Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hány gramm fehérjét és szénhid...

Hány gramm fehérjét és szénhidrátot kell fogyasztanom naponta ha?

Figyelt kérdés
Nem igazán vagyok otthon a témában mert csak az utóbbi 3 hónapban kezdtem el intenzívebben edzeni, az eddig szerzett izomtömeg jelentős hányadát munkából szedtem össze. 78 kg és 180 cm magas vagyok és a karom jelenleg 38-as. Hetente háromszor járok edzeni. Szeretném még növelni a mell, kar, láb izomzatot, de nem vagyok tisztában azzal, hogy növelés mellett, lehet-e szálkásító edzést is végezni. Az étkezésem átlagosnak mondható, de edzés után szoktam inni fehérje és szénhidrát keveréke turmixot. Na most ha növelni szeretném az izomzatot akkor mindenképpen kell a szénhidrát ugye? Viszont ha szálkásítani akarok, akkor a szénhidrátot hanyagoljam edzés után?

2015. ápr. 9. 12:38
 1/1 anonim ***** válasza:

Egyszerre nem tudsz tömegelni és zsírt leadni, mivel különböző étrend kell hozzá. Tömegnöveléshez kalória plusz kell. Zsírleadáshoz pedig mínuszban kell lenni. Ès ez nem azon múlik hogy edzés után van-e ch. Sokan szálkásításkor is visznek be ch-t edzés utàn. A napi össz kalória bevitel számít. Szálkásító edzés nincs, mivel a súlyzós része nem vàltozik. Maradnak a nagy súlyok. Csak több aerob edzés megy mellè és az étrend màs, mint ahogy írtam is.

A fehérje legyen napi 2g x ttkg, ennek egy része mehet porból is, az mindegy. De nem csodaszer. Akinek megvan sima szilárd kajából az is ugyanúgy fejlődik. Tömegnöveléshez 4-6gx ttkg ch alkattól függően. Szálkásításkor pedig 1-2 g x ttkg-ra is csökkenthető a ch, de nem egyből hanem a fogyási ütemtől függően.

A fehèrje maradjon 2g xttkg, sőt szàlkásításkor ldhet picit több is hogy ne izomból fogyj.

Írhatnèk még sokat, de telóról nehèz.

Olvass: google: sárga kapszula pdf.

2015. ápr. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!