Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mellizom erősítés otthon,...

Mellizom erősítés otthon, bármiféle sporteszköz nélkül?

Figyelt kérdés

Sziasztok ! 15 leszek és elég vékony vagyok és ha hízok is mindig a hasamra megy a sok zsír ami még így is elég nehezen kitapintható. A többi testrészem elég vékony és gyenge ezért gondoltam hogy elkzedek izmosodni a szabadidőmben. Nem nagyon találtam olyan gyakorlatot a fekvőtámaszon kívül mely sporteszközök nélkül is végrehajtható és erősíti a mellizmomat. A kérésem az lenne hogy írjátok le hogyan kell a mellizomerősítő fekvőtámaszt helyesen végezni valamint ezen kívűl is van-e gyakorlat melyet itthon tudnék végezni. Bónusz kérdésem az lenne hogy hasizomerősítésre a hasprés mennyire hatékony és hogy mennyit kéne csinálnom belőle egyszerre ( kezdőknek ) valamint egy tippet a haspréshez ugyanis csontos vagyok és a derekam alatt a farom felé van egy csont ami mindig nagyon fáj ha a hasprést végzem mert mikor ülök fel a kemény talajon ugyebár a testsúlyom is nyomja közben... Szinte elviselhetetlen ezért az ágyamon kedztem csinálni és a fájdalmat itt nem érzem viszont nem vagyok benne biztos hogy így kellően fejlődik a hasizmom valamint jó helyzetben vagyok-e. Viszont nem érzem könnyebbnek itt csinálni mint a földön.


15/F / Fiú, nem Female /



2015. ápr. 22. 21:15
 1/5 anonim válasza:
A fekvőzéshez a széles kéztartást ajánlom
2015. ápr. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A hasprésnél nem igazán kell felülni.


Mellizomra max még a tolóckodás jöhet szóba, de ahhoz se árt "sporteszköz". De mintha 2db kézisúlyzó hatalmas befektetés volna...


De ez így még így semmi, olvasd el a sárga kapszulát ha tényleg érdekel a dolog.

2015. ápr. 23. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Rengeteg fajta fekvő van. Legjobb lenne kimenni a játszótérre és sittes gyúrást nyomatni. :D
2015. ápr. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válaszokat, még a fekvőtámaszhoz kérdezném hogy ez viszonylag jó mellizom erősítésre / széles kartartással / vagy időpocsékolás azokhoz a gyakorlatokhoz képest melyekhez kéne vmi külön eszköz ?
2015. ápr. 24. 21:10
 5/5 Simon0211 ***** válasza:
Személy szerint, ha arra szorulok, hogy otthon edzek le a mellemre illetve a hasamra a lehetőséged tárháza adott, ha kreatív vagy. Nyilván a fekvőtámasz remek gyakorlat főleg, ha haladóként, fokozottan tudsz közben merre feszíteni a jobb eredmény érdekében. A tolóckodás minden idők egyik legjobb mellgyakorlata amennyiben megfelelően kivitelezed és nem a tricepszedre dolgozol a melled helyett. Vannak még egyéb gyakorlatok, amiket haladóként tudnék csak ajánlani és leírni is bonyolult őket. A hasprés teljes jó kezdőknek de mellé nem árt még az elülső hasfal alsóbb régióját is intenzívebben edzeni, valamint a bordaközi illetve a az oldalsó ferde hasizomra is külön dolgozni.
2015. ápr. 24. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!