Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A testépítők miért állítják...

A testépítők miért állítják magukról azt, hogy egészségesen élnek, miközben többféle nagy mennyiségű gyógyszert használnak?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 18. 13:24
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
66%
Utolsó, te miről beszélsz? Testépítő versenynél kevés unalmasabb dolog van. Egy bicikliversenynél legalább lehet folyamatos feszültség, hogy ki lesz a befutó, ha egy szinten vannak. És az miért nem eredmény, ha valaki 1 óra alatt lefut 20 km-t? Te megtudnád csinálni? Ott is kell a genetika persze, meg gyógyszerek ugyanúgy, mint testépítésnél, de attól még teljesítmény.
2015. ápr. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
100%

"Mert a testépítőknek legalább van eredményük.


Az élsportban mi? Rohadt sokat teker egy biciklista? Baromi izgalmas.."


Őszintén szólva kb 100x nagyobb gyakorlati hasznát látom annak, hogy valaki baromi gyorsan vagy sokáig tud biciklizni, minthogy valaki meg tud emelni 3*15x egy nagy vasdarabot.


"Vagy ügyes egy birkózó? Hát küzdősportolókat biztos érdekli, de amúgy.."


Ennek meg kb még 1000x több gyakorlati haszna van. Hidd el, egy közepesen sz..r birkózó is feltörölné a padlót egy testépítővel. Az egyik leggyakorlatiasabb küzdősport.


"Viszont a testépítők kinéznek valahogy, mindenki látja őket, ez az látványos amit csinálnak. Szerintem ennyi az egész."


[link]


Van egy olyan tippem, hogy ez a birkózó látványosabban néz ki, mint te valaha is fogsz :D Vagy hogy soha a büdös életbe nem lesz olyan állóképességed mint egy biciklisnek. Ne legyél ilyen idióta sport fasiszta. Nyilván a biciklis sem fog soha kinyomni 100 kg-ot meg nem lesz akkora bicepsze mint másnak a combja, de hidd el, az emberek döntő többségének nem is célja ez.

2015. ápr. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:

Az unalmas teljesítmény, hogy valaki x idő alatt lefut 20 km-t. Én nem futok, mert nem érdekel a futás. Most írhatnám azt is, hogy a testépítés sem érdekel.


De egy futó a koxszal egy kicsit jobb eredményt ér el, míg a testépítő (és számomra tényleg nem érdekes) de eléggé látványos eredményt ér el.


Menjen már el melletted egy koxos atléta és egy koxos gyúrós. Kivel fognak többen foglalkozni?


Ennyi, a testépítés esztétikai sport, miről írtam? Arról, hogy látványos, az eredmények jobban SZEM előtt vannak, a gyógyszerek hatása elsősorban nem plusz teljesítményre koncentrálódik, hanem az elérhető izomtömeg növelésére (persze regenerációs idő csökkentése stb. is számít).


Plusz: aki járatlan a sportokban, mennyit tud arról, hogy a biciklisták mennyit koxolnak össze? Szerintem erről nem sok ember tud. Viszont a testépítőknél még a tápkiegekben is gyógyszert 'hisznek'. Tehát van egy ilyen előítélet, ez lehet csak mesterségesen keltett, de szerintem azért van, mert a testépítők jobban szem előtt vannak. Mert pont ez a lényeg, ők sportból úgy néznek ki ahogy.

2015. ápr. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:

"Mert a testépítőknek legalább van eredményük. "-Ezt nem sportteljesítményre értette, hanem fizikumra.


Egyébként képzeld másnak meg nem az a célja, hogy jól birkózzon. Értelmetlen az egész összehasonlítósdi, bár egy testépítőverseny tényleg unalmas, főleg az amatőr.

2015. ápr. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
48%

70%-os, szó sem volt gyakorlati haszonról. Látványosságról volt szó. Elsétálhat mellettem egy biciklista, nem fogom látni.


