Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 14 éves fiú vagyok hogy...

14 éves fiú vagyok hogy eddzek helyesen, valamint mit szabad és mit nem enni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 170 cm, 49 kiló vagyok. Főként tömegnövelésre szeretnék menni, mert semmiféle ételtől nem tudok hízni.

Persze a szálkásítás is jöhet, de inkább súlygyarapítás. Alapvetőleg jól bírom a megpróbáltatást, nem vagyok fáradékony. Különféle turmixok stb kizárva!



2015. ápr. 10. 19:51
1 2
 11/18 TallandThin Boy ***** válasza:
Hogy beszélsz 14 évesen kisgyerek? Örülj neki, ha valaki segít, ha már magadtól képtelen vagy rá.
2015. ápr. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 TallandThin Boy ***** válasza:
És a "turmixokkal" mi a probléma? Talán káros a bennük található fehérje? Amit amúgy a tejből vonnak ki?
2015. ápr. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Szálljál le a magaslóról taknyos.
2015. ápr. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Ha nekem szóltál be kérdező akkor rosszul tetted. Több mint kétszer annyi ideje edzek, mint amennyi éves vagy. Élőben nem ugatnál.
2015. ápr. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Kedved kérdező!

Ennyi a válaszom: [link]

2015. ápr. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
49 kg-mal szálkásítani nem tudsz, sajnálom. Jelenleg egy csont sovány gyerek vagy, szóval csak és kizárólag a tömegnövelés jöhet szóba. Körülbelül minden kezdőnek tömegnövelés kell, kivéve ha túlsúlyos. Étrended napi 5-6 egyenlő részre osztott étkezés legyen, nagyjából egyenlő időközönként (tehát nincs olyan hogy reggelire meg uzsira alig eszel valamit, ebédre meg telinyomod magad). 2g/ttkg fehérje és 5-7g szénhidrát/ttkg kell, mert a súlyodból kiindulva valószínűleg nehezebben hízó alkat vagy, szóval ezt majd kitapasztalod. Emellé még ajánlott az 1g/ttkg zsír is, lehetőleg jó forrásokból, ez az amit sokan elfelejtenek. Edzésed legyen átmozgató edzés kb 3 hónapig heti 3x, mert még fiatal vagy, ezért nem is kell nagyobb súlyokkal edzened. Ezután majd mehet a heti 4 edzés, ABAB felosztásban. A teljesen szétbontott edzésre még várhatsz szerintem egy pár évet, mert addig úgy se lesz olyan izomzatod, hogy érdemes legyen széjjelbombázni, meg hát mindenkinek más válik be, ezt is kitapasztalod majd az idők során. Edzés utáni turmix nem kötelező, de az étkezés amit helyettesítene az igen. A turmix azért lenne jó megoldás, mert gyorsan legurítanád és mehetnél a dolgodra, szóval egyfajta kényelmi opció ez is. Amire különösen figyelj, hogy szervezeted még fejlődésben van, próbáld meg kerülni az erősen gerincterhelő gyakorlatokat még egy ideig és eszetlenül se nyúlj nagy súlyokhoz. Majd szépen, lassan, ésszel eljutsz arra a szintre, de nem kell siettetni semmit, elvégre még csak 14 éves vagy. Nem hiányzik neked hogy felelőtlenségből szétmenjenek az ízületeid, csak mert siettetni akartad a súlyokat. A gyakorlatokat mindig helyesen, szabályosan végezd el, ne rángasd a súlyokat, ne a lendületedet használva akard őket megmozgatni. Gyors eredmény nem lesz, erre ne is számíts, mert ez egy hosszútávú sport, de hálás leszel majd magadnak, ha már ilyenkor elkezded, hidd el nekem. Szteroidokat kerüld, de a táplálékkiegészítőktől nem kell majd félned. Egyenlőre semmi szükséged nincs rájuk, még bőven tudod fedezni a szükségleteidet szilárd étkezésből anélkül, hogy az komolyabb problémát okozzon. Remélem megfogadod a tanácsaimat és nem hagyod abba pár hónap után, csak azért mert nincs hatalmas változás. Sok sikert :)
2015. ápr. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Ja, és fogadd meg az idősebbek tanácsát mint pl Montizsolt, mert ő már akkor tolta keményen ezt a sportot amikor te még csak gondolatban sem voltál, bár ez igaz rám is :)
2015. ápr. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Tisztán és világosan leírtam, hogy tömegnövelés a cél. Nem én írtam fölöslegesen valamit. ÉS köszönöm a normális választ, te segítettél először. ÉS jól kitaláltad, képtelen vagyok egy kilót is felszedni, főleg családi traumák miatt. Amúgy meg mis is volt a tanácsa? Magas lovon meg nem vagyok, higgyétek el. Szerinted számít nekem hogy mióta eddzel? Te is elkezdted valahol, nem ?:)
2015. ápr. 11. 22:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!