert ektomorf vagy és eleve gyors az anyagcseréd. Szerintem ne csináld maj max szálkásításnál de ott se kell sokat mert nem megy sok zsír még így se.
2015. ápr. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Tyler913 ***** válasza:

Nem rossz ötlet a futás,hacsak tényleg nem extra-durva hardgainer vagy. Csak arra figyelj,hogy aerob tartományban legyél,inkább lassú kocogás legyen.


A ch nekem soknak tűnik,hacsak nem vagy tényleg ld. fent. A legtöbben ott cseszik el a tömegelést,hogy nagyon felviszik a kalóriákat,jön felfelé a zsír meg a víz,és ilyenkor hangoznak el a "fél év alatt feljött rám 10 kiló,naturálban,király vagyok bibibí" - sztorik.

Csak sajnos abból a 10 kilóból 8 holt tömeg szokott lenni,és a maradék 2 kiló is lemegy,mire leszálkásítanak.


Ha most kezdesz tömeget növelni,és még nem tudod,pontosan mennyi tápanyagbevitelre van szüksége a testednek,én a ch-t 3,5 g/tskg-ről indítanám,és vinném fel fokozatosan addig,amíg kell. Lehet,hogy tényleg fel kell menned 5 g-ig,tán tovább is,de a legtöbb embernek ez túl sok,és már masszívan zsírosodáshoz vezet.


Sokkal jobban megéri lassan,de minőségi tömeget építeni úgy,hogy közben végig formában maradsz,mint túl nagy tápanyagbevitellel behízni,mint a disznó,és azzal hitegetni magad,hogy ami feljött,az mind izom.


Arra figyelj még,hogy a kaja edzés előtt és után a legfontosabb,a többi időpontra meg egyenletesen oszd el. Este 6-7 után már ne nagyon egyél szénhidrátot.

Ha ezeket tartod,jó eséllyel minőségi tömeg jön majd fel. Hogy mennyi,azt nem lehet előre megmondani,mert függ a genetikádtól, a szintedtől, a kaja minőségétől,ezer egyéb dologtól. De nem is kell beleb.zulni a mérlegbe,a formára figyelj. Sokkal többet ér és jobban mutat fél év alatt 3 kiló,ha közben szálkás maradsz,mint ha 10 kiló kétes tömeget szedsz fel fedetten.

2015. ápr. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!! Akkor fokozatosan fogom felvinni a ch-t :)
2015. ápr. 9. 14:02
 6/6 anonim ***** válasza:
Ja ez meg igen a másik, hogy MINDENT fokozatosan kell csinálni.
2015. ápr. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!