Elsétál egy kimondottan nagy, izmos tag, úgyis észreveszem. Ezért lesz jobban szem előtt, ezért fognak többen foglalkozni azzal, hogy úúú koxol.


NEM VOLT TÉMA, hogy egy birkózó kivel törli fel a padlót :D

Az volt a téma, hogy miért a testépítők gyógyszereznek mikor minden élsportoló koxol. Azért, mert ők látványosabbak. Kit érdekel most hogy mi mennyire hasznos mozgás.


Én egy 73 kilós magas srác vagyok, hát miért néznék ki látványosabban mint egy vastagabb birkózó? Max. helyesebb arcom van? Te mégis mire akarsz célozni?


Akkor is jobban észre fognak venni egy brutál izmos férfit vagy nőt, mint egy birkózót :D


És több embernek fog eszébe jutni egy izmos testépítőről, hogy koxol mint egy birkózóról.. lehet máshogy gondolni persze :)

2015. ápr. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
Békakrokk értett, akkor mégsem fogalmaztam olyan rosszul. Félreérteni meg mindent félre lehet :D
2015. ápr. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:

Egyébként nekem most egy birkózó haverom szenved az egészségével, persze nála túlsúly is van, porckorong sérv.. nála is megy a sport miatt a zaba, túlerőlteti a testét, ő még nem is koxol. Lehet ez a baj.


Mellette a Tőzsér Sanyi meg elvileg még rosszabbul is eszik, de amúgy ahogy tudom jól van egészségileg.

2015. ápr. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:

"70%-os, szó sem volt gyakorlati haszonról. Látványosságról volt szó. Elsétálhat mellettem egy biciklista, nem fogom látni.


Elsétál egy kimondottan nagy, izmos tag, úgyis észreveszem. Ezért lesz jobban szem előtt, ezért fognak többen foglalkozni azzal, hogy úúú koxol.


NEM VOLT TÉMA, hogy egy birkózó kivel törli fel a padlót :D

Az volt a téma, hogy miért a testépítők gyógyszereznek mikor minden élsportoló koxol. Azért, mert ők látványosabbak. Kit érdekel most hogy mi mennyire hasznos mozgás.


Én egy 73 kilós magas srác vagyok, hát miért néznék ki látványosabban mint egy vastagabb birkózó? Max. helyesebb arcom van? Te mégis mire akarsz célozni?


Akkor is jobban észre fognak venni egy brutál izmos férfit vagy nőt, mint egy birkózót :D


És több embernek fog eszébe jutni egy izmos testépítőről, hogy koxol mint egy birkózóról.. lehet máshogy gondolni persze :)"



Akkor legközelebb próbáld meg érthetően kifejezni magadat, mert te baromira nem azt írtad először, amit most mondasz.

2015. ápr. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
100%

46%-os, nem találtad fel a spanyol viaszt. Amit mondasz az triviális. Nyilván egy testépítőt előbb észre vesznek, mivel izomtömeg a cél. A futóra nincs ráírva, hogy 10 másodperc alatt futja a 100-at. De attól az még teljesítmény, amit te akár akarsz akár nem, nem fogsz elérni.

Neki nem célja az izomtömegnövelés, legalábbis egy szint fölé. És ő is észreveszi, ha elsétál mellette egy izmos tag, de ő leszarja, mivel neki nem célja, mint mondjuk neked, ezért te erre recskázol, de más ezen már túllépett. Nem mindenkit hoz lázba egy testépítő fizikum olyan nagyon.

Az, hogy a pórnép őket szidja, ez természetes, hisz frutsztrálja őket, hogy dagadtak vagy vékonyak és kell az önigazolás.


De igen, szarul fogalmaztál. Azt írtad, hogy egy akármilyen más sportban a profi szint nem teljesítmény. Ebből az következett, hogy te valószínűleg komoly fogalomzavarban szenvedsz.

2015. ápr. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
0%
Fontos a szövegértés készsége. És kicsit önigazolós a szöveged.
2015. ápr. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!